Burying the Ex

• Česko Bejvalka ze záhrobí (viac)

Max (Anton Yelchin) se chce rozejít se svojí manipulativní a vše kontrolující přítelkyní Evelyn (Ashley Greene), se kterou žije. Naštěstí pro něj zasáhne osud a Evelyn zemře při bizarní autonehodě. Uplyne pár měsíců a Max potká dívku svých snů Olivii (Alexandra Daddario). Nová romance se dostane do ošidné situace, když Evelyn vstane z mrtvých a trvá na pokračování jejich vztahu. (gegina31)

Morien

Panebože, v kolika filmech o nemrtvých Anton Yelchin hrál? A v kolika chodil po hřbitovech, kde teď sám odpočívá, kruciš, r.i.p. ()

Dellamorte

Dlho nepoužívaný Dante sa chopil unavenej látky " return meine liebling from the grave ". Podľa očakávania to nevyšlo, lebo látka vybledla a GremlinJoe ju neprepral. Silně odlišnej zmysel pre humor ( tu a teraz priam sitcom ) pridám degenarační FX, zostavají jen songy a to je na horrorrovú komédiu sakra málo. Leda HBO2 neděle dopoledne. ()

George Stobbart

Chlapíkovi zabije priateľku autobus, no problém zabudnúť dlho nemá, keďže narazí na novú a zaujímavú fešandu, s ktorou má toho spoločného viac. Jeho bývalá však v hrobe dlho nevydrží... aspoň nie sama. Obľúbený hororový hitmaker 80. rokov Joe Dante sa o comeback pokúšal už pred pár rokmi; s obstojným, avšak nie príliš uspokojivým kúskom "The Hole". "Burying the Ex" mu podľa mňa vyšlo lepšie, keďže vo svojom štýle priniesol retro závan toho, čo dnes už nevidieť tak často - nenútenú ľahkosť a chytľavosť hororových komédií, aké sa objavovali práve v rokoch osemdesiatych. Ako už býva zvykom, ide viac o komédiu než horor, takže od toho netreba čakať niečo strašidelné, ale zase to má slušné zombie masky, príjemnú atmosféru a viaceré hororové podpichnutia, ktoré žánrových fanúšikov môžu potešiť. Herecké trio je fajn, natočené je to kvalitne a ja som s tým žiadny výraznejší problém nemal, takže som zvedavý čo Dante predvedie nabudúce. ()

D.Moore

Dovedl bych si představit, že na základě tohoto nápadu vznikne krátká filmová povídka nebo naopak černohumorný sitcomový seriál, ale na plnohodnotný film toho bylo opravdu málo. Joe Dante se do něj snažil propašovat tolik lásky ke klasickým hororům, kolik mohl, jenže s tím plytkým současným scénářem se to dohromady prostě nesneslo. Pár světlých momentů tenhle film sice má, ale dlouho na ně vzpomínat nebudu. ()

MMR

Komediím dávám 5 hvězdiček zejména ve dvou případech. 1) Když se celou dobu skvěle bavím a nahlas se směju 2) Když mě velice potěší konec. Zde se jedná o ten druhý případ. Moc pěkné a vydařené. ()

Faustka

Milá a úsměvná zombie komedie. A musím podotknout: dobře znám!! Jak se holka do něčeho (někoho) zakousne, jen tak nepustí. Prostě tak nějak ze života. ;) ()

pepo

Fajn blbina, ktorú viac než režisér Innerspace a Gremlinov zachraňujú super herci, chytľavý námet a referencie na staré béčkové horory. Chcelo by to nejaké polnočné projekcia na festivaloch. 6/10 ()

