Agrese

• Austrália Cut Snake

Film Agrese je napínavý, psychologicky laděný kriminální thriller, v němž hlavní hrdina zjistí, že jeho největším nepřítelem, který mu brání udělat tlustou čáru za minulostí, je jen a pouze on sám! Snímek je zasazen do Melbourne poloviny sedmdesátých let minulého století a vypráví příběh Sparry Farrella, bývalého odsouzence, který se pokouší začít znova v novém městě. Našel si poctivé zaměstnání a dokonce se zasnoubil s krásnou Paulou. Vyhlídky na nový život však vezmou za své, když ho po svém propuštění vypátrá jeho podezíravý a charismatický spoluvězeň Pommie. Sparru to záhadně táhne zpátky ke světu a k muži, od kterých se chtěl ještě donedávna nadobro odstřihnout. (Cinemax)

Morholt

Maníka, který nechal kriminální minulost za sebou, doženou staré časy a on se snaží jim nepodlehnout, což se mu střídavě daří a nedaří. Takže zápletka není nějak objevná, ale to by ani tak nevadilo. Vadí ale to, že Axres je nudař a navíc si snaží hrát na psychologa a to je vražedná kombinace. K tomu všemuje představitel hlavního hrdiny neskutečně necharismatické poleno a i kdyby nebyl, tak samotná postava také není něco extra. Sullivan Stapleton byl na druhou stranu fajn a Jessica De Gouw hraje také slušně, nicméně s tímhle asi příliš mnoho udělat nemohli. 25% ()

kaylin

Ono to vlastně není až tak špatné a je mi jasné, proč se to někomu může líbit, ale mně se to bohužel nelíbilo a film mě prostě spíše odradil než cokoli jiného,. Ta hraná drsnost se mi tady nelíbila, a tak jediné zajímavé byla opravdu jen ta nevšední romance, která se ve filmu pořád ještě nevidí. Jinak ale nic. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 9. srpna 2014 na Mezinárodním filmovém festivalu v Melbourne. (BMW12)