Legendy

USA, (2014–2015), 14 h 31 min (Minutáž: 41–45 min)

Sean Bean, Ali Larter, Tina Majorino, Amber Valletta, Morris Chestnut, Rob Mayes, Billy Brown, Frank John Hughes, Blake Robbins, Keon Alexander, Linda Park (viac)

Tajný agent Martin Odum je majstrom v prevteľovaní sa do cudzích identít. Môže sa zmeniť na akúkoľvek inú osobu. Vďaka tomu sa dokáže infiltrovať do tých najhorších zločineckých organizácií a plniť náročné či takmer neuskutočniteľné úlohy. Jedného dňa však stretne tajomného muža, ktorý mu povie, že nie je tým, kým si myslí. Jeho vlastná identita je zrazu v ohrození! (TV Wau)

KevSpa

Trochu hektický začátek, ale rozehrané je to víc než zajímavě. Navíc Sean Bean tu rozhodně bude mít co hrát, jen doufejme, že tentokrát přežije až do konce seriálu. Pilot - 80% Není to sice vyložená pecka, klišé jsou sem tam otravná, ale proměny Seana Beana jsou prostě parádní a nemůžu se dočkat každého dalšího dílu... Tak po tom solidním rozjezdu následoval opravdu parádní dojezd a Legends tak ve výsledku velice potěšil. Škoda, že sledovanost je malá a další řady se nejspíš nedočkáme, protože po tom finále bych ji tuze moc chtěla. 1. série - 80% Zázraky se dějí, druhá série bude! --- Ve druhé řadě předvedli tvůrci skvělý restart, většinu děje přesunuli do Prahy a dovolili si na nás vybalit tolik flashbacků, až se z toho divákům zatočila hlava. Hlavně těm, kteří nejsou schopni udržet chvíli pozornost, což vedlo k nepříliš dobré sledovanosti a ukončení celého seriálu. Pro mě ale druhá série předčila tu předchozí a na takovou jízdu bych se mohla dívat donekonečna. Škoda. 2. série - 90% ()

emma53

Šla jsem do toho s vědomím, že se jedná o mainstreamový americký seriál, kterých se rodí ročně mraky. Faktem ale je, že jsem se ani minutu nenudila, stala jsem se totálně závislou hned po prvních dvou dílech a tak to pokračovalo až do závěrečného finále. Sean je vynikající chameleon, celé je to jeho jedna velká jízda a čtvrtý díl mě dostal už úplně. Tudíž neváhám hodnotit tak jak hodnotím.......... a klidně mě považujte za náctku :-) Co se týká žánru, tak bych přidala thriller a rozhodně tomu nechyběla akčnost. A kdo tam na mě působil moc sympatickým dojmem, byl nenápadný a pro mě téměř neznámý Morris Chestnut jako Tony Rice. Když je špatné počasí a nebo chcete zkrátka jenom trochu vypnout, udělejte si kafčo, kupte si buráky nebo cokoliv na co máte chuť a k tomu je Legends to pravé ořechové. ()

Davies182

Po dvou dílech: TNT se bojí cílit na dospělejší diváky, čímž si stanice dobrovolně podráží nohy. Servíruje totiž bezduchou špionážní akci plnou repetitivního adrenalinu, jíž se mohou rádi přejídat snad jen náctiletí fanoušci Nedda Starka. ()

Kothy

Je to špiónský seriál se Seanem Beanem a Ali Larter. Sean vystupuje jako Martin Odum, který je agent FBI a pracuje v utajení. Vžije se do svých rolí a proto je velmi přesvědčivý. Jenže se do své role občas vžije až moc a už přestává vědět, kdo vlastně. Těchto tajných identit má více. Časem se začne děj vyjasňovat. Celé je to jedno velké vládní spiknutí a nikdo neví, komu může věřit a komu ne. Docela se to zamotá. Končí to celkem otevřeně. Ali Larter je úžasná jako vždy. ;) I Željko Ivanek si tu střihl pěknou roli. 2. série se přesouvá do Londýna, Prahy a Čečenska. Je v ní mnohem více flashbacků. Celkově je pojatá úplně jinak. Zabývá se hlavně Martinovým mládím a jeho pražským krytím. Celé se to dost zkomplikuje. Občas je děj díky velkému množství dost nepřehledný. Opět to končí otevřeně, ale další série se už bohužel zřejmě nedočkáme... Hraje tam Klára Issová a Miroslav Táborský. :) "To není kamera, ale kouřový snímač." :D ()