darkrobyk

Evelyn (A. Greenová) je neuvěřitelně panovačná, majetnická a despotická žena, která je protikladem svého přítele Maxe. Zde ovšem pravidlo - protiklady se přitahují - zrovna nefunguje. Když se s ní Max konečně rozhodne na popud nevlastního bratra rozejít, zasáhne vyšší moc v podobě autobusu, jenž život Evelyn rázně ukončí. Jenže zasáhne ďábelská magie, kterou oba podcenili, a Evelyn se vrací zpět, aby si vzala, co jí patří. Zbavit se jí a být s krásnou Olivií, co se Maxovi připletla do cesty, nebude jednoduché. Zombie mají totiž rády hlavně mozek... Tak trochu variace na Smrt jí sluší se rozjíždí až po půl hodině s návratem mrtvé přítelkyně, okolo níž neustále krouží moucha. Další zajímavostí je, že zombie mají mnohonásobně větší sílu, než v předsmrtném životě, a tak Maxův boj na pěsti je předem odsouzen k nezdaru. Celkově chybí snímku více šťávy, i když na krev samozřejmě dojde, vtipné je i dávení balzamovací tekutiny. Průměrná zábava místy zajiskří, potěší připomenutí Ramones a samozřejmě množství odkazů na řadu filmů v podobě plakátů, hudby i samotných ukázek (Planeta upírů, Jáma a kyvadlo, Tarantule, Plan 9 From Outer Space, Noc oživlých mrtvol, The Satanic Rights of Dracula, La frusta e il corpo, Putovala jsem se Zombií a mnoho dalších). ()

juta

Velmi povedená a obličejovo zaměstnávající podívaná od Danteho, který ví, jak natočit správnou hororovou komedii v takovém stylu, který se už moc často nevidí. Skvělá sestava, která nakonec dokázala udělit filmu nejvyšší počet. :-) ()

DJ Obelix

Joe Dante "vstal z hrobu" a natočil si film, který se nejvíc blíží stylu jeho Gremlinů. Logické lapsy? Pche, vezmi čert. Vše je zde podřízeno tomu, aby film rychle odsýpal a bavil. Ale to se bohužel děje jen chvílemi. Přesto jsem rád, že se Dante vrátil mezi živé a doufám, že se od něj ještě dočkáme i lepších snímků než průměrného Burying the Ex. ()

kingik

Max a Evelyn si slíbili lásku až za hrob. A tak se i stalo. Maxova partnerka vstala z mrtvých. Nyní je nebývale nadržená, silná, s občasnou chutí na lidské maso. A nebýt mrtvolného vzhledu i zápachu, byla by i sexy jako dřív. Max z jejího návratu ale není šťastný, je dočista zoufalý. A myslí jen na to, jak se jí zbavit. Ale Evelyn chce tvrdošíjně pokračovat v jejich vztahu. Za života to byla panovačná veganská kravka, se kterou Max plánoval svůj první rozchod, než jí to stačil oznámit, porazil ji autobus. Tradiční návody z literatury a klasických hororů nezabírají. Max tedy bude muset najít se svým nevlastním bratrem metodu, jak se "krásky" ze záhrobí jednou provždy zbavit. Kromě toho, už jeho city patří jiné, sličné majitelce mléčného baru Olivii, která je podle něj tou pravou. Tenhle hororově komediální kousek by se rozhodně neztratil v osmdesátých letech. Však jej také natočil tvůrce, který to nejlepší natočil v osmé dekádě minulého století. Snímek nezapře, že ho natočil Joe Dante. Ten potvrdil svoji hravost a nijak originálnímu námětu vtiskl stylový punc hororových komedií, kterými se proslavil. Přidal i spoustu odkazů na hororové klasiky, jelikož nejsem jejich vyznavačem, tolik jsem z nich nadšený nebyl. Film je snímán stylem, který odkazuje na klasická hororová díla. I krámek se strašidelným zbožím, ve kterém Max pracuje, v podstatě symbolizuje tuhle éru. Všechno z větší části vypadá úmyslně staromilsky. Je jasné, že osmdesátá léta má režisér dokonale zažité a má je silně v oblibě. Ale v tak starém filmu by nehráli Anton Yelchin, Ashley Green a Alexandra Daddario, určitě i technické zázemí by bylo nesrovnatelně horší, ale dost možná bychom narazili na Dicka Millera, režisérova "dvorního" herce, kterého nezapomněl obsadit ani tentokrát, když mu věnoval malou roličku policisty. Drastickým scénám ale režisér neholduje. Jen sotva pětina z nich má nějaký drastičtější náběh nebo průběh. Většinou se jede na komediální vlně, hláškuje se a blbne se. Ústřední herecký trojlístek hodně baví. Yelchin je správný zmatkář, Greene je solidní zombie čubka, detail much kroužících kolem ní byl originální a Daddarijce to je bijce za práva hereček, které chtějí svými dudy kojit diváky. Dante nasadil dobré tempo vyprávění a obstarožní námět natočil svěžím způsobem a s humorem sobě vlastním. 100% ()

