Kylie Winters (Alysa King) se po ne úplně vydařeném večírku stává terčem nevybíravé šikany svých spolužáků. A navíc jí její matka domluví na Halloweenský večer hlídání dvou malých dětí. Alysa z toho nadšená není, ale bere to jako šanci uniknout urážkám a šikaně. Sympaticky vyhlížející pár provede Alysu svým obrovským domem a odjíždí na večírek. Alysa zůstává v domě sama jen s dvěma dětmi, když v tom zazvoní na dveře koledníci. Nastává hra na kočku a myš, kde jak si Alysa brzo uvědomí, právě ona je tou myší. (TheDon)

SOLOM.

Začátek tohoto příběhu působí spíše jako bychom sledovali nějakou teen komedii. Hlavní hrdinka se stane terčem posměchu díky rafinovaně natočenému videu, které uvidí kromě spolužáků i vedení školy a spousta známých. Inu alespoň si trochu užila, ale nyní na ní čeká poněkud drsnější zábava. Přeneseme se na honosné sídlo, kde bude muset hlídat dva malé fakany a naštěstí seznamování s nimi, zabere jen krátkou chvíli. Poté padne tma a ta pravá halloweenský noc může začít. S jejím příchodem se na prahu dveří objeví koledník v prasečí masce, doprovázený dvojicí dospělých.   Masky nebyly sice nic extra a dost dlouho sledujeme počínající paniku a schovávání se po domě, ale potom nabere tento home invasion ten správný směr. Atmosféra začne houstnout, dojde i na nějaké to násilí, jenže i tak mi přišlo, se se režisérka tohoto filmu držela na můj vkus až moc při zemi. Filmů na podobné téma existuje již celá řada a kromě psychologické stránky je potřeba u nich dbát i na slušnou porci násilí a to se tu konalo ve větší míře až v samotném závěru filmu. Jenom pohledná hlavní hrdinka to totiž zachránit nedokáže. Přesto si ale tento kanadský kousek odnesl několik ocenění a nominací na nejrůznějších hororových festivalech.    Objeví se tu ale i několik momentů, při kterých dostala logika (hlavně v chování a rozhodování se) poněkud na frak. Ale na to už jsem si u podobných filmů zvykl. Nebudeme si nic nalhávat, originalitou to tu zrovna nehýřilo. I tak si ale myslím, že Berkshire County dokázalo nabídnout průměrnou podívanou a vyložená katastrofa to nebyla. Trochu zamrzí, že se více nedovíme o důvodech oněch prasečích útočníků, ale nejrůznější sérioví vrazi a psychopati dost často nejednají podle žádného vzorce – prostě je jen baví zabíjet a působit bolest. 50% ()

George Stobbart

To, že sa na tému babysitterka + deti + prázdny dom dá ešte aj v dnešnej dobe natočiť kvalitný horor dokázal už minuloročný "Mischief Night". A tento rok sa, mimo iných samozrejme, o svoj kus úspechu v tejto oblasti pokúša "Berkshire County". Zo začiatku mi síce trochu pripomínal nedávnu trapárnu "Some Kind of Hate", onedlho sa to však začalo poberať smerom lepším a predviedlo sa vcelku napínavé halloweenske home invasion. Slušne natočené, so sympatickou hlavnou hrdinkou a s dávkou fajn atmosféry. Samozrejme to nie je nič originálne, ale pri takejto téme to ani nečakám, takže sa sťažovať nemusím. ()

Morholt

No jo, když ono schéma chůva-děti-psychopat(i) dobývající se do baráku nedává příliš prostoru pro nějakou inovaci. Berkshire County je naprosto tuctový thriller, který má sice poměrně sympatickou hlavní hrdinku, ale ani ta není důvodem pro to, že film vůbec existuje. V závěru se tvůrci sice pokusili o nějakou nástavbu, ale ani tou to nijak nevylepšili. Čistokrevná zbytečnost. 30% ()

Forsberg11

Možno trochu nadhodnocujem, ale čert to ber, raz za čas si to dovoliť môžem. Hlavne keď sa po dlhej dobe konečné objaví prírastok do jedného z mojich obľúbených hororových subžánrov, "HOME INVASION". Berkshire County je hlavne po remeselnej a technickej stránke veľmi zručne natočený horor. Páčila sa mi či už kamera, hudba, prevedenie, ale hlavne moderne prerobený interiér starobilého sídla (takýto "domček" by som bral). Áno, námet je už stará známa premisa a veľakrát obohraná pesnička. Ale fungujúca. Gore je tu len skromne a báť sa divák tiež zrejme nebude. No starostlivo budovaná atmosféra, výborné masky a tak troch "What´s Up Bro?" koniec, to sú klady za ktoré trochu nadhodnotiť môžem. Na poli home invasion skutočne nič nové nečakajte. Avšak na jedno použitie je to fungujúci filmík, ktorý nenudí a nemá hluché miesta. Samozrejme našlo by sa tu aj veľa negatív, ktoré by som mohol vypichnúť, ale myslím, že nie je potreba. Na to sa určite nájde mnoho iných... U mňa good a odporúčam. Slabšie 4* a 70 %!! ()

LIVINGDEAD

Amatérské herecké výkony, spoustu trapných situací, jako např. když se spolužákem ze školy sedí v autě, v okolí řádí zabiják s prasečí hlavou a oni se baví o kuřbě a o řediteli školy... Taky jsem nepostřehl, (ale možná jsem u toho zaspal), proč ty lidi vůbec chytali? A co policie? Policajt řekl, že v dodávce je spoustu mrtvých těl a nic se nedělo? Že by to byla česká policie? :-) ()