V šedesátých letech minulého století, kdy se východní Asie přímo topila pod vlivem západního světa, se v Soulu i jeho okolí odehrála řada kulturních změn. Mezi mladými ženami a dívkami proběhla populární vlna zkracování, kdy padaly odstřižené lokny k nohám kadeřníků a i dlouhé sukně vystřídalo mini. Kromě módy byl však východ obohacen i o populární hudbu, a tak vzniklo hned několik klubů, které dávaly prostor mladým talentům „z ulice". Jedním z těchto klubů byl i C'est Si Bon, jemuž vděčí současnost za to, že umožnil zrod populárnímu duu Twin Folio. Pravda je ale taková, že se původně jednalo o trio složené ze tří mladých mužů s kytarou jmény Song Chang Sik, Yoon Hyeong Joo, Oh Geun Tae. Když ale mělo dojít k jejich debutu v celonárodním rádiu, kapela se nečekaně rozpadla. Co stálo za náhlým úpadkem tria C'est Si Bon, pojmenovaného podle domácího klubu? Jaká byla celá jeho historie? A kam a proč se poděl třetí člen? (EMIA)

Tyckin

Od tohoto filmu jsem čekal vzhledem k tématu a místním hodnocením docela hodně a o to víc jsem byl zklamán. Han Hyo-ju to sice moc moc slušelo, ale jinak mne to nějak minulo - humoru relativně málo, romanticko-dramatická část na mne nezapůsobila a nevýhodou určitě bude i můj hudební vkus, ty písničky mne moc nebraly. Možná, že kdyby byly ty texty přeložené v titulcích, film by získal větší hloubku, ale nebyly... ()

sniper18

S hudobnými filmami nemáva východoázijská produkcia a to ani Južná Kórea žiadne problémy, takže som si pri správnej nálade pozrel aj C'est Si Bon a nie som ani v najmenšom sklamaný. Jedine práve po tej hudobnej stránke to nie je vôbec môj žáner, takže samotné vystúpenia ma vlastne ani tak moc nezaujímali, čím ale zase rozhodne nechcem tvrdiť, že by boli zlé, tá optimistická nálada, v ktorej sa niesli sa dostala aj ku mne a mal som z toho dobrý pocit. Inak dejovo mi to v rámci žánru úplne vyhovovalo, aj napriek menším počiatočným intrigám medzi postavami je to podané v priateľskom duchu, takže celková atmosféra sa mi dosť páčila, vzostup skupiny je dostatočne atraktívny, no hlavne to má výbornú romantickú líniu, ktorá sa mi z celého filmu páčila najviac. Chválim aj neskoršie prenesenie deja o niekoľko desiatok rokov neskôr, čo to príjemne osvieži a aj celé finále, takže tu si nemôžem výraznejšie sťažovať. Nesklame ani obsadenie, hlavné trio mladíkov je úplne ideálne, k tomu očarujúca Han Hyo-Joo, ktorá sa postará o peknú romantickú líniu, dostatok zaujímavých vedľajších postáv tvorené samými známymi tvárami a v línii zo súčasnosti zaujme hlavne Kim Yun-Seok, na ktorého som skôr zvyknutý v úlohe drsniakov a tak mi dobre padlo ho vidieť aj v takejto civilnej polohe. A režijne tu tiež nemám čo vytknúť, skvelá vizuálna stránka, pozitívne ladenie a ani tá dobová atmosféra nie je zlá, úplne ideálne. Takže síce toto nie je typ filmu, ktorý by som pozerával opakovane, ale aj tak som dosť spokojný. C'est si bon je po všetkých stránkach kvalitne zvládnutá žánrovka, ktorá mi príjemne zdvihla náladu. 74% ()

tompaulman

Největším plusem je vyobrazení Koreje 60./70. let a představení kdysi populárního klubu C'est Si Bon neznalému divákovi. Romantická linka mezi dvěma fiktivními postavami ale nemá čím zaujmout a tím patetickým závěrem film sám sebe shazuje. ()

LangiJ

Jak se z C'est Si Bon stalo Twin Folio aneb za vším hledej ženskou... Moc pěkné, místy vtipné drama se suprovou hudbou, které sleduje přes 40 let života hlavní pětice hrdinů. Vtipných scén sice nebylo moc, ale když už jo, stály za to. Největším plusem pro mě byla skvělá hudba, ve filmu zaznělo několik písní a korejští herci opět dokázali, že umí i dobře zpívat. Líbilo se mi i vyobrazení 60. let - typické oblečení, účesy a když jsem poprvý viděla Kang Ha-neula s brejlema přes půlku obličeje alá Naďa Urbánková, málem jsem smíchy spadla ze židle :-D Přeloženo. ()

• Navzdory alternativnímu filmovému zpracování, byla hudební kapela "Twin Folio" tvořena ve skutečnosti jen dvěma členy, ne třemi. Kapela se prezentovala výhradně folkovou hudbou a to od 60' do 80' let dvacátého století. (Conspi)