Příběh zachycuje život psychologa (Adrien Brody), v jehož životě zavládne značný chaos, když zjistí, že všichni z jeho pacientů jsou ve skutečnosti duchové lidí, kteří zemřeli při nehodě před dvaceti lety. (Plumb)

Ben Nevis

Toto snad není spoiler a pokud ano, tak menší než ten v obsahu: Jenom naprostý kretén si odloží kolo na používané kolejiště (což se dá poznat podle množství rzi). Už jenom kvůli tomuto kreténismu bych hrdinovi přála, ať ho straší celý pražský Židovský hřbitov a po šichtě ať zabloudí do gay baru. Ve filmu je hned několik zvratů a jejich dávkování se povedlo. Nebýt zbytečných lekaček, dala bych 5/5 za povedenou duchařinu. ()

maddy

Neviem čo vedie inak skvelého Adriena Brodyho k účinkovaniu v týchto druhotriednych thrilleroch typu Wrecked, Experiment alebo aj Backtrack. Námet filmu by pritom nemusel byť zlý a solídnejší režisér by z toho určite dokázal vykresať pomerne zaujímavý film. Michael Petroni je však patlal prvého stupňa a tak sa Backtrack nevie rozhodnúť, čím chcel vlastne byť. Zo začiatku sa to tvári ako zmätená psychologická dráma bez jasnej dejovej línie, kde sa neustálymi pokusmi o prestrihy a/alebo snové sekvencie bez zmyslu snaží režisér pravdepodobne navodiť akúsi atmosféru, čo absolútne nefunguje. Aby na to celé mohol následne Backtrack úplne zabudnúť a zvrtnúť sa v trápnu ducharinu a na konci zase do obyčajného thrilleru. A namiesto toho, aby sa tu režisér sústredil na samotnú story, tak sa s evidentne malým rozpočtom snaží o nevhodné a pre dej nepodstatné CGI scény ako tá s nanajvýš amatérskym vykoľajením vlaku, ktorá by snáď nebolo hodná ani Asylum produkcie. Preboha, keď na niečo podobné nemám rozpočet, tak to do filmu nepchám na silu a ešte aj v niekoľko krát opakovanej scéne! To je taký problém sa danú scénu pokúsiť natočiť iba náznakmi, napríklad použitím zvukov a následne ponúknuť už iba zábery na mŕtvoly v zdemolovanom vozni?! Ale nie, namiesto toho, aby sa režisér akokoľvek snažil, budoval znepokojivú atmosféru, tak Backtrack točí ako lacný videoklip s plno nevhodnými, zbesilými strihmi v prvej polovici a otrasným CGi v tej druhej. A to som ešte nespomínal toho tiež počítačom renderovaného ducha, ktorý sa tu objavuje .... ach, ďalší film, v ktorom je totálna škoda, tak dobrého hereckého výkonu Brodyho. Nebyť tu on, ale nejaký treťotriedny herec, tak neváham ísť s hodnotením ešte nižšie. CELKOVO: 2* (4/10) ()

stration

Celkem průměrný film, který nepřekvapí ani překvapivou pointou. Brody mě už začíná rozčilovat a jeho výraz ("říkejte mi chudáčku, za chvilku se rozpláču") mi už taky nepřipadá jako záruka dobrého filmu. Ale abych nebyl na film zlý: stopáž je akorát, sem tam se najde pěkná lekačka a film vás rozhodně neurazí a nebudete si nadávat, že jste si ho pustili. Jenom budete mít tak jako já pocit, že už jste to celé viděli někde jinde a mnohem lépe... ()

lucijelucije

Backtrack je u mě na rozhraní mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Nevím proč má tak nízké hodnocení. A. Brody je úchvatný, a tenhle film měl naprosto všechno v sobě. Viděli jste drama, thriller, detektivní zápletku, mysteriózno. Mě trochu zaskočil ten přehnanej konec, kterej celou tu pevnou stavbu trochu narušil, ale bez ténhle chybky opravdu dobrá práce. Nenudila jsem se ani minutu. 60% ()

Morholt

Je pravda, že Petroni si s vyprávěním občas nevěděl rady a napětí i atmosféře zůstal také něco dlužen, ale mě se to i přesto líbilo. Možná i proto, že je to přiznaná šestosmyslová odvozenina a Šestý smysl mám rád. Ale není to jen tím. Adrien Brody sice občas konkuruje Cageovi v počtu psích pohledů, ale i tak mě tady celkem bavil, protože k jeho depresivnímu psychologovi se ten ublížený výraz hodí. A špatní nebyli ani herci ve vedlejších rolích na čele se Samem Neilem. Pak jsou tu poměrně slušně strašící duchové a i když bude řada lidí prohlašovat něco o laciných lekačkách, tak na mě fungovaly. No a nakonec se film může blýsknout relativně překvapivou pointou a to se v rámci žánru počítá dvojnásob. Spokojenost. 70% ()