Mike se probouzí zraněný a daleko od domova. Saul udělá všechno, aby nového klienta zachránil před vystěhováním. Kim rozehraje náročnou partii proti bance Mesa Verde. (Netflix)

Sygi

Stále podobná fragmentace příběhu jako u předchozího dílu, linka s případem Mesa Verde se navíc podivně táhne, navzdory tomu, že je do ní zapojen Jimmy jako Saul Goodman na plný úvazek (který přináší potřebný šmrnc, originalitu a vlastní pestrobarevnou kreativitu při práci s právem). Mix Mikeova a Gusova příběhu by potřeboval povzbudit, jelikož se od prvního dílu páté série nachází v mrtvém bodě (skvěle nastavená spolupráce těchto dvou charakterů z předchozí řady je ta tam, čímž aktuálně dochází k dalšímu rozkladu soudržnosti celého seriálu). V dalším díle doufám v návrat Salamanců jakožto nejlepších adeptů na hybatele dalšího děje. ()

ZeroCZ1233

Mike po dvou epizodách bloudění v kruzích sebezapíračství a nasranosti chtě nechtě opětovně spadá do kolovratu Guse Fringa, jenž jde do války stejně jako Jimmy/Saul a Kim, jejíž morální cítění zabíhá do řešení konfliktů skrz Saulovu amorální strategii. Tato epizoda mimo jiné znovu navázala na předminulou kamerovou krasojízdu. Co více si přát, super počátek toho, co bude v druhé polovině série drtit příběhové linie. ()

ALIENka_

Už stačila vyjít nová série a já jsem se až o dva roky později teprve dokopala k dokoukání pětky. No, co vám budu povídat, takhle velká pauza mi fakt neprospěla, protože jediný, co si pamatuju, je, že se mi seriál líbil a jednou za čas jsem si řekla, že bych ho konečně měla dokoukat. Ale dobře, pár postav si vybavuju, dokonce mi naskočily i nějaký dějový linky. Pamatuju si hlavní postavy, vím, že se řešila Mesa Verde a vystěhování nějakýho chlapíka. Jimmy opět nezklamal a vymyslí cokoliv, aby stavbu překazil, to fakt miluju. Humor je v tomhle seriálu vždycky na místě a to se málokdy vidí. Třeba scéna se soukromým detektivem je prostě skvělá. Ale co už si vůbec nepamatuju je, co se sakra stalo Mikeovi, že je tak zřízenej. Já myslela, že už pro Guse pracuje? Hodnocení: jenom doufám, že se do toho zase dřív či později dostanu, protože nemám ani čas ani vůli podívat se na pět sérii znova od začátku/10 ()

jedna_vrana

Nápady, akými Saul chce zachrániť klienta pred vysťahovaním sú originálne, vtipné, nápadité a Saul a Kim idú až tak ďaleko, že Kim ohrozuje svoju pozíciu voči Mesa Verde. Mikeov príbeh dominuje tejto časti - nedozvedáme sa, čo znamenal pre Gusa záhadný Max, ale musel byť dôležitý v jeho živote. Súdiac podľa toho, že presviedča Mikea, aby sa stal jeho spojencom - vojakom pomsty. ()

Ozzy2

Pro mě nejnudnější díl..Doufám, že zbytek seriálu ještě nabere grády.Seriál je o Saulovi, a měl by se tedy zabývat jím a Genem Takovicem a neměl by se tak obšírně zaobírat Mikovou složitou povahou, mě to vlbec nezajímá nezajímá, to už víme z BB, že to je vylízaný, primitivní hovado, který by zabil vlastní matku, kdyby k tomu dostal od nějaké nuly a la Ffring rozkaz ()

• Na podcastu „Better Call Saul Insider“ Peter Gould uvedl, že Sobchakovo vystoupení v této epizodě bylo původně zamýšleno pro jinou postavu, ale scéna musela být přepsána kvůli konfliktům v plánování. (Petrmachovec)