FTP

Výborný a v současnosti velice aktuální seriál se sympatickým obsazením. Bean mezi jednotlivýma identitama přepíná jako chameleon a mění se z Liama Neesona na Bruce Willise, Role mu sedla. Druhá serie zatim katastrofální.... příběh je dobrý, ale to přepínání mezi čtyřma různýma dobama... WTF? ne, že by se divák ztrácel a nechytal se, ale je to mimořádně otravné. České dabingy (natáčí se v česku a v originálním znění můžeme často slyšet češtinu) klasicky nic moc. Trouba Drsňák Táborský pobavil ()

honajz

Některé logické díry a chyby v postupech policie, FBI a vládních úřadů docela tvrdě narušují možnou realističnosr seriálu.Zvláště postava policajta ze spodní příčky hierarchie, který se náhle vyšvihne mezi elitu, je do očí bijící nonsens a v reálném světě už by u policie nedělal, nebo leda poskoka, co nosí šéfové kafe. Jenže když se člověk oprostí od těchhle nonsensů, seriál docela šlape, má napětí, člověk se těší, až se zjistí, kdo je ten Martin vlastně zač, a paradoxně nejotravnější a nejklišovitější jsou díly, kde krycí útvar FBI pátrá po nějakém teroristovi - tam je ztráta napětí v řádu několika desítek procent, jak sterilně je to napsáno a natočeno. Jinak si ale myslím, že Sean Bean do toho zainvestoval, aby si zahrál několik různých identit a předvedl nám několik amerických přízvuků (v českém dabingu to bude prů.ser) a charakterů, jež dokáže zahrát. V určité chvíli mi to začalo připomínat tuším dánský seriál Salamandr, opět sám polda proti velké korporaci, a druhé série se v tomto ohledu docela bojím. ()

Morholt

Nápad s agentem v utajení, který se až příliš pokládá do svých identit, není vůbec špatný. Ale během pilotu přišla ještě jedna zápletka, která mi v tomto případě přišla trochu navíc a v dalších dílech de facto není vůbec rozvedena. Alespoň dočasně.. V dosavadních dílech jde tak zatím o hon agentů FBI na teroristy a další zločince, v kterých má hlavní roli agent Martin Odum, který proniká do podsvětí a jeho kolegyně, která má na starosti monitoring a závěrečné zásahy. Nejedná se o kdoví co, ale seriál může hřešit na Seana Beana a Ali Larter, což zhusta dělá a zatím mu to vychází. 75% Tak po druhé sérii musím hodnocení zvýšit a bez mučení přiznávám, že v tom hraje jistou roli i patriotismus. Děj se totiž z velké části přesunul do Prahy a poměrně velký prostor dostala Klára Issová. Ale bavilo mě i několik rovin flashbacků, fakt, že děj začal reagovat na aktuální události a potěšily nové postavy na čele s Winter Ave Zoli a její roztomilou češtinou. Jestli to teď opravdu ukončej, tak asi nebudu sám, koho nase*ou. 95% ()

Tommassi3

Tak tenhle projekt vypadá jako hodně velké zklamání už po pilotu, který samozřejmě z dramaturgického hlediska vždy musí splnit funkci lákadla - Zde totiž naopak podivně kvalita lehce stoupá s každou epizodou.. -aby byla série divácky úspěšná.. Velmi svižná a v jistém smyslu i zábavná špionážka pro teenagery s tradičně výborným Seanem Beanem, který však vedle toho motivu změn identity platí zatím za jediné větší a zejména funkční plus.. Scénáristicky dost bídné, zvláště snaha o prohlubování charakterů vlastně pouze prostřednictvím klišé působí dost otravně.. ()

