Loretta Swit, kterou známe především jako majora Margaret Hoolihanovou ze seriálu M.A.S.H., se v tomto snímku představuje v naprosto odlišné roli, která však podle mnohých převyšuje vše od doby, co skončila jako hlavní sestra ve slavné mobilní vojenské nemocnici. Tentokrát jako manažerka z reklamní agentury totiž vymyslí fantasticky úspěšnou marketingovou kampaň na prodej piva. Tématem této satirické komedie je především reklamní svět Madison Avenue, svět plný přetvářky a domýšlivosti. Hlavními protagonisty jsou právě cynická reklamní manažerka (Loretta Swit) a její patolízalové, jejichž úkolem je vybrat tři zoufalce, kteří by v nové kampani propagovali výrobce piva značky Norbecker (Kenneth Mars), jenž se ocitl v problémech a nutně potřebuje zvýšit prodej. Komediální ansámbl tohoto snímku obohacují Rip Torn, David Alan Grier, William Russ a Saul Stein; díky zajímavému příběhu a řadě gagů tato komedie rozhodně pobaví. (oficiálny text distribútora)

freddy

Tohle je zcela průměrná komedie z poloviny 80. let, která má své slabší i silnější momenty, ale jejíž kvality nejsou nikterak valné. Možná, že tohle mohlo před nějakými 24 lety diváky bavit, ale dnes už znám bohužel lepší komedie, a nyní mám na mysli i komedie o pivu. Přesto nemohu filmu upřít snahu diváka pobavit a nabídnout mu jakousi malou exkurzi do světa protřelých producentů reklam a reklamních praktik. Celý film je vlastně jen o tom, jak za pomoci reklamy zvýšit prodej jedné značky piva. A reklamní manažerce, kterou ztvárňuje českým divákům velice dobře známá herečka Loretta Switt, se to skutečně daří, přijde totiž se zajímavým nápadem a vymýšlí stále zajímavější a bizarnější nápady, díky kterým ale prodejnost onoho konkrétního piva neustále stoupá. Ovšem je jasné, že jednou musí narazit. Tenhle film je sice zajímavý, ale bohužel mě nedokázal ani jednou pořádně rozesmát. Naštěstí však jeho stopáž není tak dlouhá, a tak jsem se ani nestihl začít nudit. Ale že bych byl nějak nadšený, to se říci nedá. Každopádně film jsem dokoukal, zaujal mě svým nápadem, a byla to docela pohodová záležitost, takže za sebe uděluji průměrné tři hvězdičky. ()

Master19

Je to asi poprvé, kdy jsem viděl "Šťabajznu" mimo M*A*S*H. Hlavní myšlenka je sice dostatečně ulítlá, aby utáhla celý film, ale nakonec jediné, co film drží nad vodou je, že se točí kolem piva. "Whip out your Norbecker!" :-) ()

gabo1

Kvôli zvýšeniu predaja piva sa vymýšľajú tie najsexistickejšie reklamy a partia troch hercov v rolách typických američanov ich s nadšením predvádza. Príjemná oddychovka, zopár vydarených fórov a ten zvyšok viac menej ujde. Chvalabohu to nemá ani hodinu a pol, takže ani nestihne začať nudiť. ()