iN

Po nastavované druhé sérii má tahle třetí konečně "drajv" - rozuměj: Tom Mathias má občas i nějakou lehce akční scénu. Samozřejmě beze zbraně. Hlavně se ale více a více dostává do popředí ta pravá temnota načrtnutá už v prvním díle seriálu, a v tomto posledním se vše dohrává do konce. Díky seriálu za všechny ty ponuré záběry bezlesé krajiny, polorozbořených, neomítnutých studených usedlostí se žijícími ztroskotanci, temná oblaka a rozbouřené moře. Ideální seriál pro ponurý podzim. ()

Crocuta

Kolega iN výstižně popsal působivou atmosféru tohoto ponurého seriálu, který ani ve třetí sérii neztrácí na kvalitě. Co mne ovšem nepřestává iritovat je mizerný překlad dabingu, v němž nejen že je šéfinspektor Mathias vytrvale označován jako inspektor, ale (v rámci kreténismu některých českých překladatelů britských krimi seriálů) především hodnost superintendanta je do češtiny převáděna jako "komisař", šarže v britské policii neexistující. Ve většině seriálů britské provenience si s hodnostmi dokáží překladatelé poradit přiměřeným způsobem, pokud se však do práce pustí chytrolín, považující české diváky za stejné blbce jako je sám, výsledek je tristní. ()