Goldbeater

Na horor je to příliš komické, na komedii to zas má hodně suchý humor. Úplně chápu, že řada diváků si s tímto snímkem nebude rozumět. Já sám čekal spíše málo, ale nakonec jsem se opravdu velmi dobře bavil. Alan Trezza není kdovíjaký scenárista, je ovšem očividně veliký žánrový fanda a ve spojení s Joe Dantem vytvořili zábavnou poctu hororovým filmům. Nejenže se celým snímkem nesou všemožné popkulturní odkazy, ale téměř v každé scéně můžeme vidět někde na stěně viset filmový plakát či běžet v televizi černobílý horor. Anton Yelchin jako podpantoflák baví, na Alexandru Daddario se dobře kouká a nebyl by to film Joa Danteho bez veterána Dicka Millera. Dokonale mi to připomnělo 80. léta. ()

Kudly4

Na to, že nemusím nějak extra hororové komedie a už vůbec ne se zombie tématikou, tak tohle se mi líbilo. Velkým plusem, je sympaťák Anton Yelchin (Green Room, RIP) a nádherná Alexandra Daddario (Texas Chainsaw 3D.) Výborné masky u Ex Zombie, žádné vyloženě nudné pasáže, dojde i na pár nechutných scén a párkrát jsem si i zasmál. Spokojenost. (Full HD, 670. hodnocení) ()

eLeR

Do piatich hviezd tomuto filmu chýbali tri ... a ešte zaujímavý nápad, kvalitný príbeh a kopec humoru. Ale dievčatá boli pekné, Anton roztomilý a jeho kamarát mal výbornú postavu. ()

korbitch22

Kdyby tenhle film vzniknul v roce 1989, měl by tu 75% a lokální sebranka nedomrlých paniců by tu onanovala uctívačná moudra.Hle, bohužel si výtečný Dante natočil přesně ve svým osobitým stylu takový peckový film v roce 2014, zdejší panicové se u toho znuděně ukájeli na svém šestkovém ajfónu, kde právě drtili aplikaci ''Jak zbalit holku a přitom zůstat nerdovským ichtylem'' a rozhodli se, že takovéhle svěží, vtipné a herecky příjemné taškařici jebnou odpad, protože se ve filmu jedná hlavně o romantiku a tak nechtěji být přeci slaboši a s hrůzou zjistili, že panici jsou stále.Dante sice vypadl z toho nejlepšího, co kdy uměl, ale jako důstojný návrat ke svému stylu poslouží tahle příjemná oddychovka skvěle.Anton Yelchin je mrtě sympaťák a Alexandru Daddario by chtěl zprznit snad i Ricky Martin i kdyby mu na záda dýchal Ian Thorpe.Nečekejte žádnou vybíjenou, ale opět příjemně vypointovanou dialogovku se sympatickým obsazením.Za mě velká paráda.75%. ()

SOLOM.

