Agrese

• Austrália Cut Snake

Film Agrese je napínavý, psychologicky laděný kriminální thriller, v němž hlavní hrdina zjistí, že jeho největším nepřítelem, který mu brání udělat tlustou čáru za minulostí, je jen a pouze on sám! Snímek je zasazen do Melbourne poloviny sedmdesátých let minulého století a vypráví příběh Sparry Farrella, bývalého odsouzence, který se pokouší začít znova v novém městě. Našel si poctivé zaměstnání a dokonce se zasnoubil s krásnou Paulou. Vyhlídky na nový život však vezmou za své, když ho po svém propuštění vypátrá jeho podezíravý a charismatický spoluvězeň Pommie. Sparru to záhadně táhne zpátky ke světu a k muži, od kterých se chtěl ještě donedávna nadobro odstřihnout. (Cinemax)

kaylin

Ono to vlastně není až tak špatné a je mi jasné, proč se to někomu může líbit, ale mně se to bohužel nelíbilo a film mě prostě spíše odradil než cokoli jiného,. Ta hraná drsnost se mi tady nelíbila, a tak jediné zajímavé byla opravdu jen ta nevšední romance, která se ve filmu pořád ještě nevidí. Jinak ale nic. ()

Morholt

Maníka, který nechal kriminální minulost za sebou, doženou staré časy a on se snaží jim nepodlehnout, což se mu střídavě daří a nedaří. Takže zápletka není nějak objevná, ale to by ani tak nevadilo. Vadí ale to, že Axres je nudař a navíc si snaží hrát na psychologa a to je vražedná kombinace. K tomu všemuje představitel hlavního hrdiny neskutečně necharismatické poleno a i kdyby nebyl, tak samotná postava také není něco extra. Sullivan Stapleton byl na druhou stranu fajn a Jessica De Gouw hraje také slušně, nicméně s tímhle asi příliš mnoho udělat nemohli. 25% ()

• Celosvětová premiéra proběhla 9. srpna 2014 na Mezinárodním filmovém festivalu v Melbourne. (BMW12)