Rodinný animovaný film Cesta piráta se odehrává mezi bájnou pirátskou minulostí a 50. léty v Kanadě. Právě zde, v Novém Skotsku, řádí novodobí piráti, kteří kradou a lžou a uchylují se k neférovým manévrům. Své o tom ví dvanáctiletý klučina jménem Jim, jehož rodině chtějí zlosynové uzmout domov. Vše ale změní příchod tajemného kapitána, který se zničehonic objeví na pobřeží během nebývalé bouře. Tento muž, zvaný Johnson, s sebou přinese čerstvý vítr, který změní běh událostí a celé městečko bude rázem na nohou! (Česká televize)

zelvopyr

Nebýt té agitky proti mírně bohatým na hraně maoismu (ve smyslu Karel Marx: veškerý kapitál pochází z vykořisťování), bylo by to velice hezké v příjemně nespěchavém  tempu. Ale Kanada, no. ()

Big Bear

Onehdá jsem toto zachytil v TV a už jsem u toho zůstal. Asi je to dáno mojí zálibou v poválečných časech, kdy ,,saxofony hrály unyle´´ a i způsobem vyprávění. Navíc jsem už od pradávna příznivcem spíše těch studenějších moří byť tropickými nepohrdám. Ale divoká skalnatá pobřeží, studený slaný vítr, majáky na sklanatých ostrovech, to je prostě moje... A tady to bylo krásné pobřeží Kanady. Kresba byla celkem jednoduchá, ale nevadila. Oč byla někdy strohá u obličejů, o to více udivovala u krásně nakreslených dobových skutečných modelů aut atd... Příběh není jen o novodobém pirátství jak by se mohlo vzhledem době kdy se odehrává zdát. Díky tajemnému kapitánovi hrdina filmu navštíví nejednu bitvu dřívějších dob, kdy mořím vládly plachty a mnohdy i vesla. Kapitána dabuje Martin Finger a ač jsem jej takto v pohádce slyšel poprvé, jeho hlas k postavě skvěle sednul. A jak říkám celý ten feeling padesátých let byl moc fajn, na pohádku to bylo dosti neobvyklé. Rozhodně stojí za vidění a dokoukat to zvládne i dospělý divák. Dávám za tři pašované a neproclené bedny. * * * ()

kaylin

Ten příběh není špatný, ale já jsem si tak nějak nemohl pomoct a říkal jsem si, že je zvláštní, že zrovna tohle bylo roztahané do celovečerního filmu. A navíc animovaného. Dovedl bych si i představit, že je to hrané, ale je pravda, že takhle to má svoje kouzlo a ta animace je celkem neotřelá. Záběr na poklad ale ukazuje její mezery. ()

ostravak30

Film je animovaným debutem Mika Barta a Jamieho Gallanta. Čekal jsem trochu opravdovější cestu piráta, ale ta zde funguje především ve fantazii a v představách. Tvůrci poukazují na to, že s trochou představivosti se dá bojovat i s piráty dneška jelikož zlovůle je kolem nás dost. Přeci jen to skutečné dobrodružství ale chybí. A určitě ne každý bohatý je bezcharakterní hov.do. Na druhé straně nevím nic o poměrech v Kanadě v 50. letech. Zajímavé je, že svůj první scénář napsal i Brad Peyton jinak režisér velkých snímků a herec Donald Sutherland na prahu 80. ()

Víteček

Špatně natočená socialistická propaganda. Ať si natáčí co chce kdo chce, obzvlášť pro děti, ale tohle mi přijde za hranou kvality. Škoda. ()