Flash

• USA The Flash (viac)
USA, (2014–2023), 129 h 32 min (Minutáž: 41–44 min)

Réžia:

Ralph Hemecker, David Nutter, Larry Shaw, Jesse Warn, Doug Aarniokoski (viac)

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Patrick Sabongui, Robbie Amell, John Wesley Shipp (viac)

Po oblíbeném televizním hitu Arrow přichází nový superhrdina! Pod seriálem Flash je podepsaný stejný tvůrčí tým, který je zárukou zábavné a napínavé podívané o dobrodružstvích nejrychlejšího muže světa. Hlavním hrdinou je mladý forenzní technik Barry Allen (Grant Gustin) ve službách policejního oddělení metropole Central City. Barry je obyčejný mladík se srdcem hrdiny, který neváhá pomoci těm, co to zrovna potřebují. Když byl ještě dítě, jeho matka byla zavražděna a otec falešně obviněn, odsouzen a uvězněn. Tehdy se ho ujal detektiv West (Jesse L. Martin). Barry vyrůstal v rodině policisty společně s jeho vlastní superchytrou dcerou (a Barryho vysněnou dívkou) Iris (Candice Pattonová). Ale když se nečekaně stává obětí tragické nehody ve výzkumných laboratořích S.T.A.R., najednou zjišťuje, že má neuvěřitelné schopnosti a že se dokáže pohybovat rychle jako blesk. Díky tomu se s pomocí výzkumného týmu z laboratoří S.T.A.R. stává opravdovým superhrdinou. Pod dohledem vizionářského miliardáře Harrisona Wellse (Tom Cavanagh), expertky na biogenetiku Caitlin Snowové (Danielle Panabakerová) a vždy pozitivně naladěného Cisca Ramona (Carlos Valdes) začne Barry testovat hranice svých superschopností. Využívá je k boji proti zločinu, aby už nikdy nikdo nemusel mít podobně tragický osud jako jeho rodina. Bok po boku s adoptivním otcem detektivem Westem, jeho domýšlivým parťákem detektivem Eddiem Thawnem (Rick Cosnett) a Iris, která studuje kriminální psychologii, chrání obyvatele Central City proti mnoha různým superpadouchům – včetně těch, kteří získali zvláštní schopnosti podobně jako on. A když je nejhůř, vypomůže zkušenější superhrdina Arrow! Barry Allen alias Flash pečlivě tají svou skutečnou identitu a kromě toho, že je nejrychlejší široko daleko, dokáže překonat čas a nahlédnout do minulosti i budoucnosti. Sympaťák s úsměvem na tváři se konečně může posunout v životě dál… A to fakt hodně rychle! (TV Prima)

TeeAge

|| Scenár: Greg Berlanti, Andrew Kreisberg | Hudba: Blake Neely | Distribúcia: Warner Bros. TV Distribution | Štúdio: Bonanza Productions, Berlanti Productions, Warner Bros. TV, DC Entertainment | Ocenenia: - || Všetci, čo poznajú Big Beng Theory, tak vedia, že po zhliadnutí pilotu si teraz Sheldon Cooper trieska hlavu o stenu a stonavo kričí a pýta sa, ako mohli ľudia od Warneru vypustiť jeho obľúbenú postavu do tak povrchnej a schematickej záležitosti. The Flash zatial nemá žiadny náznak invencie na poli seriálov, čo sa typu rozprávania príbehu týka. Všetko sa zatial deje samozrejmo, a s obrovským množstvom náhod, ktoré uberajú na možnosti urobiť z Flasha realistickú osobnosť. Po pilotu sa obávam, že tvorcovia nasmerovali materiál ako čiro teen zábavu, a Nolanovských hĺbok alebo aspoň výpravnosť a prepletenosť poznanú z Arrow sa asi nedočkám. Určite však nezatracujem, pár epizód novému Flashu ešte určite dám. Update: Po štyroch epizódach vzdávam, i napriek tomu, že tvorcovia sa snažia seriál dostať do povedomia tým, že sa jeho postavy objavujú v Arrow a naopak. Veľmi silná epizódnosť a absencia kvalitného, obsiahleho nadpríbehu ma odradila. 60% | HD, THX, EN DTS | ()

