Elefante

• angličtina Elephant (festivalový názov)
Krátkometrážny / Fantasy / Dráma
Španielsko, 2011, 9 min

Španělský tvůrce Pablo Larcuen v roce 2012 natočil snímek, který získal ocenění za praktické efekty. Manuel má stereotypní práci, jediného přítele, kterého zároveň nemůže vystát, a rodinu, která si ho neváží. Všechno se změní, když je mu diagnostikována vzácná nemoc. (orkadimenza)

swamp

Docela zajímavá idea, ale přišlo mi to trochu přehnané... Jasně, nevadí mi takový prvek, ale mě se to zkrátka nedotklo. ()

kaylin

Tohle je přesně to, proč si myslím, že mohou být krátké filmy výborné. Je zde nápad a myšlenka, která je sdělena, je zde skvělá maska, která je středem celého příběhu, a nakonec je zde i stylizace, která tomu dává tu správnou atmosféru. Tohle se u každého krátkého snímku nevidí. "Elefante" mě dokázal pobavit a také dojmout. Povedené. ()

Sadova302b50

Muž uvízl v každodenním kolotoči jednotvárné práce, má pouze jediného přítele, k němuž si mezitím vypěstoval averzi, a k tomu všemu nabyl dojmu, že jím vlastní rodina pohrdá. Všechno se změní po návštěvě lékaře, jenž muži sdělí nečekanou diagnózu. Velmi dobře provedený snímek, nad nímž se dá chvíli popřemýšlet. ()