Harmontown

Nový dokument Neila Berkeleyho Harmontown sleduje americké turné původně měsíčního (a následně týdenního) živého podcastu Harmontown z ledna roku 2013, pár měsíců poté, co Dan Harmon dostal padáka z Community, seriálu, který sám vytvořil. Jako hosti v chaotickém, leckdy dosti osobním a tématicky náhodném podcastu převedeném do tour verze vystupují herec a komik Jeff B. Davis, Harmonova přítelkyně Erin McGathy, a z publika v minulosti nahodile vybraný introvertní zaměstnanec v Apple Store Spencer Crittenden, který dohlíží na pravidelné hraní Dungeons & Dragons. (KlárkaS)

KlárkaS

Neuvěřitelná pecka. Pro neznalce Community a Harmonova pravidelného podcastu to asi bude jen něco jako malý a dost divný exkurz do života kreativního ale línýho maniodepresivního opilce. Za to pro Harmonians je to něco mnohem víc. My Harmona berem za svého vyvoleného, toho, který má navrátit rovnováhu Galaxii a svést dohromady všechny ztracený geeky světa a nechat nás uvědomit, že naše existence možná má trochu smysl. Nejvíc to je potom vidět na Spencerovi, náhodně objevenému Dungeon masterovi, který získal neskutečnou popularitu během podcastů, a následně i v rámci živý tour. Právě on je příkladem všech těch ztracenců čekajících na někoho kdo je ocení, objeví. Spencer má potom několik krásných a dojemných scén, a jak Harmon říká, to on je hrdina celého dokumentu, zatímco Harmon sám je ten záporák. Se závěrečnou scénou Spencerova camea v Community (SE5E09 - VCR Maintenance and Educational) se tak uzavírá právě to, co ten ožralej a sám sebe nenávidící se magor dokázal. Hodně emotivní a osobní zážitek, který nekončí ani po zrušení Community. Pořád máme Rick and Morty a týdenní Harmontown. ()

kaylin

Možná, kdybych znal něco z toho, co Dan Harmon dělal, možná, kdybych poslouchal jeho podcast, tak by mi to i přišlo zajímavé, ale tohle je prostě jen záznam toho, jaký je jeden člověk, jak se chová k lidem a jak se tak chovat nechce, ale stejně s tím nic neudělá. A prý je vtipný. Z tohoto filmu bych to nepoznal. ()