KevSpa

Run, Forrest, run! Tohle bude hit, protože komiksárny jsou teď v kurzu a ve spojení s klasickou patetickou CW teen vztahovkou prostě nemůže seriál selhat. Kiddos budou mít o zábavu postaráno, dostanou porci navíc k Arrow, a to jim ze srdce přeji. Já si ale všechna ta klišé nechám ráda ujít. Po pár dílech, pokud to tak bude pokračovat dál, určitě. Pilot - 50% ()

DaViD´82

Trpí to sice naprosto shodnými problémy jako svého času rozjezd Arrowa (než se z něho stal zasloužený lídr televizních komiksáren), ale tady jsou méně ke škodě. Protože kde se zpočátku (a svým způsobem vlastně dodnes) u Arrowa echt vážný, osudový a temný styl bil s pro stanici CW tolik typickým „tennegerovsky telenovelově bravíčkářským“ přístupem, tak tam se Flash veze na mnohem odlehčenější a klasičtější superhrdinské stylizaci (je to svým způsobem pouze otrocká variace na prvního Raimiho Spidermana), která tradiční CW neduhy přeci jen snese o poznání lépe. Gustin je navíc celkem sympatický; a to i navzdory handicapu v podobě nemlich shodné mimiky jakou vládne Tereza Kostková. Pokud tedy Arrow působí jako (vesměs úspěšná) snaha CW o seriózní přístup bez superschopností, který volí pro své filmové projekty DC, tak Flash se profiluje spíše do stylu, do kterého tlačí své filmové projekty Marvel. A (zatím) to není vůbec ke škodě a v těch lepších momentech/epizodách to dokonce funguje jako přesně to, čím to chce být; tedy vědomě naivní oddechová komiksárna toho nejklasičtějšího superhrdinského střihu v televizním hávu. Pouze by to chtělo větší rozmanitost v tom, jak jsou jednotlivé díly vystavěny a především více vynikajících epizod ve stylu té osmé "Flash vs. Arrow". ()

TheDarKnig

Až do crossoveru s Arrow taková průměrná, ničím urážející jednohubka, ovšem nepřinášející opravdu vůbec nic nového a ačkoliv někdo může podotknout, že Arrow nebyl nic jiného, Arrow se vydal logicky po cestě více v reálu zakotveného příběhu, kombinoval to s zajímavým děním ve flashbacích a celé to bylo prostě o něco víc i herecky vyváženější a temnější. Barry nic takového nemá, ale snaží se ze všech sil (vlastně i v jádru samotné postavy jde hlavně o snahu být rychlejší - lepší - pro dobro ostatních) a to se vždy cení. Ale dílčí zápletky prvních dílů a hlavně ti zlouni nebyly příliš zajímaví, plus člověk u Flashe stále musí přemýšlet, jak by ty jeho souboje vypadaly v reálu. Ovšem nejpozději u objevení se známého Kapitána Studeného už to začne směřovat trochu výš a oba vzájemné propojení s kamarádem se Star/ling City jsou ukázkou toho, jak by taková střetnutí slavných supehrdinů měla vypadat vždy. Chemie, zábavné utahování si z jednotlivých aspektů těch druhých, závažnější problém, rozdílné morální hodnoty a i parádní vzájemný souboj. Samozřejmě u filmového střetnutí čekám trochu jiné a ještě kvalitnější provedení, ale předzvěst to je. A povedla se. A zatím poslední vánoční díl už částečně naplnil i ty větší geeky v nás, takže opatrné 4 jsou na místě. PS: A po Vánocích seriál nabral zcela novou šťávu a rozplétání tajemství kolem vraždy Barryho matky mě baví čím dál víc a víc. Takže už ne opatrné, ale jasné 4./ Závěr 1. série byl dechberoucí, jdu na 5. ()

hellstruck

Ruku na srdce, téměř identická příběhová struktura co u Arrow, s tím rozdílem, že u Flashe to funguje. A to z prostých důvodů - hlavní hrdina se nebere tak smrtelně vážně, nehází rádoby "drsné" pohledy do kamery a umí být i zábavný. Kontrast mezi nimi naprosto dokonale vykreslily díly s hostujícím Arrowem, kdy "Samozvanec" působil jako arogantní a nudný snob. Tím Barry Allen opravdu není. Koná se zde i méně srdcebolných rozhovorů a záporáci nejsou žádní nezáživní bankéři. Třikrát hurá, pro mě, komiksového hatera, konečně dlouhodobě koukatelná komiksová záležitost. ()