MoiJe

Pilot: Nenadchol. Cele je to natocene trochu zmatene a uchyluju sa aj k C-ckovostiam ako prehravanie si v hlave dialogov, ktore viedli k nejakej udalosti, aby to pochopil aj divak s dvojcifernym IQ a podobne. Kvoli Beanovi este sancu dam. ()

Ouwen

SPOILERY!: Další akční seriálové drama o profi agentovi, ze kterého se ke konci seriálu stane štvanec. Sean Bean je bedna, myslím že po boku Bauera by stíhal a v akci si vede dost dobře, doslova živočišně. Chválím precizní herecký výkon, totiž ty jeho poruchy osobnosti působí autenticky a ty deprese až hmatatelně, je strhaný a má mastné vlasy, fakticky je komu fandit. Líbí se mi tajemnost, která je pečlivě a přirozeně dávkována, myslím že o minulosti "Oduma" jsme se toho dozvěděli dost a dost nás toho ještě čeká. John Sawn je skvělej záporák, snad se dočká většího prostoru ve druhé sérii. Chválím zbytek herecké složky, agentka Crystal, agent Tony, či hlava bandy Nelson, všichni jsou to sympaťáci teda až na hackerku Maggie, ale ta má aspoň slušný smysl pro humor, rodinka "Oduma" v pohodě, jak manželka tak aj syn. Akce není sice tolik na můj vkus, naštěstí je skvělá. Přestřelky nejsou zbytečně dlouhé - spíše komorné, často dost krvavé a průstřely přehledné. Souboje jsou poskládány zřejmě s prvkami Krav Magy, většinu bitek má na starosti Sean Bean, vede si fakt solidně, je dynamický a chvaty sází pěkně rychle, palce nahoru dávám za odzbrojování a nejlepší akční scéna je zřejmě v devátém díle, kdy se mu podaří sejmout asi šest Arabů. Těším se fakt na pokračování, zřejmě to bude mít náš hlavní hrdina dost složité, pač se nyní nachází v neřešitelné situaci. Ačkoliv na samotném konci odchází zahalen v kapuci v náručí hluboké tmy a za doprovodu songu Moon Taxi - Silent Underground, věřím že všem nakope zadky, pokavaď si scénář udrží nadprůměrnou úroveň. // A tak druhá série je levnější. Ovšem jak moc to vadí? Když vpálim sto procent, myslim to vážně. Je zde málo soubojů, což mne mrzí, ale když už nějaký proběhne, tak za to stojí. Tady však jde o senzační scénář, kterej se precizně prolíná s flashbackama i když jich zde je hodně. Minulost hlavní postavy má stále co nabídnout a ten závěr mne dostal. Bohužel, Martina potkal stejný osud jako Jacka Bauera -) doufám ve třetí sérii. Hudba byla výtečná, zápletky skvělé a postavy sympatické. Nemám co dodat. :-) ()

erased

Podobně, jako se to dařilo 24, Legends tak akorát balancuje na hraně mezi skvělou napodobeninou Bournea, tedy uvěřitelnou postavou pracující pro reálně působící tajnou policii, vyšetřující přiměřenou konspirací, a mezi béčkovou vykrádačkou, tedy superagentem pracujícím pro superagenturu, vyšetřující superkonspiraci. Občas se sice podaří sklouznout právě k tomu druhému, většinou vinou několika málo špatných herců ve vedlejších rolích, ale většinou se to drží tak akorát na úrovni, a v úplně nejlepších momentech dokáže i rozpumpovat adrenalin, což je pro seriál echt vizitka. Obzvlášť ze začátku mi navíc děllaly problém pochyby, jestli autoři zvládnou udržet všechny ty tajné identity na uzdě, a zpětně je nutno dodat, že se jim to zatím daří, nicméně mám obavy z toho, jak se jim podaří na této hraně udržet do budoucna. Prozatím ale na takový pesimismus není místo, série je neotřele rozdělená na tři části po třech dílech, kdy každý z nich působí málem jako samostatný film, a díky celkovému ne-až-tak-levně-působícímu výslednému vzhledu tady Sean Bean září tak, jako jsem ho dosud neviděl. ()

