V tomto drama seriálu sledujeme novou várku začínajících detektivů a jejich náladového náčelníka, kteří bojují se zločinem v bohaté části Soulu Gangnam. (Netflix)

Alisha666

Průměrné korejské dramíčko, které má JENOM dvacet epizod (hurá) a po desátém díle to nezačne být nekontorlovaná slátanina (hurá!). Vytříbené obsazení podalo i dobré herecké výkony. A ač mi je Go Ara proti srsti, i ta se dala přežít. Nechal bych herce trochu víc běhat, třeba by se to časem i naučili. Dějová linka byla dobrá a po celou dobu jde v podstatě o hledání důkazů a jejich uplatňování. Že policejní a právní systém je trochu na hlavu víme i z jiných zemí, a že peníze zmůžou všechno jsme se naučili už při večerníčku. Drama jsem viděl dvakrát a nelituju... i když po třetí se už asi obklíčit nenechám. ()

Tyckin

Ač jsem se v prvních minutách bál, že půjde o šílenou komedii, nakonec mne to totálně dostalo. Skvělá směs detektivní práce, komedie, romantiky i dramatu, výborné postavy včetně legendárního detektiva. Jenže, zhruba někdy za půlkou jakoby autorům došel dech a kvalita začíná jít dolů. Případ s kabelkovou lady na mne působil příliš krkolomně a dále už to lepší nebylo, spíše naopak. Jestliže první půlka byla na plný počet, druhá spíše na 3* a místo gradace mne několik posledních částí vysloveně zklamalo, autoři to už vážně přeháněli a jakoby sami nevěděli, jak to celé zaonačit, vše působilo až moc nelogicky a neuvěřitelně. Tudíž v tomhle směru hodnotítm podobně jako Ainny, poslední třetinka už vážně stála za starou bačkoru. ()

Georgiana

Seung-Gi má za sebou opravdu skvělé projekty. Toto bylo rovněž super! Nebudu hledat mouchy a ani nechci. Neměla jsem pocit vaty a každý díl děj posouval pěkně kupředu. Hrdinové byli tak charismatičtí, že jsem nevěděla, kdo je víc hot, jestli Seung-Gi nebo Seung-won :P. Jae-Hyeon příjemně zazářil už v You Who Came From the Stars a má dobře našlápnuto. I přes vážnou zápletku jsem se slušně pobavila. Na polibek pánů policajtů opravdu nezapomenu, stejně jako na Seung-wonův vpád se slamákem na hlavě... a závěr... Lepší snad vymyslet nemohli :D. ()

Mkqp

Prvních pár minut jsem koukal s otevřenou pusou a doufal ať v tomhle směru neprobíhá seriál po celou dobu, ale Neoheedeuleun Powidwaetda je úplně o něčem jiném než tyto minuty prezentují. Zápletka sice není jedna z nejlepších a nejpropracovanějších, nicméně interakce hlavních postav je příjemná. Dokázali mě pobavit, dojmout a nenechat lhostejným k jejich osudu. Po přečtení zdejších komentářů jsem byl zvědavý na poslední dva díly, ale jako některým mi nepřišlo, že by seriál výrazně ovlivnily. Je však pravda, že když ke konci porovnávali jeden důkaz, u něhož by šlo jedině rentgenem říci o jakou věc jde, protože byl uvnitř obálky, tak oni pouhým pohledem a nesmyslným porovnáním přijdou na to, o jakou věc jde. ■ Nejedná se o spoiler, ačkoli by se molo zdát. Ve 4. díle proběhla jedna blíže nespecifikovaná bitka, která měla tak intenzivní hloubku , jakou jsem snad ještě v žádném jiném filmu nespatřil. Aspoň, takto na mě působil minulostí nabitý, emočně plný a skvěle hudebně zvýrazněný souboj dvou zainteresovaných chlapíků. Emoce na mě dorážely nejen z verbálního a neverbálního projevu, který byl mimochodem výborný, ale hlavně tím jak byla scéna natočena. Mnohonásobně lepší, než leckteré závěrečné souboje z filmů o pomstě. Ono z počátku to byly pokaždé intenzivní pocitové zážitky, kdykoli se ti dva střetli. ■ Jako obvykle věta, která mě zaujala: “Je ohromné, když někdo přijde do vašeho života, protože celý jeho život přichází s ním.“ ()

Pethushka

Seung Gi Lee je pro mě sázka na jistotu, a i když je to jeho první seriál, který nehodnotím plným počtem, jsem opět nadšená. Od začátku je to napínavé a zábavné. Jak už je známo, Korejci si v televizi rádi dělají srandu z policajtů. Ne vždycky je to ale tak úplně vtipný a občas to hraničí s trapností, tady to tak naštěstí není. Při prvních případech nováčků jsem se málem potrhala smíchy. Kromě Seung Giho pro mě byl největším lákadlem charismatický Seung Won Cha, kterého jsem znala zatím jen z Atheny. Tady byl úplně jiný, ale stejně perfektní. Ráda jsem i za tu trošku romantiky a fajn soundtrack. Takže proč vlastně nedám plný počet? Protože ke konci už tvůrci vařili z vody a natahovali to jak se jen dalo. A některé zápletky byly docela lehce předvídatelné. Kdyby to tak mělo 16 dílů... ()

• Ne zcela příjemného zranění se během natáčení desáté seriálové epizody dostalo jihokorejskému herci Seung-gi Lee. Ten byl svým hereckým protějškem bodnut nešťastnou shodou okolností napodobeninou skutečného nože do oka. Po bezprostřední hospitalizaci si z hospitalizačního střediska odnesl lékařskou zprávu o poškození oční rohovky. Po krátkou dobu měl herec problémy s tzv. korneálním reflexem, tedy rohovkovým reflexem, chcete-li, při něm dochází k samovolnému sevření víček. V dalším natáčení herec po krátkém rekonvalescenčním pobytu v domácí péči samozřejmě pokračoval. (Conspi)