Spiker01

Komiksy vévodí i seriálům, takže bylo jen otázkou, kdy se dočkáme i xté repliky Flashe. Odpuzuje mě jakákoli komiksová hraná tvorba před prvním Bladem (samozřejmě krom Bartonova Batmana), takže jsem k seriálu přistoupil jako nováček, sběhlý pouze v základech Flashovské mytologie. První díly nebyly nikterak kulervoucí, ale pomalý rozjezd se dal čekat. Vytrval jsem a postupem času a růstem sledovanosti se tlačilo více na pilu až do grandiózního, řekněme čtyřdílného, finále. Ačkoliv jsem byl ze začátku hodně nespokojený s vedlejším obsazením a vůbec takovým tím teen feelingem, za ten rok jsem si na ně postupně zvykal a od půlky série jsem byl naprosto spokojen se vším. Jistě, furt je to CW se vším všudy (nižší rozpočet - horší triky, jasná cílovka na mládež, přílišná podobnost s Arrowem). Ze všeho nejvíc mi vadilo, že se až moc okatě jedná o klon Arrowa, ale nakonec si tento rip-off našel vlastní cestu a ačkoliv můj entuziasmus není takový jako před lety kvůli velké míře seriálů, které sleduji, Flash je vážně super. PS : jsem velký zastánce onoho marvelovskýho propojování všeho možného, ale crossovery mezi Flashem a Arrowem mi připadaly bez výjimky nucené na sledovanost a trošku přitažené za vlasy, nicméně stále tento krok oceňuji a hodně mě zajímá, co tvůrci vymyslí do dalších sérií... PPS : Harrison Wells ftw! ... 85% ()

NinadeL

Ještě si počkám, až uteče Gotham a Pennyworth a uvidíme. Ale už ten samotný fakt, že byl původně v přípravách seriál Amazon a nakonec dostal Arrow tenhle spin-off, je dost na pováženou... Zatím Flash běží sedm let a oživil i vzpomínky na svého devadesátkového předchůdce, což je dobrý nápad. A crossovery jsou zajímavé samy o sobě, to není problém. Jinak na to nemám nervy. ()

Nevka

Flash je bezpochyby bezvadný seriál, ale jsou zde věci, které mě nutí dát "jen" čtyři hvězdy. Ač je celý seriál o rychlosti, vědě a zvyšování limitů, tvůrci si neumí ohlídat poměr času. Někdy na úkor vtipu Flashovu rychlost přepalují (přečtení knih, odběhnutí pro pomůcku do muzea), někde ji zase výrazně zkracují (najednou se kvůli dramatičnosti nedá doběhnout stejně rychle k metačlověku, který je 3 metry vzdálený a následně někoho zraní - přitom se jedná o skoro stejnou dobu, jakou Flash potřebuje právě k odběhnutí do muzea). Nevyrovnaná rychlost je jeden problém. Druhým problémem pak je, že Flash přestává být jako meta-speedster výjimečný. Z každého druhého flákače se postupem času vyklube rychlík... Jinak jsou samostatné epizody super a je skvělé odhalovat, kdo je hlavním záporákem pod maskou (tento koncept narušuje snad jen 4. řada, která má zápornou postavu danou). ()

Spooner

1. sezóna:Comicsovější látku v telce asi stěží najdete. Tvůrcům se v tomto ohledu vyplatilo ono cílení stanice na mladší publikum a servírují nám řádně odlehčenou a přiznaně naivní podívanou, která navíc díky vizuálu a cheesy atmosféře dosti připomíná Raimiho Spider-many či původního Supermana. A nutno říct, že tento styl oblíbenému rychlíkovi hodně sedí. Menší infantilnost sice nemusí sedět každému, vztahové linky malinko skřípou a někdy je ta hranice mezi naivitou a stupiditou díky scenáristickým nelogičnostem až příliš tenká. I díky sympatickým charakterům a správnému hlavnímu tahounovi Grantu Gustinovi ale Flash vlastně pořád skvěle plní svůj cíl. Stále se totiž jedná o svižnou a ve většině případů také správně zábavnou žánrovku, jež si na nic nehraje a uteče rychleji, než stačíte říct Barry Allen. A cliffhanger na druhou sérii je díky cestování časem opravdu nadějný70% ()