Kdo by neznal filmy Joea Danteho. Kdysi velice uznávaný režisér natočil během své bohaté kariéry několik velice úspěšných filmů a to nejen co se hororového žánru týče. Nicméně já si jeho jméno nejvíc spojuji s kultovními Gremlins a původní Piraňou. Během té doby však uplynula už řada let a poslední dobou to z jeho strany začala být docela bída. Zřejmě proto i on podlehl trendu poslední doby a pokusil se prorazit s touto hororovou komedií. Ovšem i zde to trochu skřípalo. Zápletka je sice okořeněná několika vtipnými momenty, ale jinak je to jen další průměrná tuctovka, která vám brzy vyšumí z hlavy. Počáteční trampoty hlavního hrdiny a jeho bezduché přikyvování své drahé polovičce mi přišlo docela humorné, protože sám znám ze svého okolí podobné příklady. V těchto chvílích to ovšem připomínalo jen další teen komedii a já začal mít obavy, abych se vůbec dočkal i trochu toho hororového nádechu. On pohled na dvě pohledné herečky byl doslova skvostný, protože jak Ashley Greene, tak i Alexandra Daddario jsou určitě atraktivní děvčata, ale nějakou přehnanou porci nahoty tu rozhodně nečekejte. Vystačit si budete muset se sexuálními narážkami a sexy oblečky. Asi nejvíc se mi líbilo několik archivních záběrů ze známých hororových filmů (ať už z kina, nebo televize). Právě v těchto chvílích asi nejvíc zaplesá srdíčko nejednomu hororovému nadšenci. Naštěstí druhá polovina filmu se už nesla v lepším duchu a postupná proměna (rozklad) Ashley Greene se mi líbila velice. Nechyběl ani černý humor a lehce morbidní situace. 50% ()

Morholt

Obsazení bylo fajn a Ashley Green byla celkem šmrncovní posedlá zombice, ale celé to bylo zoufale nevtipné a nudné. Dante už má to nejlepší za sebou a po Hole živoří i tady. 30% ()

Lucasion

"You broke my heart! - I know, but it's not beating any more." Někdy se stává, že byste mohli minout i ten nejlepší možný film pro Vás. Na filmech je totiž krásné to, že vás dokáží někdy skvěle překvapit. Někdy taky ne, pravda. Ale "Pohřbívání svojí Ex" pro mě patří rozhodně do té první části. Film mi totiž neuvěřitelně sedl. Anton Yelchin je v roli neskutečně sympatický a parádní. Začátek filmu tak tvoří mnoho vtipných scén, jak může a nemusí fungovat vztah mezi moderním mužem a moderní ženou. Jelikož jsem se v tom v mnohém viděl, tak jsem už tušil, že se mi bude líbit i zbytek filmu. A ono vlastně ano. Na scénu nastupuje Olívia (Alexandra Daddario) jako náhrada za zesnulou eko-přítelkyni. A já zas mohu říct, že je Alex neuvěřitelně rozkošná a přitažlivá v každé scéně. Ashley Greene, která naopak hraje jejich zombie trojúhelník je taky super. Správně střelená, ujetá a přesto někdy máte chuť jí sami uříznout hlavu. Svým retro stylem, který neustále používá pop-kulturní odkazy, si mě film zkrátka získal. Parodie hororu, komedie plná romance a humor plný skvělých situací. Nechybí i nějaké skvělé hlášky. Často jsem si vzpomněl na Smrt jí sluší (1992), ale je jasné, že mě hraje do noty tahle reinkarnace. Nejen díky skvělému Antonovi, Ashley, parádnímu humoru, příběhu napsanému na míru a taky úchvatné mojí oblíbenkyni Alexandře. Vážně mi film skvěle sedl a užil jsem si ho nadmíru. Romantika na mě fungovala na sto procent a u humorné stránky jsem se smál nahlas. Jediné co kazí dojem a což jsem zase nepochopil, bylo cpaní zvracející scény… (84 %) ()