Mika (John Moulder-Brown) a Susan (Jane Asher), dva mladé zaměstnance jedněch londýnských lázní, zpočátku spojuje pouze "kolegiální" přátelství. To však zákonitě přerůstá v něco většího. S roustoucí žárlivostí pozoruje Mike Susanino flirtování s mladým mužem ze střední třídy. Susan o něm mluví jako o svém snoubenci, což ji však nezabraňuje zároveň udržovat poměr s jistým učitelem, pravidelným návštěvníkem lázní. (Pohrobek)

Frajer42

Spoiler! Kdyby byla originalita jediným hodnotícím kritériem, tak by se tento snímek umístil velmi vysoko v mém pomyslném žebříčku. Filmů tohoto typu jsem za svůj život opravdu mnoho neviděl. Příběh pojednává o 15letém nevinném chlapci, který přijal místo v londýnských lázních, které navštěvují samé perverzní starší dámy a kde pracují perverzní pracovníci. Lázně nepůsobí jako místo, kam by lidé chodili relaxovat, nýbrž jako místo, kam lidé chodí ukájet své sexuální choutky. Není tedy divu, že je chlapec ovlivněn tímto prostředím a poprvé se mu začne v trenýrkách cosi zvětšovat, což nezůstane bez povšimnutí jeho zkušenější, poměrně pohledné avšak maximálně otravné, kolegyně. Ta začne nadrženého chlapce, který by znásilnil snad i zásuvku, provokovat, flirtovat s ním a užívat si jeho náklonnost. Chlapec samozřejmě nemá šanci rozumět tomu, co se kolem něj děje a slečna se pro něj stává nedosažitelným sexuálním objektem. Děj filmu zásadně ovlivní zjištění, že slečna je tak trošku kurva a její tělesné útroby už stihl prozkoumat snad každý obyvatel Londýna s výjimkou nadrženého chlapce. Toto zjištění chlapce lehce rozhodí a začne se chovat jako ještě větší píčus. Vše vyústí tragickým koncem. Tvůrci se pravděpodobně pokoušeli divákům ukázat, jak může být láska zatraceně nebezpečná a že to, co se zpočátku tváří jako nevinné hry může mít dalekosáhlé následky. Snímek mi přišel zajímavý, pozornost mi příliš neutíkala, jen mě to celé prostě moc nebavilo a ničím mě to zásadně neoslovilo. Lepší dvě hvězdy. ()

Pohrobek

Londýnské lázně - pravidelný atribut mnoha britských snímků - jako hlavní prostředí tohoto krásného a nanejvýš poetického filmu o dospívání tak trochu jinak - i když vlastně z mnoha hledisek docela normálně. Věčně nepohodlný Jerzy Skolimowski tentokrát "pouze" kouzlil - a to včetně podmanivého závěru v bazénu. ()

eLeR

Hudba .. tak tá bola fantastická. Páčil sa mi aj vizuál, pôsobil veľmi čerstvo, akoby to natočili včera. Hlavní herci prirodzení, Mike bol fešáčik a Susan mala tiež peknú tváričku. Dobré scény striedali tie slabšie, a tých bolo podľa mňa viac. Aj chovanie a dialógy nemali niekedy hlavu, ani pätu. Čakala som niečo iné, takže z mojej strany sklamanie. Scéna v metre vynikajúca. ()

Anderton

Mike mi pripomínal králika Duracell, on sa celý film nezastaví, stále niekam skáče, polonahý sa vála v snehu, obchytkáva ženské, ale na tie staršie chuť príliš nemá. On chce, ako to býva u mladých bláznivo zaľúbených, iba jednu a v tom môže byť problém. Kto je totiž Susan v skutočnosti? Keďže je hlavnou postavou Mike, 15 ročný chalan, tak aj štýl filmu sa mu prispôsobuje: je to neučesané, vášnivé, plné života, ale Skolimowski má plne v rukách ako celý film, tak Mikeov osud. Až by sme mu do toho chceli na konci skočiť a pozmeniť ho podľa vlastných predstáv. ()

darkrobyk

Jó, dospívání není žádná procházka růžovým sadem. Mika je takový troubelín, kterému musí divák střídavě fandit a pak se zase chytá za hlavu, co že to ten kluk vyvádí. Susan je pro změnu protřelá a vypočítavá mrcha, co se ale nad Mikem dokáže ustrnout. Toho horšího je ale v ní více. Stačí její laškování se psem, aby divák věděl, jak velký temný stín má v duši. Krásný poetický film, co připomene dílo K. Kachyni, rozhodně není romantický. Nebo jinak, je romantický v pravém slova smyslu, jelikož - možný spoiler - Mike nemůže dosáhnout toho, co by chtěl. A když ne on... ()

• Jane Asher (Susan) ostro poprela, že by v odvážnych scénach, nechala za seba vystupovať dublérku. (classic)
  • S ohledem na tehdejší pravidla byl snímek kvůli některým scénám přístupný až od 21 let. (ČSFD)