V závěrečném díle řady bude viset osud New Yorku na vlásku. Dojde ke střetu železných pěstí. (Netflix)

Loki_Six

"What did Lei Kung call you? "Chosen of Heaven"? "Touched by fire"? But he never knew you like I did. That you fought for the Fist to fill a void in yourself. Do you really think destiny is enough? That it will lead you to a true purpose? Because it won't. At least I picked a path. I walked it. Because in the end, Danny, you still have no idea who you are or what you stand for." ()

BaronMartin

SPOILERS! Finále druhé řady Iron Fista (a vzhledem ke zrušení třetí série i celého seriálu) je upřímně dost fajnové. Pokud mám říct můj hlavní problém, který s ním mám, tak je to fakt, že se celá zápletka rozřeší v prvních 15 minutách a následně akorát sledujeme finální momenty jednotlivých charakterových linek, které jo, jsou super, ale stejně si myslím, že ten hlavní konflikt mohl trvat déle. Každopádně, finální souboj mezi Mary a Davosem, následně Colleen vs Davos a Danny s Misty proti Mary a samozřejmě na závěr i Danny proti Davosovi, to jsou upřímně dost fajn scény, akorát teda Mary nemá úplně nejlepší motivaci pro to, proč vůbec bojovat s Dannym. Každopádně, teď samozřejmě k tomu samotnému závěru a k jednotlivým uzavřením. A já musím říct, že toto finále trpí na fakt, že žádná další série nebude mnohem víc, než třeba 2. řada Luka Cage. Jelikož tady je naprosto očividné, že se se třetí řadou prostě počítalo, spousta linek zůstává neuzavřených, nastiňují se zde úplně nové linky a zůstává spousta otázek. Jediná postava, s jejíž koncem jsem opravdu spokojený, tak je Davos. Netuším, jestli s ním tvůrci počítali do třetí série, ale jeho konec opravdu působí jako konec a klidně by se už nemusel vrátit. Colleen, která se stává novým Iron Fistem, tak mi taky vůbec nevadí, na rozdíl od velké části internetu, a její linka je taky jakž takž uzavřená, pokud pomineme celou tu záležitost s její rodinou. Pak je tady ale třeba taková Mary, jejíž linka prostě skončí v půlce. A vzhledem k tomu, že byla zrušena i 4. série Daredevila, kde se měla Mary objevit jako plnohodnotný záporák, tak se bohužel asi nikdy nedočkáme té pravé komiksové Typhoid Mary, která je tady načrtnutá a je jasné, že tvůrci její Typhoid osobnost chtěli představit právě v dalších pokračování, ale co už. A na závěr je zde samozřejmě duo Danny s Wardem. Prvně chci říct, že zbožňuju scénu mezi Wardem a Bethany, která je neskutečně boží a emocionální. K samotnému závěru, ten je upřímně super a opět mě mrzí, že 3. série byla zrušena. Pokud bychom totiž dostali nějakou sérii o Dannym a Wardovi, kteří jako parťáci cestují po světě a snaží se odhalit co je Iron Fist zač, to bych si nechal sakra líbit a zní to jako hrozně super koncept na děj. Minimálně úplně finální scéna v Japonsku je hrozně boží a je to takový krásný teaser na něco, co nikdy nedostaneme :D A taky cením odvahu tvůrců, že vlastně ukončili druhou sérii (a teď, jak víme, i samotný seriál) s Dannym, který přišel o schopnosti a již není Iron Fist (až teda na scénku s čchi pistolema, kterou jsem moc nepobral :D). Díl je povedený, slouží jako fajn finále a jako dost solidní teaser na něco, čeho se nedočkáme, ale proč ne :D Hodnocení: 80% ()

• Když Colleen (Jessica Henwick) a Misty (Simone Missick) žertují o tom, že by měli vytvořit společné duo, jde o jednoznačnou narážku na komiks, kde tyto dvě postavy tvoří duo zvané Daughters of the Dragon. (NiWi)
  • V závěrečné scéně je zmíněno jméno Orson Randall. V komiksech je tato postava držitelem titulu Iron Fist před Dannym Randem. Randall působil jako Iron Fist během první světové války, a byl to pravděpodobně on, kdo se objevil na archivních záběrech z první série. (NiWi)