Davies182

Vážně je to tak, pilot v mnoha okamžicích doopravdy připomíná Raimiho zfilmování hrdinských začátků Petera Parkera. Určité comicsové kouzlo tam je, teď jen to dokolečka nezabíjet otravnou romancí a tupými emocionálními scénami (vězení). ()

Shakers

1. séria - 80% Barry Allen sa už mihol v seriály Arrow. Tu už má konečne svoj priestor, laborku, tímových kamošov, záporákov, životnú lásku, znelku, ale predovšetkým oblek. Zatiaľ čo Arrow sa tak trochu spracovaním hraje na Nolanovho Batmana, Flash naopak na Raimiho Spider-Mana. Tvorcovia oboch seriálov nám druhý krát nenaservírovali temné tony, ale prispôsobili to veku hlavnému hrdinovi, takže skôr sledujeme odľahčenú atmosféru. Ale zas tak odľahčené, aby to bola nuda to nieje. Na to je tento seriál už pri ťažký, pretože príbeh vás poriadne namlsa. Prepojenie medzi seriálmi Arrow a Flash je super a hlavne poteší ich spoločný Crossover. Aj keď prvé časti vyzerajú klasický (som hrdina a chcem frajerku), rýchlo sa to všetko zmení a v závere prichádzajú nielen emócie, ale aj moje hodnotenie a musím sa priznať, že sa mi prvá séria páčila viac ako od susedného Arrowa. 2. séria - 85% Už prvá séria Flasha bola príjemné prekvápko a zároveň dosť dobrá. A prekvapivo druhá séria je taktiež príjemné prekvápko, pretože je ešte o chlp lepšia. To čo robilo z Flaha výborný seriál bol záporák a zaujímavý príbeh. A tvorcovia sa toho držia aj v druhej sérii a navyše s cestovaním v čase a záporákom Zoomom to ešte viac vygradujú. Poteší aj návrat známych postáv, odkazy na komiksy, prepojenie na seriály Arrow a novinku Legends of Tommorow, či hudba, ktorá ždíma emócie, či bičuje Flasha vpred. Flash je aktuálne jednotka v seriálovom DC universe a momentálne v rámci žánru nemá konkurenciu! 3. séria - 80% Slabšie ako predošlá séria, stále však celkom slušná zábava, kde sa cestuje časom a navyše záporák ma čo ponúknuť a aj keď niektoré časti sú slabé, väčšine z nich nechýba slušná dávka napätia, dobré akcie, Ciscové hlášky, zvraty, len to finále sa moc nepodarilo a celkovo tam toho lúčenia bolo priveľa, keď beriem ohľad na celú sériu. Crossover so seriálmi Arrow a Legends of the Tomorrow sa podaril. 4. séria - 65% Prvé tri série ponúkli celkom dobrú komiksovú zábavu, no štvrtá priniesla všetkého viac. Tak veľa až to bola už trápna nuda. Obzvlášť diely 4,5,16 a 21. Štvrtá séria sa celkovo zamerala na nové postavy a zabúda tak trochu na staré, alebo ponuka príbeh, ktorý je veľmi slabučký oproti tomu, s čím tento seriál začínal. Horšiu série som v Arrow-verse ešte nevidel. Okrem pár dobrých a zaujímavých dielov, kde je Barry za mrežami, táto séria moc toho neponúkne. Aby som nezabudol, tak crossover ešte stál za to. 5. séria - 55%. Prvé serie boli naozaj fajn, ale toto je vo väčšine dielov veľká nuda. Kludne keď vynecháte zopár dielov, nič podstate vám neujde. Stále sa motáme v kruhu, riešia sa tie isté problémy, zaporáci sú miestami až smiešny a pár kvalitných dielov sa dostaví iba na koniec. Veľa postav ma tu nudilo, hlavne nevýrazná Nora a Iris, za to Tom Cavanagh je snáď jediné veľké plus, na tejto sérii. 6. séria- 55%. Sklamanie, bieda, nuda, slabota a tak ďalej. Už predošlá séria kvalitou dosť klesla a šiesta séria je na podobnej úrovni. Najviac ma bavil asi crossover Crisis on Infity Earths, na ostatné diely si snáď ani nespomínam. Finále slabé ako nejaké priemerná epizóda. Návrat alebo hosťovanie niektorých postav potešil, ale to je málo. Napriek tomu som (záhadne) stále zvedavý čo bude ďalej. 7. séria - 50%. Nemám slov, tento seriál riadne klesol na kvalite. Akcia a efekty, čoraz viac horšie a bez nápadu, či lepšieho prevedenia. Dokonca už ani zábavného crossoveru sme sa nedočkali. Zopár dielov fajn, hosťovanie Johna Digglea potešilo, zaver nič moc. 8. séria - 60%. Lepšie ako predošlá séria, hlavne v rámci príbehu, ktorý nie je až tak epizódovy (obzvlášť potešil úvod Armageddon, ktorý sa ťahá cez 5 dielov). No na ešte lepší zážitok je to stále malo. 9. séria - 55%. Už predošlé série boli dosť slabé oproti tým prvým a táto záverečná deviata séria ide bohužiaľ v šľapajach tých najslabších sérii. S odretými ušami tam vrazím aj tu tretiu hviezdičku, pretože sa mi páčili camea a  posledné diely, hlavné ten deviaty, kde sa vrátil náš obľúbený lukostrelec. Flash by si zaslúžil určite lepšiu rozlúčku, no som rád, že už je koniec, pretože už posledné štyri série za moc nestali. () (menej) (viac)

