Danikaa

Nádherný turecký remake kórejskej romantickej drámy.  Slepá Hazal a bývalý boxer Ali, perfektný pár. Ali nemusel ani rozprávať, svojim pohľadom povedal všetko. Žiadne zdĺhavé scény. Krásne občas vtipné momenty. Začiatok ich zbližovania, spoločný život a záver filmu - "Vau". Nechce sa mi veriť, že to takto krásne spracovali Turci. Jednoznačne najlepšia verzia. Kľudne si to o rok pozriem znova. Páčil sa mi aj kórejský originál, japonské spracovanie je romantickejšie a vtipnejšie, indické sa v niektorých detailoch líši od predlohy. Hlavná hrdinka je v ňom až veľmi ukecaná, jej partner to však mlčanlivosťou a dokonalými bojovými scénami zachraňuje. Rozhodne je to krásny príbeh v každej verzii. ()

misa_laska

Ali je bývalý boxer, Hazal po nehodě ztrácí zrak. Osud je svede dohromady. Ali po nějaké době zjistí, že nehodu zapříčinil on. Poté se dozví, že je možná operace, na kterou nemají peníze... Hodně je řečeno kamerou, moc se toho nenamluví. Příjemné drama, které v posledních 12 minutách vyvrcholí a já teda velkou část slzy neudržela. Celý film působí jemně se smutným nádechem. Původně jsem chtěla dát 4 hvězdy, ale když nad tím tak přemýšlím, tak vlastně nemám vůbec co vytknout. Takže hodnocení 5 hvězd. Pokud bych hodnotila toto dílo v rámci tureckých seriálů/filmů, které sleduji, tak budu na 7/10 - tedy líbilo se mi to, ale nepotřebuji to vidět opětovně a nebo se vracet k určitým scénám. ()

Soupalka

Skvělá turecká verze korejského filmu Always (2011) , která jistě stojí za shlédnutí - s dobrou stopáží, hudbou, kamerou i dobře fungujícím ústředním párem. Krásné minimalistické drama bez přehnaných a zbytečných tlaků na emoce diváka, které jsou tak běžné v anglosaských romantických filmech. Film navozující nutkavý pocit stálé přítomnosti obou hlavních protagonistů bez ohledu na to, co se právě děje na plátně. ()