Volejte Saulovi

• USA Better Call Saul
USA, (2015–2022), 52 h 16 min (Minutáž: 42–69 min)

Hudba:

Dave Porter

Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Patrick Fabian, Michael Mando, Rhea Seehorn, Michael McKean, Miriam Colon, Raymond Cruz, Julie Ann Emery, Jeremy Shamos (viac)

Tenhle prequel Perníkového táty nominovaný na Emmy sleduje život začínajícího advokáta Jimmyho McGilla a jeho proměnu na morálkou nesvázaného právníka Saula Goodmana. (Netflix)

Nach

Po BB zpvu seriál, na který jsem se díval skrz prsty, ale který si mě od druhé řady získal. Excelentní, pomalý a hlavně důkladný, co se vykreslení charakteru týče a jeho propojení s divákem, že s postavami doslova žijete. Ano, končí tu jedna velká televizní éra a já jen doufám, že Vince Gilligan přijde se stejně kvalitní novinkou. BB a BCS jsou jedny z nejlepších seriálů, které kdy televize natočila. 90% ()

Rocky88

Čekal jsem komický doplněk k BB, který kvalit svého předchůdce nebude dosahovat. Nemohl jsem se mýlit víc. Stejně jako BB má i BCS svůj pevně daný plán, a ač je první série více komická a vtip je nedílnou součástí každé série, s každým dalším dílem Giligan přitvrzuje a v poslední sérii, stejně jako u BB, jsem si několikrát řekl, že lepší už to prostě být nemůže. BB a BCS je vrchol seriálové tvorby. A Odenkirk se zařadil do elity herců, jejichž postavy si budou všichni spojovat pouze s nimi. ()

BarryLyndon

Doukoukávam poslední díly a proboha, jak to může být tak filmařsky dokonalé?    A teď nemluvím o geniálním Odenkirkovi a zábavnosti. Ale koho napadne dát do dramedy spin-offu desetiminutové scény beze slov a natočit je tak fantasticky ?    Opravdu jsem nebyl největší fanda Breaking Bad a myslím, že jsem se tu s někým tehdy hádal, že to není tak dobré, ale tohle definitivně je! ()

Miss.Freak

Po prvních dvou dílech s jistotou vím, proč byly objednané hned dvě série, aniž by bylo cokoli odvysíláno. Vše, co jsem milovala na jeho předchůdci Breaking Bad, Better Call Saul s jistotou má a rozhodně tím nešetří. Hravé záběry kamery, které dokáží i jednoduchou scénu udělat neskutečně tvořivou, jsou prostě paráda. Do toho temně komický, několikavrstvý příběh (který vás prostě musí donutit přemýšlet) a návraty pár (ne)oblíbených postav, jejichž začátky teprve poznáme, avšak osudy už nám jsou naopak dobře známy, dělá tento seriál skvělým následovníkem už výše zmíněného (jo, teď si troufám říct, že kultovního, protože on totiž JE) Breaking Bad. No a herecký výkon Boba Odenkirka je jednoduše famózní. Těším se moc! ()

epicek

První série předčila mé očekávání. Gilligan nám to servíruje pěkně pomalu , jako u Breaking Bad a to se mi líbí, ten důraz na vývoj a detail charakterů. Rozhodně jsem zvědav, jak nám to bude servírováno dál, a hlavně na spoustu klíčových momentů , konkrétně proměnu na Saula Goodmana. Rozhodně se máme ještě na co těšit. Jo a hledám parťáka, který by se mnou dělal ten trik s rolexkama. Druhá série opět naservírovala napínavou nálož , která vygradovala dechberoucím finálem. Tohle pomalé ale za to důkladné tempo se mi hodně líbí a jsem rád, že třetí rada v tom náležitě pokračuje a luxusně nám servíruje zrod Saula S'all good man ()

papaJA21

"Notýsek s kočičkama pro všechny" Fantastický Bob Odenkirk, skvělé vystavená postava, perfektní dialogy, dokonalá kamera a soundtreck ()

KajusaK

Seriál, který jako jeden z mála dokázal jít kvalitou čím dál více nahoru. Také první seriál, kdy dokázali jednu postavu totálně obrátit od dobra ke zlu (a teď nemyslím Jimmyho) a na závěr z ní udělat šedou myš o kterou nikdo ani nezakopne. Top postavy: Kim, Mike. Top scény: soud Jimmy x Chuck, smrt Howarda, Victor a Giselle.. ()