JohnnyD

Celkom solídna zábava ale ďaleko za potenciálom. Je to vlastne Smallville s trochou inovácie a lepším príbehom. V časoch, kedy sa televízna zábava začína podobať tej filmovej, je to strašne spiatočnícky seriál. Postavy (s výnimkou Wellsa v prvej sérii a jeho vzťahu s Barrym) sú mizerne napísané a obmedzujú sa na jednorozmerné škatuľky. Najväčšou slabinou seriálu je ale nadbytok epizód. V oboch sériách je kvalitného materiálu tak na 10 epizód. O odfláknutej réžii ani nehovoriac... Problematický je aj tón seriálu. V rámci súčasného komiksového trendu (bohužiaľ) minimum záporákov má poriadny kostým a čo je ešte horšie, ich drvivá väčšina je zahraná úplne fádne a zameniteľne. Jediný, kto žáner chápe, je fenomenálny Mark Hamill, na ktorého je radosť pozerať, ako si užíva rolu Trickstera. Ako fanúšik komiksového Flasha sa celkom bavím (hlavne záver prvej série bol dychberúci, taktiež čakám, kedy Grodd začne spriadať plány na ovládnutie sveta), ale či by som to odporučil niekomu, kto k tomu nemá vzťah, tak to teda neviem... PS: 1. séria - 80%, 2. séria - 60%, 3. séria 35%. Tretia séria je už pomerne na nevydržanie: predvídateľné zvraty, nudní záporáci a množstvo sentimentálnych kecov (tvoria tak tretinu až polovicu stopáže). Zrejme zároveň moja rozlúčka s kedysi nádejným seriálom. ()

Disk

Nijak nezapírám, že od doby, co jsem viděl pětiminutový trailer na seriálového Flashe, jsem cítil v sobě, že ten seriál potřebuju vidět, že z něj budu šťastný. Pilot mi moji intuici potvrdil naprosto přesně. Flash je po pilotu přesně tím seriálem, který jsem si vroucně přál. Všechno tu funguje na jedničku, až mi skoro bylo líto, že se tento koncept nevydal do kin, jistě by měl obrovskou návštěvnost. Na televizní tvorbu má pilot velmi dobré triky. Samozřejmě nesmíte čekat podívanou a la Hra o trůny, ale i tak je triková podívaná velmi uvěřitelná. Herci jsou vynikající. Především Grant Gustin, který celý pilot utáhne absolutně bez problému. Navíc jde o nádherného sympaťáka, ke kterému nemůžete říci jediného křivého slova. Jeho partnerka je poměrně obstojná a vztah mezi nimi je uvěřitelný. Další herci jsou taktéž v pohodě, především trojice vědců, která zkoumá Barryho bleskové schopnosti. Záporák určitě není k zahození, hlavně v akční scéně na silnici. Nemůžu si pomoct, ale The Flash mě omladil na patnáct let a nedá se říct, že bych se za to měl stydět. Ne, v žádném případě nejde o guilty pleasure, pilotní díl je maximální a křišťálově čisté potěšení. Televize CW (jejíž seriálové počiny jsem jinak vůbec nesledoval) mě tímto počinem hodně nadchla a bude dost těžké vydržet do podzimu. 9/10______Další díly laťku určitě nesnížily, seriál si stále zachovává svou feeling, ze záporáků jasně vede Wentworth Miller jako Kapitán Cold a občasné hostování Arrowa mi přišlo spíše na sílu než jako zpestření. Nicméně jsem za tento seriál rád, jako dílo pro dospívající muže funguje na jedničku a je příjemnou oddechovkou. ()

