Flash - Série 5

(séria)
USA, (2018–2019), 15 h 23 min (Minutáž: 41–42 min)

Grant Gustin, Candice Patton, Tom Cavanagh, Daniel Cudmore, Jessica Parker Kennedy, Chris Klein, Keiynan Lonsdale, Jesse L. Martin, Danielle Nicolet (viac)

V této sérii se Barry vypořádává s následky cestování své budoucí dcery v čase a zároveň čelí novému nepříteli v podobě Orlina Dwyera / Cicady. (LUKICKK)

CheeseFigure

Najhoršia séria. Stručne povedané. Teraz, prečo tomu tak je? Zanecháme epizódnych záporákov, ktorí stoja za pendrek, s výnimkou Rag Dolla, ktorého sme si ale užili len v dvoch epizódach a aj v tých mal málo priestoru. Zo začiatku mi to prišlo, ako keby do každej epizódy natrepali veľa dejových liniek a ani jedna nebola poriadne rozvinutá. Máme tu Caitlininho otca (pri tejto linke som mal pocit, že po epizóde The Icicle Cometh na ňu autori zabudli a spomenuli si na ňu až o trinásť epizód neskôr), máme tu Ralpha Dibnyho, ktorý 80% série len dakde postáva a nerobí nič. Až v posledných epizódach sa ukáže jeho užitočnosť. Potom je tu Nora, celkom sympatická holčina, ku ktorej neviem, čo viac napísať. Bola fajn. A nakoniec tu máme Cicadu. Tento záporák tromfol Savitara a dostal sa na miesto najhoršieho záporáka seriálu Flash. Nahnevaný chlap s dýkou, ktorá vysáva schopnosti a neznáša metahumanov, lebo má na to dobrý dôvod, vyzeral zo začiatku celkom nádejne. Ukázal sa na ňom ale problém roztiahnutia záporáka na celú sériu. Dočkali sme sa niekoľkých, mozog zabíjajúcich, momentov, kedy tím Flash zrazí Cicadu na zem, stoja nad ním a tešia sa, Cicada sa postaví a odletí preč, zatiaľ, čo hrdinovia na neho pozerajú. Tí sa potom vrátia na základňu s tým, že ho satelity nevedia vypátrať. A teraz k SPOILERU: Už to vyzeralo, že dôjde k výmene hlavných záporákov, ako v siedmej sérií Arrowa, a aj došlo, ale namiesto Cicadu sme dostali ženského Cicadu, ktorá bola len silnejšia a šialenejšia. A tiež sa opakovalo to, čo s prvým, takže to bolo celkom zbytočné. Och, a nesmieme zabudnúť na Reverse-Flasha u ktorého som sa reálne bál, že z neho CW spraví klaďasa ako z Deathstrokea. Našťastie sa nestalo a nechali ho ako manipulatívneho hajzlíka, za čo som rád, lebo ináč by som bol z tejto série viac otrávený ako som). KONIEC SPOILERU. Dúfam, že šiesta séria sa vráti k predchádzajúcim kvalitám. ()

Shakers

5. séria - 55%. Prvé serie boli naozaj fajn, ale toto je vo väčšine dielov veľká nuda. Kludne keď vynecháte zopár dielov, nič podstate vám neujde. Stále sa motáme v kruhu, riešia sa tie isté problémy, zaporáci sú miestami až smiešny a pár kvalitných dielov sa dostaví iba na koniec. Veľa postav ma tu nudilo, hlavne nevýrazná Nora a Iris, za to Tom Cavanagh je snáď jediné veľké plus, na tejto sérii. ()

ACDCKL

Spoiler alert: Po vcelku zpackané 4. sérii se to trochu vylepšilo. Sice série patřila více dceři Barryho Allena, ale možná to prospělo a konec série, který patřil Reverse Flashovi, ať se tvůrci snaží, jak chtějí s vytvářením nových záporáků, na starého Eobarda Thawna žádný z nich nemá, Zoom amatér, Savitar namyšlený lajdák. Jsem zvědavý, čím v 6. sérii překvapí. I zdejší záporák Cicada byl lepší než záporák z minulé série a ještě většinu řady zahráno Ozstrikerem z American Pie. 4*. ()

Psycho.R

Prvním dvěma sériím se už, pravděpodobně, žádná nevyrovná. Což je škoda, ale tím, že laťka byla nastavená vysoko, není se čemu divit. Po slabé třetí, která byla nejslabší a začali se v ní dít nelogičnosti, průměrné, ale křečovité čtvrté přišla tato. A musím říct, že jsem se po dlouhé době těšil na každý další díl. Hlavní záporák je sice slabší, ale ta chemie mezi postavami je výborná. Jediné, co tam trochu drhne je postava XS. Ještě mě zamrzelo, že tu přibylo málo postav, které bych si musel googlit, aby je porovnal s komiksovým originálem. Jinak prima, jak jsem psal u Arrowa, zatím nejlepší crossover. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: Tuhle sérii ovládla Flashova dcera Nora. Dostala snad více prostoru než Flash sám. "Napravím to, Gracie...Všichni metalidé zemřou!" Cicada aneb metalidský Jack Rozparovač. Sériový vrah, který vznikl v den osvěty. Už jen jeho outfit byl k smíchu. Nejlepší tu byl asi jen Sherlock Holmes. - 50%. ()

• V epizodě, při první scéně ve Smallville, hraje skladba „Save Me“ od Remy Zero ze seriálu Smallville (od r. 2001), který se také natáčel na stejném místě jako tato epizoda. (Knowho)
  • Jedná se 100. epizodu seriálu. (JG9)
  • Záporák této série Cicada se poprvé objevil v komiksu „Flash (vol. 2) číslo 171“ v dubnu 2001. (JG9)