V druhé půli 80. let začaly vznikat takzvaně kritické filmy, které se však bály přinést ostřejší výpověď, pohybovaly se na půdorysu angažované morality, která chtěla stávající poměry nanejvýš kosmeticky vylepšovat. Téma hledání nového životního zakotvení se stává ústředním prvkem: hlavní hrdina se po návratu z vojny nechce věnovat svazujícímu vrcholovému sportování, odmítá pochybné podnikání kamaráda. Nejvíce by jej přitahovala úplně obyčejná práce v pekárně. Taneční klipové vsuvky však znesnadňují orientaci v již tak dosti zmatečném vyprávění. (oficiálny text distribútora)

zette

Film sice vystihuje " hledani se " mladeho cloveka, ktery se vraci z vojny, at uz ve svere zamestnani, sportu ci lasek. Je to vsak takova predrevolucni tvurci krize s dosti zmatenym scenarem. ()

weasel.p

Dobrý, tak mám první (a zatim jediný) komentář k filmu :)...Nechtělo se mi spát a dávali to někdy v noci, ani nevim proč sem to nepřepnul, protože o žádné veledílo se nejedná, ale asi sem chtěl vědět jak to s tim klukem dopadne. Tenhle fim bych nazval sociálním hororem a nedá se mu upřít určitá hodnota, protože celkem realisticky ukazuje tu haluz co tu byla v 80. letech. Panelákový holobyt, prostředí pekárny připomínající nucené práce ve vězení...atd. Film po kterym sem si řek "Fuj tajbl, ještě že sem tohle pořádně nezažil". ()

Fifer

Nebýt šílených disco vložek a nesourodého děje, mohl to být docela příjemný film o mladém zápasníkovi. Předpokládám, že k tomu soundtracku se asi Ondřej Soukup moc nehlásí, slušnej 80s disco shit. ()

• Ve filmu vystupuje v menší roli správce tělocvičny výjimečně oholený Jiří Růžička. (Ganglion)