Rosaviva

"Run, Barry, Run!" Rozhodnutí, jestli se na Flashe začnu, nebo nezačnu dívat, jsem věnovala asi pět minut. Přesně tak dlouho mi totiž trvalo, než jsem si v Arrow oblíbila Barryho Allena a toho rozhodnutí nelituju. Arrow mě pořádně začal bavit až na konci první série, The Flash mě oproti tomu chytnul hned ze začátku. Narozdíl od Starling City je v Central City (skoro) pořád slunečno a padouši dostávají roztomilé přezdívky. Kromě toho, že se tady objevuje víc 'nadpřirozena' Flash má ještě ke všemu hrozně sympatické postavy - Barry tomu kraluje, pak tu máme Caitlin, Cisco, Iris a Joe, všichni úžasní svým vlastním způsobem a Harrison Wells tomu pak přidává, hned od začátku jste zvědaví, o co mu vlastně jde. První řada byla hodně slušná, začátek byl takový průměr, ale někdy odprostřed, až k výbornému závěru, se seriál stupňuje, jak v dobrých dílech tak v napínavosti. A hlavně mě velice potěšilo, jak se poprali s tím, že se jedná o spin off, přesně takhle bych si to představovala, vždycky jsem byla za návštěvu ze Starling City (nebo opačně) ráda. Já jsem osobně z celého seriálu nadšená. Grant Gustin se snad pro roli Barryho narodil - naprosto úžasně se na něj hodí. Zatím dávám plný počet, uvidíme, jestli se moje nadšení udrží i v druhé sérii. 5* ()

Foox

Děj začíná slušnou svižnou jízdou, načrtne se hrdinovo trauma z dětství i budoucí hlavní záporák, ale hned potom se zajede do klasických nezajímavých představovacích kolejí. Seznámíme se s pár zapomenutelnými postavami, samozřejmě nechybí ani neopětovaná láska k dobré kamarádce. Ono by to ve výsledku tolik nevadilo, jenže to opětovné tuctové podání skoro nutí k vypnutí, alespoň ten Grant Gustin z Glee je sympaťák. Ostřílený seriálový režisér David Nutter bere všechno s nadhledem, i všichni tvůrci jedou na stejné odlehčené vlně. Cílové skupině jsou výše zmíněné neduhy ukradené, a to jsem jich vybral jen pár. Ovšem na druhou stranu na nic se tu nehraje, poměr akce a stupidních dialogů je více než snesitelný a i ty triky fungují překvapivě dobře! Co se týče protivníků, o ty také nebude vůbec nouze, skoro to až vypadá 1:1 na epizodu. ()

