The Legend of Barney Thomson

• Veľká Británia The Legend of Barney Thomson (viac)

Barney Thompson (Robert Carlyle) žije v Glasgow a je nudným, nezajímavým holičem. Jeho zoufalý život se ale otočí o sto osmdesát stupňů, když omylem zabije svého šéfa. Po této události se dostává do groteskně absurdního světa sériových vrahů, o kterém nemá ani ponětí. Musí rychle zahladit stopy, protože na jeho stopu se vydává Detektiv Inspektor Holdall (Ray Winstone). (hendrich6)

Gaia.M

What?? Strašně mě zajímalo, jak bude Robert Carlyle vypadat v jiné roli než v roli Rampelníka. A jako dobrý no, už nikdy. Zlatý Rampelník! Tohle je taková blbost. Jakože ano, smáli jsme se, ale smáli jsme se té absurdnosti, protože to fakt nešlo. To je tak idiotské a nereálné :D no i když... :D No je to blbost, ale pokud vám tyhle filmy vyhovují, tak je to trefa do černého ;) a budete spokojení. Jedna hvězda za Roberta a druhá za smích. ()

kaylin

Postavy tady mě zaujaly hlavně tím, že se jednalo o celkem povedené karikatury. No a také tím, že je hráli herci, kteří jsou celkem známí. Emma Thompson mě tu hodně překvapila a musím uznat, že bych měl co dělat, abych ji poznal, kdybych nevěděl, že je to ona. Celkově má ale z filmu takové spíše rozporuplné pocity. ()

kareen

Tak tohle stálo za to vidět už jen kvůli Emmě Thompson, která tu svou kreaci sockovní důchodkyně se zálibou v bingu a s poněkud netradiční zásobou masa v mrazáku, zahrála na výbornou. A ani Robert Carlyle,jako ztrápený holič, kterému se neustále lepí smůla na paty, za ní příliš nezaostával. Jen škoda, že ačkoliv je snímek skrz naskrz prošpikován černým humorem, těch skutečně vtipných situací je tam jen poskrovnu, za to absurdity a morbidnosti jsem si užila měrou vrchovatou. ()

axcris

Šikovná komédia ktorá sa na nič nehrá a ide si svoje tempo. Morbídnosť, vražda, napätie, humor. The Legend of Barney Thomson Vás bude unášať magickou britskou atmosférou a úžasným Robertom Carlyleom (od jeho mustážu, najväčšieho búrliváka v Škótsku). Veľa muziky za málo peňazí. Tento nenafúkaný nízkorozpočtovák sa veru oplatí vidieť. Už len kvôli tomu, kebyže by ste sa chceli raz stať masovým vrahom. Mám dať na rodinné gény alebo klzkú podlahu? Obe má svoje čierne čaro. ()

ghatos

Robert Carlyle poprvé na režisérské stoličce celovečerního filmu. Co z toho vzniklo? Divný skotský příběh odvyprávěný jejich zvláštním jazykem (doslova i v přeneseném významu). Zůstalo to někdy na půl cesty. Černý humor nebyl vyladěný, postavičkám něco chybělo, zápletka nevytěžila potenciál...inu Skotsko no :) . 59%. ()