Flash - Série 7

(séria)
USA, 2021, 12 h 36 min (Minutáž: 42 min)

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Danielle Nicolet, Ashley Rickards, Brandon McKnight (viac)

V této sérii se Barry snaží zastavit Evu McCulloch, hledá způsob, jak najít svou ztracenou ženu Iris West Allenovou, a čelí následkům vzkříšení Speed Force a války Godspeedů. (LUKICKK)

Dave12345678

Tato série není vyloženě špatná, ale přesto mě trochu zklamala a považuji ji za druhou nejslabší sérii seriálu The Flash. Na začátku se Barry musel postavit Evě aka Mirror Monarch. Eva byla pro tým Flash opravdovou hrozbou, celkem jsem si ji oblíbil. Byla poražena ve třetí epizodě minutovou přesvědčovací řeči, což považuji za naprosto nepřijatelné řešení, jak se vypořádat s hlavním záporákem. Série 7A se týká hlavně Forces of Nature. Záporákem zde byl Speed Force. Celé mi to ale připadalo velmi zvláštní, jak se Forces považovaly za děti Barryho a Iris. Bohužel, nijak mě tato dějová linie nezaujala. Navíc byl Speed Force opět přesvědčen a přetáhnut na stranu dobra. Už zase. Zaznamenal jsem také jistý úpadek v CGI, zvláště Fuerza (Alexa) vypadala otřesně. Následuje 7 epizod určených pro sérii 7B. Nechápu ale z jakého důvodu nejsou všechny určeny hlavnímu zaporakovi a 3 z nich jsou vycpávací. Zvláště epizoda, týkající se Allegry, je naprosto nezajímavá a nudná. Epizoda, v níž se Cisco loučí by mohla být fajn, ale to by se Cisco nesměl o 5 epizod později vrátit. Naprosto zbytečná epizoda. Na hlavního záporáka série 7B, Godspeeda, čili zbyly jen 4 epizody. Tyto 4 epizody byly povedené, vrátil se John Diggle a také Barryho dcera Nora a poprvé jsme viděli jeho syna Barta. Vidět bojovat Barryho po boku svých dětí bylo naprosto parádní. Bohužel vše bylo uspěchané. Postavě Augusta Hearta jsme se věnovali až poslední dvě epizody, mohl být přitom v celé sérii a mohli bychom sledovat vývoj jeho postavy, jak si například postupně vzpomíná, kým je. Zde k tomu došlo až ke konci poslední epizody. Finální souboj Godspeeda s Flashem a Reverse-Flashem je ale podařený, část se "světelnými meči" přinejmenším zajímavá, možná mírně bizarn. Doufám, že se Reverse-Flashe dočkáme již příští sérii, protože ta rivalita mezi ním a Barrym je úžasná. Nejlepší epizody: Heart of the Matter, part 2, Heart of the Matter, part 1, The Speed of Thought Nejhorší epizody: Rayo de Luz, Masquerade, Central City Strong. Celkové hodnocení: 81% ()

Psycho.R

Minulou sérii jsem ještě tak nějak omlouval, ale sedmička je naprosto nesourodá směsice bez lineárního příběhu. Všichni se chovají čím dál víc jako idioti a vůbec. Je mi opravdu líto, kam se celá série dobrala. Možná je čas pokusit se odejít nějakou krátkou sérii, jako to udělal Arrow, aby se seriálu vrátila důstojnost... ()

alouch

Popravdě ani vůbec nevím, o co tam šlo. (Možná spoiler). Nejdřív se dokončila 6. série, ok, to bylo v pohodě. Pak se tam ale mlátily čtyři zdroje, co měly být jakože jejich děti, pak tam běhali týpci v bílém a v průběhu toho nejhorší - odešel Cicsco. Já vím, že se rozhodl sám, že nebyl odejit, ale i tak. Díl s Killerfrost ve vězení šel, ale jen tak zázračně ji za pár dnů pustí? Zachrání Allegřinu sestřenici a ta za pár chvilek jde na smrt? Ani Allegra, ani Chester by tam nemuseli být, oboje postavy jsou fádní a nudné. Doslova jsou tam uměle našroubovaní a nefunguje to. Celou sérii se jenom žvaní o citech, řeší se rodinná traumata, prostě soap opera. Jedna hvězda za vždy sympatickou Noru (tu nezdrojovou) a druhá hvězda z nostalgie. Co to provedli s mým oblíbeným seriálem?! ()