BoXBe

Série, která má obsáhlý dějový oblouk, začátek a konec, ohromné charaktery, které se vyvíjí v návaznosti na příběh. Neuvěřitelná záležitost. Tam kde se závěrem totálně selhal Lost, tam kde úplně selhal natahováním Dexter, tam kde se motal dokola Boardwalk Empire a jim podobní, tam Breaking bad a Better Call Saul neuhnul a doručil románovou formu o 139 dílech a jednom filmu, které mají jen málo slabých stránek a jsou nerozlučně a perfektně provázané. Na silné momenty jeden z nejbohatších seriálových vesmírů. A kdyby nic jiného vedle té tuny silných momentů, hereckých etud a scénáristických laskominek na tomto seriálu nebylo k povšimnutí, tak práce s kamerou za to stojí. Kameraman, možná režisér a producenti, rozhodně mají rádi svou práci, práci s barvami a kompozicí. V tom je ten seriál radost i při nejobyčejnějším dialogu, který jen posouvá děj dopředu, někdy i když se děj nehýbe. Vzestupná tendence je v každé sérii nezastavitelná a poslední série rozdrtí mnohé jiné seriálové pokusy na kousíčky. Pastva pro uši, pro oči i pro přemýšlení. ()

URBAN

První díl toho sice moc neukázal, ale určitě budu ve sledování tohoto seriálu pokračovat. Hlavní hrdina je mi sympatický a příběh se podle mě bude jen zlepšovat. ( 7.3.15 až ... ) ()

kocik1

Když nevíte kudy z nudy, brnkněte Saulovi. On vám to rád a hned zvedne. Teda jestli nebude mít zrovna telefon strčený v poštovní schránce.:-)) To se občas některým právníkům stává:-)). První série seriálu se rozjíždí pomalu a ve srovnání se starším bráchou z toho nevychází úplně nejlépe. Má několik hluchých míst, kdy se děj celkem zbytečně rozmělňuje a natahuje jak žvýkačka Pedro, když jste s ní chtěli být světoví. A pak mu chybí mnohovrstevnatost, což je to, co dělalo Breaking Bad výjimečným. Je zkrátka a dobře vidět, že zatímco příběh BB se rodil pomalu a byl díky tomu do detailu promyšlen, BCS vznikl "na objednávku" po úspěšném a nedostakovém produktu. Přesto to není seriál špatný, ve srovnání se současnou TV produkcí drží laťku pořád ještě zatraceně vysoko a závěrečný díl mě dokonce přivedl na myšlenku, že se možná více vrstev ještě dočkáme. Kdo ví? Po první sérii cca 70% a nechejme se překvapit, jestli se nastavená úroveň bude zvyšovat anebo snižovat. ()

adamicka

Podobně jako Breaking Bad pro mě trochu moc pomalé tempo chvílemi nudné dějové linky. Krásný obraz, krasné záběry, ale občas zbytečně. Já jsem zastánce toho, že každý snímek, každá minuta, každá sekunda by měla mít účel a smysl. Proto kdyby se tvůrci o 10% méně soustředili na to, aby to vypadalo umělecky a dali těch 10% do děje, do tempa seriálu, tak hodnotím klidně za 4*. Celkově i tak velmi povedený seriál a pro fanoušky Breaking Bad výtečný spin-off. ()

Deyw

Jakoze, prvni dve / tri serie bych vyhodil, potom skvele a uz ted je mi smutno...vsechno dobry skoncilo 🥺 konec breaking bad a saula je sad 😞 srdcovka serialy, nedovedu si je ted bez sebe predstavit // presto pernikac lepsi 😅 ()

Laerry

Saul je konečně zpět! Tedy Jimmy McGill, který se do života podsvětí teprve zlehka propadá... ale na druhou stranu se zvedá z finančního a sociálního dna. U spin-offů je štěstím to, že některé postavy divák zná a je rád, když se objeví na scéně (Mike, Tuco...), ale na nich se příběh vystavět nedá a tak tu musí být i postavy nové – a ty zatím nejsou moc zajímavé, takže když se příběh odehrává v domě Jima s jeho spolubydlícím, tak to trochu skřípe. Jakmile ale přijde na řadu to pravé „BB“ drama, tak se v Novém Mexiku zase cítíte jako doma. Hlavní ale je, že se o budoucnost druhé řady bát nemusíme, takže Vince Gilligan bude mít příležitost vše rozvést tak, jak zamýšlel – včetně Walterova a Jesseho camea z „přítomnosti“ BB... ()