Kothy

Hned od začátku mě to chytlo. Přesně takhle jsem si spin-off Arrowa představoval! Přichází nový hrdina jménem Barry Allen, který jako malý přišel o matku. Celý život se snaží jejího vraha vypátrat. Kvůli nedostatku důkazů byl za její vraždu odsouzen jeho otec. O 14 let později Barry po nehodě ve S.T.A.R. Labs v Central City získá své super schopnosti. Ale to až po tom co se probere po 9-ti měsíčním komatu. Pak zjišťuje, že není jediný, koho urychlovač částic obdařil schopnostmi. Musí se tedy vypořádat s dalšími záporáky, kteří jeho město sužují. Potěšila mě i přítomnost Olivera Queena a Felicity Smoak. Má vynikající záporáky a v každém díle má nového. Taky se pořád snaží sbalit svou dlouholetou lásku Iris West. Se vším mu pomáhá jeho tým tvořený z: profesora Harrisona Wellse, Caitlin Snow a Cisca Ramona. Přibyl mu i parťák Firestorm. :) Crossovery s Arrowem jsou vynikající. Do děje vstupuje Reverse-Flash a s ním i cestování časem. Všechno se tím komplikuje a pořád hází Barymu klacky pod nohy. Finále je naprosto luxusní. Celý příběh to ovlivňuje a ať žijí paradoxy! Ve 2. sérii přichází nový záporák v podobě Zooma a objevuje se tu i druhá Země. Ve 3. sérii se objevuje nový záporák jménem Savitar. Jeho identita zůstává dlouho neodhalena. Náš tým dost potrápí. Nevyhneme se ani cestování časem a to často do budoucnosti. Ve 4. sérii přichází nový záporák. Už to není tak dobré jako dřív, ale nakonec ho samozřejmě porazí. 5. série je slabší. Spoiler Objevuje se tu nový záporák Cicada a dcera Barryho a Iris Nora. V nejlepším se má asi přestat a nepotřebuju, aby z toho byl druhý Arrow... "Přál bych si, aby jsi to zjistila jiným způsobem." ()

swamp

I přes některé "srdcervoucí" dialogy (především v závěru sezóny) se jedná o kupodivu docela dobrou oddychovou podívanou, která sice místy sklouzává ke vzorci "jeden lapený 'villain' za epizodu", ale hlavní dějová linka dostává rovněž poměrně velký prostor, což mi bylo sympatické. Navíc je celkem příjemné sledovat provázání s bratrským seriálem Arrow. Ze začátku jsem měl sice obavy ohledně obsazení Flashe, ale Grant Gustin mě docela překvapil. Naopak mě občas štval Carlos Valdes, ale někdo holt roli geniálního šaška na sebe vzít musel. ()

Ratemus

Stravitelnější než Arrow, i když je to od stejných tvůrců CW stanice. Sice se to v pár dílech prolíná, aby se zvedla sledovanost, tak si občas Arrow skočí do Flashe, pak tu máme další postavy, které dříve či později dostanou taky svůj seriál. Jak řikám, lepší než Arrow, ale má to stejné problémy, všichni herci opět jak z modelingové agentury. Pokud budu chtít ovšem pořádný komiksový seriál, pustím si Daredevila nebo Preachera, CW nikoliv. Mimochodem, jen naprostý nýmand může hodnotit celý seriál po prvním díle. ()

Larrysbride

CW se za dobu její existence podařila jedna věc: Vzít to, co WB vytvořila a udělat z toho jedno velký klišé. Smallville, Supernatural, stačí vybrat. Snaží se být jako WB, být moderním odkazem WB, jestli však tohle znamená vzít ta největší seriálová klišé a dochutit je ultratrapnými rádoby procítěnými scénami, tak to si ráda odpustím. Aktualizace 18/03/2014: V druhé polovině seriálu se producenti a scénáristé zřejmě poučili z vlastních chyb a dostává se nám pořádné akce. Sice stále s tradičními klišé pro tuto stanici tak typickými, ale na solidních 70% to stačí. ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

22.09.2019

Seriálový Smallville byl ve své době tak trochu napřed co se práce s komiksovými předlohami týče. Od té doby, co však stanice CW rozjela svůj vlastní komiksový vesmír Arrowverse, čítající seriály… (viac)

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

Legendární hlas Batmana nasadí kápi

06.08.2019

Kevin Conroy (Batman Beyond, Liga spravedlivých: Zánik), herec a dabér, který namluvil postavu Batmana ve většině jeho animovaných dobrodružstvích, konečně dostane příležitost zahrát si postavu v… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

02.01.2019

DC spustilo streamovací službu

DC spustilo streamovací službu

16.09.2018

DC Entertainment ve spolupráci s Warner Bros. Digital Networks tento víkend spustilo svoji dlouho očekávanou streamovací službu DC Universe. Ta stojí 7,99 dolarů na měsíc a poskytuje přístup k… (viac)