V roce 1957 čtyři astronauti odletěli na průzkumnou misi na plantu Mars. Při návratu dojde k ohromnému, nekontrolovatelnému zrychlení a astronauti upadnou do bezvědomí. Když procitnou, zjistí, že se nalézají poblíž neznámé planety, která by dle získaných údajů měla být obyvatelná. Vzhledem k četným poškozením lodi se rozhodnou přistát a provést opravy. Jen několik okamžiků po přistání jsou napadeni obrovskými pavouky, kterým se, se štěstím, ubrání. Poté objeví několik kamenných náhrobků s datem 2188 a astronautům dojde, že se nachází na planetě Zemi. Posádka vesmírné lodi se tak snaží zjistit, zda bylo lidstvo zcela vyhubeno a co bylo příčnou jeho zkázy. (pepua)

corpsy

Film naivnučký, až mi ho bolo chvíľami ľúto. Ešte že ho natočili ´´spektakulárne´´, čiže širokouhlo vtedy bombastického systému Cinemascope. Je to pekne farebné a...lacné. Nepíšem to ako urážku, iba upozornenie že na takýto film treba poriadny rozpočet, aby ukázal niečo viac ako jednu trikovú scénu, dva interiéri a zopár výstrelov z podomácky vyrobenej bazuky na ´´šikovne´´ namaskovaných mutantíkov. Suma sumárum, keďže takmer všetky náklady pošli na 2,35 : 1 celuloid, nedivme sa výsledku. ()

inutihar

Odvážní bílí muži zachraňují planetu před divochy s oštěpy a získají srdce krásných dívek díky své inteligenci a civilizovanosti. A taky mají revolvery a bazooku. Trochu western, přenesený do SF kulis, kde jsou místo indiánů mutanti a místo ohroženého města či farmy podzemní komplex. Dlouho jsem neviděl film, ve kterém by bylo tolik sexismu, stereotypů a klišé smrtelně vážně zakomponovaných do děje a kde se prakticky všechny problémy řeší zbraněmi. Pravdou je, že jsem se tím hodně bavil a chvílemi jen nevěřícně zíral. Ten film je sice špatný, ale rozhodně stojí za vidění. ()

JohnnyD

Strašná divočina, že to ani neviem ako hodnotiť. Na jednej strane film oplýva na svoju dobu originálnym príbehom, ktorý bol neskôr často prevzatý v iných dielach (viď prvá a druhá Planéta opíc). Kým presun do podzemia pôsobí osviežujúco, časom to pobehovanie po tých istých papundelových kulisách omrzí a upadne to do klasického klišé o cestovaní na "iné planéty", kedy dochádza k vzájomnej paranoji medzi hosťami a hostiteľmi. Vrcholom je ale záver, ktorý by politická korektnosť nezniesla ani v osemdesiatych rokoch, nieto dnes. Nehovoriac o fetiše k zbraniam. NRA musí tento film milovať. SPOILER: Ľudia z 20. storočia so svojimi zbraňami vedú podzemných ľudí na povrch, kde začnú genocídu mutantov i primitívnych ľudí, ktorí sa im s kameňmi v rukách postavia, aby im nakoniec ukázali civilizáciu: zbrane, stavbu domov a ako sa časujú slovesá. ()

zelvopyr

Dovedu se nadchnout i pro mizerně technicky provedený film, pokud má myšlenku. Dovede mne pobavit i pitominka, která je jednoduchá, promíjím i zásadní znásilnění fyziky... Zde podaná myšlenka je... vlastně žádná. Hlavní motiv je generační střet pasivních vůdců utopie s "mladou" generací captainů america (ti jsou nepřesvědčivě hraní herci přes čtyřicet), do nichž se samozřejmě zamilují extrémně atraktivní, machismus vyhledávající, vyzývavé a nedotčené domorodkyně kdekoli na světě, i jiném. Kulisy, dějová omáčka, dialogy, zápletka, monstrózní pavouci, mutanti... v tomhle filmu mizerné, slabé slovo. /// Aniž by tvůrci sami tušili, zesměšňují vlastně opak toho, co zamýšleli... konflikty se řeší zbraněmi v tom nejklišovitějším, karikaturním módu, který je ovšem myšlen smrtelně vážně a tupě. ()

Oktavianus

Půjdu proti většině, ale mně se to líbilo - a kdyby druhá polovina filmu nebyla tolik utahaná a nekomplikovala to zdržující lovestory, mohlo to být ještě lepší. S Edem Woodem to nic společného nemělo, přestože dialogy ne vždycky dávaly smysl a šovinismus dosáhl v padesátkových filmech vrcholu. A navíc to byla celkem zajímavá vize postapokalyptického světa vylepšená časovým paradoxem při cestování vesmírem. Jasně, bylo to nekomplikované, heroická parta astronautů x neschopné zbytky civilizace x kyklopští mutanti. Ale byla to zábava, utíkalo to a slečny z přežívající civilizace nosily moc pěkné krátké sukně. A to na mě vždycky zabere. A útok plyšových pavouků byl maximálně roztomilý svým naivním přístupem. Za sebe jsem spokojen a plky o "americkém hrdinství", ať už je to cokoli, jsou slušně mimo mísu. ()