Lamprea

Tohle je tak moc jinde, než celý zbytek TV shows scény, že to působí až trochu neuvěřitelně. Vincek Gilligan je momentálně nejoriginálnější tvůrce co se týká seriálový tvorby - opravdu jen velmi těžko budete hledat osobitější a vypiplanější záležitost. Celý BCS v podstatě plyne ve stejných šlépějích jako Breaking Bad, opět je potřeba "přetrpět" první 1-2 série (Ne že by byly špatný, pořád platí to, že je to jasnej nadprůměr, ale na první shlédnutí je to prostě too slow. Jejich hodnotu doceníte až zpětně - stejně jako u BB). Následně od 2/3 série už jsme na kvalitě, která je minimálně na stejný úrovni jako BB - zpětně viděno mi dokonce Saul sedí v určitých momentech více než BB. Těžko se dají v komentáři vyzdvihnout všechny pozitiva - nejvíce mě baví smysl pro detail, propracovanost naprosto všeho na co koukáte, od barev, úhlů kamery a dalších podobných technikálí. Neskutečná práce se opět odvedla u castingu, kdy i vedlejší a méně podstatné postavy hrajou jako o život - naprosto všichni hrajou jako o život! Největší odklon od BB je v tempu v jakým se celý příběh odehrává. Better call Saul je mnohem pomalejší, což někdy oceníte a někdy zase ne. Skrze tempo mohli dostat větší prostor právě herecký výkony, na druhou stranu chápu, že pro diváka, který není úplně na vlně Gilligana můžou být některý scény až příliš táhlý. A při tom všem je to ještě neskutečná pro fans záležitost, kdy vám tvůrci servírují jeden odkaz na BB za druhým, prohlubují charaktery postav z BB, objasňují spousty záležitostí, atd. atd. 5* ani nemrkneš a těším se na 6. sérii! ()

DaUr

1. série - 80 %, 2. série - 90 %, 3. série - 80 %, 4. série - 85 %, 5. série - 85 %, 6. série - 100 %. Kdo by to byl čekal, že po perfektním zakončení Breaking Bad dostaneme perfektní zakončení ještě jednou a troufnu si říct, že ještě trochu lépe. ()

YumiOkami

ok, přiznávám se - seriál jsem nedodívala. jimmy mcgill aka saul goodman byl naprosto dokonalý v breaking bad. byla to moje nejoblíbenější postava, takže jsem se po zhlédnutí breaking bad ihned pustila do tohoto prequelu. první série byla hodně dark a já nevěděla, jestli vůbec sleduji SAULA GOODMANA. neměl na sobě barevné košile, nebyl happy. spíše se mi zdál pokleslý a mně ho bylo strašně líto. možná jsem nechtěla znát jeho “true self”.. vím, že i on má nějaký příběh a ten nemusí být procházkou růžovým sadem, ale mně se víc líbil ten jeho typický “image” - ve skutečnosti jsem nechtěla znát jeho příběh. milovala jsem ho šťastného, barevného a s energickým přístupem k jakémukoliv problému. — ty věci kolem kartelu a drog mě VŮBEC nezajímali. prostě i don’t fucking care, stejně všichni umřou. chyběla mi anti-hero postava jako byl walter white, který bych fandila (možná tam i taková byla, ale dívat se na to znova nebudu, protože IDC!). — overall to byla nuda, nuda a nuda. třeba tomu dám šanci za rok.. uvidím. budeš mi chybět, saule. pořád tě miluju, na to nezapomeň!!!! UPDATE: 6. série je fakt úžasná. dá se na ní dívat i bez kontextu - stačí znát děj breaking bad a baví vás to. || ❝𝐒’𝐚𝐥𝐥 𝐠𝐨𝐨𝐝, 𝐦𝐚𝐧.❞ 💖💞🌸🌷🎀✨ ()

Lachtaan

Absolutní špička tvůrčí a scénáristické rafinovanosti dua Gilligan & Gould se zdála být po fenomenálním Breaking Bad neukojena, a tak se pánové vrhli odvyprávět příběh jedné z vedlejších postav výše zmíněného a vystavět na tom důležitý dodatek k nejlepšímu seriálovému výtvoru všech dob! Zpočátku se v Better Call Saul více právničí a kecá, aby se to rozjelo do kulervoucích vod přesně tak, jak jsme byli zvyklí za časů Heisenbergova impéria. A díky tomu se dočkáte epizod, které vás rozemelou obdobně, jako kdysi Face/Off, Ozymandias či Felina. Jak napsala v srpnu i česká média - “Právě skončila jedna velká éra televize”. Bylo mi ctí! ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Nominace na Emmy 2023

Nominace na Emmy 2023

12.07.2023

75. ročník televizních cen Emmy čerstvě oznámil své nominace a pakliže jste alespoň trošku sledovali seriálovou tvorbu v uplynulém roce, nejspíš vás jednotlivé kategorie zase až tak moc nepřekvapí.… (viac)

Nový seriál Vince Gilligana našel domov

Nový seriál Vince Gilligana našel domov