Bývalý boxerský šampion Bud Gordon (Corey Stoll) se, ve snaze restartovat svou bojovnickou kariéru, zaplete s pochybným byznysmenem. Toto jeho rozhodnutí má však nečekaně nebezpečné důsledky a Bud skončí neprávem jako obviněný z vraždy. Poté, co šel v pátém kole k zemi, se boxer Bud Gordon (Corey Stoll) vytratil ze středu pozornosti. Žije teď se svou přítelkyní ve zchátralém bytě v New Jersey, po své někdejší manhattanské slávě se mu však stále stýská. Ve snaze dostat se zpátky do hry, uzavře bývalý šampion dohodu s jedním podraznickým provozovatelem restaurace (Billy Crudup). Plány, jak rychle zbohatnout, ale jen zřídka vedou ke snadným výdělkům. A když se plně projeví důsledky jeho byznysu, je Bud nucen volit mezi svou poctivostí a ctižádostí. (Cinemax)

silentname

Nakoniec som sa po dlhej dlhej úvahe rozhodol predsa len jednu hviezdu udeliť, najmä z úcty ku Coreymu Stollovi, ktorý netuším ako sa ocitol v tomto filme a doprial by som mu asi niečo lepšie. Dokážem však pochopiť ak sa film niekomu aj páčil. Ja som si ho užiť nedokázal. V prvom rade ma absolútne nudila jeho atmosféra a dlhé monotónne zábery, ktoré nemajú konca a dlhé dialogy, ktoré dokopy nikam film neposúvali a viac-menej sa rozprávalo o tom istom. Plus scénka, kde Billy Crudup má svoj monológ o tom, ako nemá rád všedných ľudí a pozerá sa do kamery je absolútne strašná. Člověk tam uvažuje, či to hovorí Budovi alebo divákom, ktorí práve sledujú obrazovky. Je vidno, že do filmu sa išlo s malým budgetom, ale aj tak si myslím, že ho mohli urobiť poriadnejšie. Dať tomu viac dynamiky, ubrať všetky predpokladateľné klišé a priniesť niečo viac kreatívne. Ohodnotil som odpadom, ale za snahu hercov niečo tomu dať predsa len jednu hviezdičku pridávam. Plus hlavná myšlienka tiež nie je zlá, len myslím si, že film si užijete v prípade, ak máte radi monotónne a pomalé filmy. Ja som to osobne nedokázal. V prípade, že vy áno, super. ()

Heroine

Je strašný někomu takhle naletět na pracovní nabídku. Ale věřím, že bývalému boxerovi by se to stát mohlo... Hezké obsazení, zajímavé téma, ale trochu nuda. ()

vegetol.mp

Pro mě naprosto super překvapení. Pomalé, na dialozích postavené drama o zkrachovalém boxerovi, který se zapletl se špatnými lidmi. Film má skvělou atmosféru a co je na něm nejlepší, minimálně se v něm stříhá. Většina obrazů je natočena statickou kamerou na jeden záběr, takže herci musí odehrát třeba pětiminutové scény na jeden zátah. A působí to osvěžujícím a autentickým dojmem. Corey Stoll je skvělý herec, který si zaslouží větší uznání a dobrý je i Billy Crudup jako výstřední a neustále dobře naladěný gangster, ze kterého jde strach. Jediné zásadní mínus je, že podobný příběh už tu byl hodněkrát. Ale proč se na to nepodívat znovu, když je zpracování kvalitní? Film je dost upovídáný, ale herci zvládli všechny dialogové scény na jedniču a zdařilá je i výprava. Na to že údajně stál 1 milion dolarů, nepůsobí vůbec levně. Pro mě trochu matoucí je plakát, který černo-modrou barevnou paletou spíš navozuje dojem, že půjde o drama z řad New Yorské policie. Každopádně, pokud někdo čeká film o boxu, měl by se "Skleněné bradě" vyhnout. Tohle je spíš chrarakterová studie a příběh o tom, jaká rozhodnutí člověk v životě dělá a jaké to mívá následky. Kdo čeká Rockyho, bude zklamaný. ()