Film inspirován skutečnou událostí. Válečný veterán Pravomil Raichl se rozhodl pomstít svého kamaráda, který byl nespravedlivě popraven komunistickým režimem. Celý život věřil, že přijde spravedlivý proces s prokurátorem Karlem Vašem, který byl za smrt odpovědný. Když se nedočkal rozhodl se pro pomstu. Ta je jeho poslední šancí, jak dosáhnout spravedlnosti. (oficiálny text distribútora)

RelaxMan

Zatím nejlepší studentský film, který jsem viděl. Skvělá režie, kamera, střih a herecký výkon M. Huby. Trošku jsem se tohoto kraťasu obával, protože moc nemusím tuto tematiku. Političtí vězni, komouši a emigranti již nejsou, tak atraktivní téma, jaké tomu bylo pár let po Sametové revoluci. Jsem rád, že se tento kraťas ubírá trošku jiným směrem a že to není typický scénář ala Jiří Stránský. Dokonce mi to občas připomínalo i mého velmi oblíbeného Harryho Browna s M. Cainem, což jsem bral jako velké plus. Závěr filmu jsem si přál trošku jiný, ale to asi většina z nás. Na druhou stranu chápu režiséra, který se nechtěl pouštět do větších fikcí a raději se držel při zemi. Ve finále to stejně neubralo na kvalitě snímku. ()

dwbmb

Tematicky mně nejbližší film z iShorts. Beznaděj pramenící z nespravedlnosti jako hnací motor osamělého válečného veterána na sklonku života k poslední akci. Smutný obraz způsobu našeho vlastního vypořádání se s minulostí i s těmi, kteří se zasloužili o její průběh, ať již tím "špatným" nebo "dobrým" způsobem. ()

petrsv

Na studentský film určitě velmi dobrá práce. Jsem rád, že se nezacházelo moc do fikcí, protože takhle to více odpovídá realitě. ()