Flash - Série 3

(séria)
USA, (2016–2017), 16 h 29 min (Minutáž: 43 min)

Hudba:

Blake Neely

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Keiynan Lonsdale, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Violett Beane, Tobin Bell (viac)

Třetí série amerického televizního seriálu The Flash sleduje Barryho, který se vyrovnává s následky svého rozhodnutí zachránit matku, čímž vznikne „Flashpoint“, a s následným vznikem nového nepřítele Savitara. (LUKICKK)

Spiker01

Příběh Flashpoint Paradox skýtal velký potenciál, jelikož je to jeden z vůbec nejdůležitějších eventů Flashovo mytologie a dle mého to na seriálové poměry tvůrci vyřešili obstojně. Tentokrát tam už bylo těch výplňkových dílů o něco více, velkou část série mě také otravoval Wally a opět další speedster-záporák, což naznačovalo, že prokletí CW 3. řad se nevyhlo ani Flashovi, ale pokud alespoň takhle bude vypadat čtvrtá série, rozhodně bych se nezlobil. Takže na podzim se doufám uvidíme s Hunterem Zolomonem z E-1 a Arow strašák ze čtvrté série se doufám Barrymu vyhne obloukem, jinak bych to snad radši vzdal. PS : Jsem asi jeden z mála, kterého uspokojilo finále. ()

VanTom

Takže, Barry záchranou své matky v minulosti vytvořil Flashpoint, alternativní linii, kterou se mu posléze nepodařilo zcela napravit a nějaké změny zůstaly. Toho zneužil zlý rychlík - "bůh rychlosti" Savitar, jenž se musel nejprve osvobodit ze Speed Force a pak zabít Iris, protože v budoucnosti… no je to komplikované. Doporučuji scénáře (ani schopnosti metalidí či náklonnosti hrdinů) nepitvat, ve 3. sezóně se časem a mezi Zeměmi v multiverzu cestovalo nalehko, mezi řečí. Jinak zůstala svižná, jednoduchá, nezávazná oddechovka na víkendové dopoledne, kdy se člověk potřeboval zotavit z kocoviny. ()

david141474

No, hned ze začátku musím říct, že to bylo o něco slabší než předchozí dvě série. Byly zde silný díly, ale byly zde i ty slabší a těch nebylo málo. Hlavní záporák Savitar takovej nic moc a ani se zde moc neobjevil, ale tak Zoom je Zoom. I právě Zoom se zde na setinu mihne. Hlavní zápletka okolo Iris je skvělá a i tak zápletka okolo Caitlin. Celkem mě zajímá další série. V téhle sérii jsme dostali další dvě nové postavy Juliana v podání Toma Feltona a HR, což je další dvojník Wellse. Nejvíc mě překvapilo co udělal HR na konci série, i pro mě to byl celkem šok. No a taky mě bavila chemie mezi Harrym a právě HR. Byla skvělá. Byly zde 2 crossovery a oba byly skvělý jak Invasion! tak Duet. Jen mě trochu překvapila a naštvala smrt jedné postavy, kterou jsem si celkem oblíbil v předchozích sériích. No a Duet to bylo prostě božský, slyšet některý známý postavy zpívat. Stále mám však problém se CGI a myslím, že se to ani nezmění. Sice to nebylo tak otřesný jako v předchozí sérii, špatný CGI se zde najde i tak, jako třeba u scény kdy Savitar hází Garrickem nebo když Flash nahání Killer Frost. Soundtrack je solidní. No a celkem mě zajímá další série hlavně kvůli konci. Snad to nebude taková kravina jako u téhle série s dílem s názvem Flaspoint, vůbec, ale jakože vůbec se jim to nepovedlo a spíš mě to vytrhlo z děje a trvalo mi dva dny než jsem to dokoukal. No a také nutné zmínit, že jsme dostali další dva speedstery Jesse Quick a Kid Flashe a musím říct, že mi to absolutně nevadilo. No a Achemy je tam jen tak navíc. 8/10 O něco slabší než předchozí série, ale pořád dobrý. ()

Shakers

3. séria - 80%. Slabšie ako predošlá séria, stále však celkom slušná zábava, kde sa cestuje časom a navyše záporák ma čo ponúknuť a aj keď niektoré časti sú slabé, väčšine z nich nechýba slušná dávka napätia, dobré akcie, Ciscové hlášky, zvraty, len to finále sa moc nepodarilo a celkovo tam toho lúčenia bolo priveľa, keď beriem ohľad na celú sériu. Crossover so seriálmi Arrow a Legends of the Tomorrow sa podaril. ()

Lachtaan

Tohle byl další nesmyslný mix nepochopitelných plotwistů, které uceleně vytvořily dokonalý příběh s neuvěřitelným rozuzlením. Snaha vypořádat se všemi možnými způsoby i prostředky s předpovězenou “kletbou” mi chvílemi přišla až mírně přehnaná, ke konci se ale vše podařilo ukočírovat a já netrpělivě každým týdnem hltal každičký díl směřující k velkolepému finále. 9/10 ()

• Grant Gustin (Barry Allen) v této epizodě hrál hned se dvěma kolegy ze seriálu Glee (2009), v němž sám ztvárnil roli Sebastiana Smythe. Melissa Benoist (Kara Danvers/Supergirl) a Darren Criss (Music Meister) v seriálu Glee ztvárnili členy New Directions. (Nikitera)
  • Záporákem série je Savitar (Andre Tricoteux), který se poprvé objevil v roce 1995 v komiksovém sešitu "The Flash (Vol. 2) #108". (Bube1)