CheeseFigure

Najhoršia séria doteraz. Je rozdelená na tri separátne príbehy. Prvým je zakončenie minulej série a teda boj Tímu Flash proti Mirror Monarch. Neviem, ako to mám hodnotiť. Na jednej strane mi chýbala nejaká emócia, keďže kým som videl šiestu a siedmu sériu, tak uplynulo mnoho času, na druhej strane, keď si spomeniem, ako veľmi ma nebavil koniec šiestej série, tak neviem, či by moju pachuť z neho napravili tieto epizódy. Preto tento dejový oblúk hodnotím neutrálne. Čo ale hodnotím negatívne, tak je prvok, ktorý v tomto príbehu prichádza a ktorý je najvýraznejší v ďalšej dejovej linke. A tým je kecanie do duše. Flash už problémy a záporákov nerieši rýchlosťou a schopnosťami, ale prehovormi do duše a dristami o rodine. V lete tohto roku bol celý internet zaplavený memečkami o Vin Dieselovi z Rýchlo a zbesilo a jeho ,,rodinou“. Prosím pekne, oproti Flashovi je to amatér.  Nie je diel, kedy by niekto z členov Flash Tímu nepoužil slovo rodina. Prestaňme sa ale sťažovať na nadmerné používanie tohto slova a odpovedzme si na otázku, či bol tento druhý dejový oblúk dobrý. Nie, nebol. Prečo? Sú v ňom predstavené, okrem Speed Force, ďalšie sily - Stil force, Strenght force a Safe force. Mohlo by to byť zaujímavé, keby to scenáristi nespracovali tak stupídne. Tieto ,,sily“ si nájdu cudzích ľudí, dajú im schopnosti a títo ľudia začnú rozsievať chaos a ohrozovať Speed Force. A ako to Barry vyrieši? Začne k ním pristupovať ako k deťom! Prosím pekne, ono je to asi tak, ako keby po prvej sérií všetci metahumani, ktorý vznikli výbuchom Urýchlovača častíc, nazývali Eobarna Thawna otcom. Proste prečo? Pôsobí to divne. Celá táto línia bola hrozná, stupídna a nudná. Úplne ma znechutila tak, že to ani tretí dejový oblúk nedokázal zachrániť. V tom sa vracia Godspeed. To, že ho scenáristi úplne zprznili oproti predlohe nebudem riešiť. Šlo by to spraviť tak pekne. Predstavme si, že by Flashov tím prijal nového člena. Ten by bol idealistický, pomáhal by, ale neskôr by sa niečo stalo a tento člen by sa stal pomstichtivým záporákom/antihrdinom pod menom Godspeed. Ale nie, miesto toho nám scenáristi predstavili ďalšieho záporáka s božským komplexom túžiaceho po rýchlosti. Zase ale, celkom ma tá jeho megalománia bavila, nebudem klamať. Čo mi ale na tomto príbehu vadilo, je že tvorcovia spravili opak piatej série. Piata séria bola zbytočné rozťahaný príbeh s nezaujímavým záporákom. Príbeh s Godspeedom bol zase zbytočne skrátený, pritom je tu niekoľko prvkov, ktoré by šli tak pekne rozviť a spracovať (SPOILER: Záporák s amnéziou je tak dobrá myšlienka. Týpek, ktorý je dobrý a bojí sa toho, že keď získa späť spomienky, tak si uvedomí, že je monštrom. Bude aj potom monštrom? S tým by sa dalo tak pekne pracovať. Rovnako ako s myšlienkou, že Godspeed s amnéziou je pod jednou strechou s Bartom, ktorý ho k smrti nenávidí. V jednej scéne sme videli, ako Bart chce nechať Godspeedov, aby sa pozabíjali, na čo Barry reagoval šokovane. To by bolo pekne rozviť – Barryho strach so synovej chladnokrvej nátury. KONIEC SPOLERU). Je tu ešte jedna nelogická vec, teda je ich viac, ale táto ma dosť zarazila a stala sa v závere a preto SPOILER: Prečo Flash potreboval pomoc od Thawna, keď je vo výsledku rýchlejší ako Thawne? Je to len preto, aby tvorcovia nejak vrátili Reverse- Flasha do deja? KONIEC SPOILERU.  Rýchlo zhrniem aj ďalšie veci. Najzaujímavejšie na tejto série bol príbeh Killer Forst a jej vzťah s Chillblaneom. Toho týpka som si obľúbil. Chester mi, na rozdiel od väčšiny internetu, až tak nevadí, i keď Cisco je Cisco. Kramerová z počiatku liezla na nervy, Arrovwerse vie robiť tieto otravné policajtky/agentky/vymáhačky práva tak, že ich nenávidite, neskôr som si ju ale celkom obľúbil. Alebo som ju aspoň pochopil a akceptoval. I keď jej dejová linka nikam neviedla. Čo by tejto sérií pomohlo? Úplne vyhodiť blbú dejovú líniu s ostatnými silami a viac sa povenovať tej s Godspeedom. Keby to spravili, tak by sledovanie siedmej série Flasha nebolo takým trápením. () (menej) (viac)

patukgames

První tři díly byly nadprůměr, kdyby vyšly v šesté sérii, určitě by hodnocení bylo jiné. Díly s Forces of Nature byly za mě dost slabé, měli špatnou dějovou linku. Flash opět průměr, dějová linka Iris stejná jak v 6. sérii. Překvapil mě Impulse a Nora za to velké plus. Goodspeed se objevil jen na pár dílů, což je velká škoda. Celkem sem se nudil až na posledních pár dílů a první tři. Finální souboj ve stylu Star Wars se mi líbil a odhalil, že Thawne se vrátí v osmé sérii a bude asi nejrychlejší rychlík. Tuto sérii bych hodnotil jako lepší, než šestou tak snad osmá zakončí tenhle seriál jako nadprůměrná. Hodnocení 3/5. ()

• Záporák této série Godspeed se poprvé objevil v komiksu „The Flash: Rebirth číslo 1“ ze srpna 2016. (JG9)
  • Předchozí 3 epizody této série měly být původně součástí 6. série, avšak kvůli pandemii covid-19 se nestihly dotočit, a to z tohoto dílu dělá neoficiální první díl. (LUKICKK)