Vyhy

Ze začátku velká spokojenost. Na každý nový díl jsem se těšil. Po šestém či sedmém dílu se něco změnilo a já jsem se najednou přestal zajímat o nové díly. Vynechával jsem a až jsem přestal koukat úplně. Nevím proč. Možná, že v každém díle bylo to samé a mě už nemělo co překvapit? Sice mám rád Seana, ale dám přednost něčemu, co mě více vezme do děje. ()

Skleena

Jednodušší homeland, který ke konci ztrácel dech, ale i tak hodně slušná oddechovka. A Sean Bean přežil celou sérii, to taky koneckonců není zrovna standard... Hvězda navíc za Ali Larter - ta by si ji zasloužila i kdyby bylo každých těch 40 minut jen o jednom záběru na ni :) ()

Radiq

No, "Legenda" bych to zrovna nepřekládal, tady to má jinej význam, než "legendární" - spíš mýtus nebo vymyšlenej příběh, v tomto případě vymyšlená identita. Ale to jen tak k názvu. K seriálu samotnému: Je mi tam několik věcí podezřelejch - jaktože mu nebylo celejch 10 let divny, že si nepamatuje na nic z doby před rokem 2004. Pak klasickej záporáckej kýč, když na konci vysvětloval všechno, co se tenkrát stalo, proč se to stalo a celý to prostě vysvětlil, aby divák netápal - což je fajn, ale z hlediska děje docela nesmysl. Taky mě tam nebavily ty supermoderní technologie a že ta holka dokázala na kompu uplně všechno - bylo to jak z nějakyho CSI seriálu. Teď to dobry: Sean Bean. Zbytek herců teda nic moc. Pokud bude druhá série stejná, půjdu s hodnocením asi ještě dolů. Kupodivu druhá série se jakoby od té první skoro úplně distancovala - propojené je to jen hlavní Beanovou postavou, trošku postavou toho černocha a trošku na konci vysvětlením toho, proč byl vlastně v Iráku. Nenajdeme tam žádnej přemrštěnej hi-tech náboj, všechno to docela pasuje do reality, v česku se mluví česky, v čečně taky jejich jazykem atd. Pro nás zajímavé bylo použití českých herců v menších rolích v dějové lince v Praze. A dějové linky a neustálé přepínání mezi nimi byl asi docela dost velkej problém. Jednou to bylo tam, jindy zas jinde, jindy zas jindy, jako v jinou dobu. No kdo to pořádně nesledoval, asi se docela lehce ztratil. A tak se nedivim, že to druhou sérií típli, i když je to nechystané i na tu třetí... Místama se to taky stávalo dost neuvěřitelny, ale stejně to bylo furt lepší, než ta první série. Jinak Sean Bean prostě umí zahrát snad všechno a tady to jen potvrdil. V podstatě jsem s tímhle seriálkem byl spokojenej... ()

Kaceris

Legends je seriál ktorý sa zo začiatku tvári ako každý iný americký seriál. Sean Bean ho ale robí výnimočným, jeho ztvárnenie Martina Oduma ktorý má problém s tým že si nie si istý kým je. Príde za ním ale týpek ktorý mu povie nech neverí nikomu, že nie je Martin Odum, že bol v Iraku a že Martin Odum je tiež len krytie. To s človekom spraví divy keď nevie či je tým čím nie je. Po pri tom ako zisťuje kto je tak stále predsa robí pre FBI tak musí pracovať aj keď by nechcel. Toto by bolo tak zhrnutie prvej série ale druhá séria Legends je práve to, prečo absolútne odmietam pripustiť fakt že seriál zrušili. Dej sa presúva hlavne do Prahy čo je už samo o sebe o dôvod na viac prečo sa na to pozrieť. Dozvieme sa viac o Martinovej pôvodnej identite a dozvieme sa aj o jednom z jeho krytí, kvôli ktorému ho dokonca chceli dostať za mreže. Vážne škoda že tento seriál skončil, keď sa rozbehol v plnej paráde. ()

