Bentley Mulsanne

(TV film)
  • USA Ultimate Factories: Bentley
všetky plagáty
TV spot

Spojením tradiční řemeslné práce a nejnovějších automobilových technologií vznikl vůz, který je symbolem rychlosti i elegance. Americký dokument z cyklu Továrny dneška. Jeden z nejluxusnějších vozů světa nadchne nejen fanoušky automobilů, ale i milovníky umění. Jeho ladné křivky jsou dílem zručných řemeslníků a špičkových moderních strojů. Bentley Mulsanne je po deseti letech novým vlajkovým modelem své značky. Podle myšlenky hlavního designéra Raula Pirese má vůz působit, jako by jej vytesal sám vítr z těch nejcennějších materiálů včetně nejjemnější ručně zpracované kůže a vzácných kusů dřeva. Poznejte, čím ještě se vyznačuje oblíbená značka aristokracie a celebrit. (Česká televize)

TV spot

Brtniik

Film jsem viděl v TV. Tento díl jsem viděl jako 1. z řady Ultimate Factories a hned jsem se zbláznil! I film je zpracován s láskou, jako když někdo, kdo hodně dokázal, skromně vypráví... Věru, ač jsem spíš na malá auta, toto je opravdu vůz snů. Jelikož pečlivost v návrhu i výrobě je také můj životní názor, nabídne-li mi někdo vůz na 100let, není o čem diskutovat. Jo, k takovému autu patří i stylová garáž. Nejlépe po dědečkovi, tak ze šestnáctého století... ()

rt12

Okolo tohoto auta bych asi pouze našlapovala po špičkách, nenašla bych odvahu si sednout. To už není auto, ale originální šperk ! ()

klukluka

Spíš než o továrně je to o jednom jejím konkrétním produktu. Z hlediska žánru jde o ryzí PR, je to vlastně bezmála hodinová reklama. O Bentley Mulsanne se dozvíte všechno, pravděpodobně mnohem víc, než kolik byste toho o něm chtěli skutečně vědět. Tedy pokud si ho nechcete koupit... Ale z toho vás nepodezírám - startujeme na nějakých 8,5 miliónech. ()

Pepinec

V autech se vyznám asi jako Hurvínek ve šněrovacích botách. Že existuje Bentley jsem se dozvěděl až minulý týden díky Limberskýmu, který si spletl strážníky s obranou Sparty a snažil se je vykličkovat. Protože nepředpokládám, že někdy budu mít bokem deset míčů na auto a i kdybych měl, že bych je nakonec vážně za auto utratil, beru s povděkem tenhle krátký exkurz do továrny, kde trvá celý den obšít volant. Za tu dobu bych spíchnul čtvery plesové šaty, a to neumím šít. ()

Big Bear

Hustá záležitost ! Bentley je synonymem luxusu. Skoro bych řekl, že každý vůz je originál. Po vidění tohoto dokumentu mi opravdu spadla čelist až na zem. Nikdy bych netušil, kolik práce (kolik ruční práce) dá jeden jediný Bentley Mulsanne. Při té souvislosti mne napadlo, jestli ti bubáci z arabských zemí toužící zničit prohnilou západní civilizaci nemají trochu pravdu v tom, že západní civilizace je s tím svým konzumem už za hranicí normálnosti...(tak a teď po mně půjde CIA)!!! Když jsem viděl kolik lidí a strojů pracuje na neskutečně výrobně komplikovaném vyklápěcím stolečku na šampáňo (a to je opravdu jen kousíček té neskutečné skládanky z vozu Bentley) zkrátka jsem si říkal, že tady už západní svět krapet blbne. Jenže západní svět má rád luxus, tedy ti co na něj mají. A nejen západní svět i leckterý šejk. A tak, protože je tu poptávka, je tu i nabídka. V továrně Bentley tím pádem vznikají neskutečná auta. Bentley Mulsanne je pravý koráb silnic a na dálnici i přes své skoro tři tuny s přehledem nechá za zádí nejedno žihadlo. Spotřeba tu nehraje roli, majitelé tohoto vozu aktuální ceny paliva na pumpách nesledují (pokud ovšem nevlastní ropná pole či nějakou tu vrtnou plošinu .-). Autíčko se mi moc líbilo a asi si také jedno koupím (ehm ale jen jako model)... Za mne jsou to 4 ručně šité volanty z nejjemnější ušně. * * * * ()