Allyson (Sarah Drew) a jej kamarátky sú unavené jednotvárnym a vyčerpávajúcom rodinným životom, a tak sa rozhodnú si tiež trochu užiť. Jedného dňa si naplánujú večer len samy pre seba. Bude to zábavný večer plný príjemnej, neviazanej konverzácie a dobrého jedla, ktoré nebudú musieť rýchlo zjesť. Na uskutočnenie tejto myšlienky potrebujú len spoľahlivých manželov, ktorí by sa dokázali aspoň počas troch hodín postarať o deti. Stráženie je zabezpečené a ženy radostne vyrážajú, aj keď obavy o svojich potomkov nedokážu len tak hodiť za hlavu. Idú do reštaurácie, a ako tam vstúpia, Allyson rozhodne, že sa zbavia aj všetkých mobilov. Čo by sa mohlo v tento večer pokaziť? (TV Markíza)

Olík

Zadejte si do slovníku synonym (třeba internetového) pojem "upřímný"......"srdečný; prostoduchý; přátelský; opravdový; otevřený; dobromyslný; přímý; poctivý; přímočarý; čestný; bodrý; dobrosrdečný; nelíčený"....tak tohle všechno je Máma na tahu, sympatická kombinace civilní a ztřeštěné komedie, jejíž ambicí není prorazit hráz, ale pouze prosté zabavit. ()

kaylin

Je to špatný film, o tom žádná, ale tak nějak se to dalo čekat. Ten potenciál názvu je absolutně nevyužit, protože se prostě film soustředí na něco jiného než na tu dámskou jízdu. Co mě potěšilo, to je přítomnost Seana Astina, za kterého jsem rád v každé roli. Ten hobit mi prostě přirostl k srdci a já doufám, že ho zase sem tam uvidím se Sandlerem. ()

klerik

Filmy s Alexom Kendrickom majú posolstvo (ODVÁŽNI). A aj teraz je tomu tak, ale scenáristi celkom šikovne strčili reči o kresťanských hodnotách do úst drsného motorkára. A na mňa to fungovalo. Ale čo je dôležitejšie, film funguje aj ako bláznivá komédia, kde sa jedna šialená situácia vŕši na druhú. Tento štýl filmu vyjde len občas (VO ŠTVORICI PO OPICI, ŠÉFOVIA NA ZABITIE). I keď je Mama na ťahu do značnej miery ženský film o ženách a pre ženy, mňa dostatočne zaujal... ()

MickeyStuma

Příběh pojednávající myšlenky jedné matky v komediální rovině. Jenomže tomu nějak chybí ta správná jiskra. Místy je to ukecané až moc a velmi často nepřiměřeně uječené. A když se všichni začnou neúměrně překřikovat, hlavně pánská část diváků se začne chytat za hlavu. Razantně se tlačilo v rámci humoru na pilu a tak z toho vznikla podivná ztřeštěnost, kterou pochopí snad jen ženy samotné. Pánové, tohle není nic pro nás. ()

castor

Podobná odlehčená rozptýlení asi nikdo úplně neodmítne. Jenže těch pařeb a tahů je tolik, že už divák ani neví, zda minule viděl matky, vdovy nebo snad tchýně někde nad sklenkou něčeho ostřejšího. Další z kousků zaměřených na ženské publikum, který chce nabídnout záplavu fórků i morální poučování. Jenže obé je šroubované a prostě mdlé. Sarah Drew, která pro mě byla coby růžky vystrkující April hvězdou posledních sérií Chirurgů, a její kamarádky by rády večer jen pro sebe. Jak to asi dopadne, tušíme všichni. ()