kenkaku

1. řada: Obrovsky nevyvážený 400 minut dlouhý film (rozsekaný do 45minut epizod). Pokud to někomu nevadí, bude mít jeden problém vyřešený. Druhý je ten, že scénáristé přeskakují z "epizodních případů" do hlavní linie, kde se rozkrývá jedno velké tajemství. A to otravuje. Mě nezajímají ty tanečky okolo. A díky tomu prostředek série neskutečně nudí. Je to sice natočené poutavě, ale pocitu vaty se nelze ubránit. Navíc po dodívání se na první řadu je jasné, že bez druhé řady to není úplné. 2 řada: Propad o dvě třídy. Zcela jiné pojetí (skákání v ději v čase a mezi lokacemi tucet-krát za epizodu) u (opět) 400 minut dlouhého nakrouhaného filmu zcela zabíjí kouzlo první řady. Události předchozí řady se prakticky ignorují (je to opravdu jen aby se neřeklo) a každá epizoda se věnuje jakože jiné postavě. Vůbec to nefunguje, protože nikdy se nic nevyřeší a jen se nabaluje nové a nové. Ze začátku je to matoucí, později už jen otravné. Zcela to ředí hlavní linku - kdo je Martin - což se dozvíme až v poslední epizodě (jediné která stojí za to). To bohužel nemění nic na tom, že rozuzlení celého seriálu je tak debilní, že popírá celou první řadu (nezapadá to do sebe ani omylem). ()

noby

Obvykle čekám s hodnocením po pěti dílech, ale u Legends je třeba čekat ještě trochu déle, což je u desetidílné série trochu smutné. Pilot navnadí na slušnou špionážní vypínačku, další díly přijdou s tupou epizodní akční kriminálkou, a až v posledních dílech se naplňuje potenciál. Jestli se seriál našel, bude druhá série stát za hřích. Jestli bude struktura série zase stejná, ruce pryč. ()

Junglista

1. série - *****, 2. série - ***. První řada mi vyhovovala víc, protože "konečnějednouneumírající" Bean tu měl šanci se v různých aliasech bezvadně předvést a vyřádit. I akčnější pojetí se víc hodilo a herecká sestava mi celkově byla mnohem sympatičtější. Druhá série je komornější, divák musí dávat majzla, aby se neztratil ve čtyřech časových liniích. Občas mě ty třívteřinový prostřihy na rok 2001 a pak zase na současnost spíš štvaly, protože to rušilo, ale naštěstí jich není tolik. Tvůrci konečně jednou vyloženě nezesměšnili Prahu, to je taky plus. Ale iritovaly mě dvě věci - Winter Ave Zoli, což byl tedy omyl jako blázen (čeští herci nadprůměrní, ale tahle neuměla ani československy ani anglicky) a agent Blablalard - pracovní označení Aktivní Kokot. Pokud bude další série, tak bych prosil v duchu té první :-) ()

Ben Nevis

Pilot: Pilot Ledends mě na pokračování moc nenalákal. Je tu sice tajemství původu, ale bude to stačit? Teroristi byli nepřesvědčiví a černý týpek v kapuci k smíchu. Nevím, jestli je dobrý nápad vrazit do pilotu děj na celovečerní film a totálně ho odfláknout. Seriálů s geniálními, ale porouchanými policajty jsou teď mraky a jenom kvůli Beanovi to sledovat nebudu, když chybí zajímavý scénář. ()

Hapretor

Konečně něco, kde Sean Bean neumře. Avšak mě to nezaujalo. Přišlo mi to takové obyčejné. Nebýt Seana, který se snaží a hraje dobře, není o co stát. Dodatek unáhleného diváka: Pilot tomuto seriálu ubral. Skončil uzavřeně a byl krátký a nudný. S dalším dílem se ovšem vše rozjíždí, charaktery se vyjasňují a už je mi jasné, že Sean Bean je prostě opravdu kvalitní herec, který to, co dělá, dělá na max a skvěle. Nechávám původní hodnocení za pilot. Ovšem s dalšími díly rád jednu imaginární * přidávám, přidat další za výkon a velmi sympatickou a excelentně ztvárněnou roli Seana Beana by už bylo ale přehnané vůči výborným seriálům hned na první shlédnutí, leč stejně zasloužené. ()