Temný Wales - Série 2 (2015) (séria)

Ozvěny duší (S02E05)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Sound of Souls
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Veľká Británia, 2015, 1 h 31 min

Když je v dunách nalezeno ohořelé tělo, zavedou stopy tým vyšetřovatelů k rodině, v níž již řadu let panuje nevraživost. Konflikt se týká vraždy mladé ženy a detektivové jsou přesvědčeni, že má s případem nynější vraždy spojitost... Na pláži je nalezena spálená mrtvola muže, ovšem oheň měl jen zamaskovat střelné zranění. Genetický profil odpovídá Aaronu Bowenovi. Aaron si odseděl třináct let za vraždu své přítelkyně Abi Watkinsové, ale celou dobu tvrdil, že je nevinný. Před půl rokem byl propuštěn. Tom a Mared zjišťují, kdo by mohl mít v jeho smrti prsty. Bowenovi Aarona nesnášejí. Jeho bratr ho zavrhl, otec je po smrti a matka o něj nejeví žádný zájem. Jediný, kdo se s ním po propuštění setkal, je jeho dcera Ffion, která věří, že je její otec nevinný. Pozůstalí Watkinsovi Aarona nesnášejí taky. Abiin bratr Marc Aarona dokonce zmlátil, ale tvrdí, že ho nezabil. Pak Sian objeví dopis. Napsala ho Abiina matka Aaronovi tři týdny před svou smrtí. Potvrzuje v něm Aaronovu domněnku, že Abi měla poměr s někým jiným, a odpouští mu. Tím mužem, se kterým měla Abi poměr, je Craig Jones, muž, který sehnal Aaronovi po propuštění práci. Tom a Mared ho vyslýchají a jeho výpověď naznačuje, že Abi nejspíš nezabil ani on, ani Aaron. Tom věří v nevinu obou podezřelých mužů. (TV Prima)

darkrobyk

Konflikt dvou rodin má nejen podobnost s případy v Midsomeru, dokonce i vrah jakoby odtud vypadl do Walesu. Tedy onen dávný vrah, který všechny nešťastné události spustil. Kdo se do seriálu již zakousl, zklamán být nemohl. Standardně pomalé tempo je několikrát narušeno rychlejší akcí a samotný závěr mne donutil přihodit hvězdu navíc. Současně se s každým dílem víc a víc rýsují dva plány seriálu. V prvním sledujeme vyšetřování kriminálních činů, které je vždy vyřešeno a uzavřeno. Ve druhém sledujeme osudy jednotlivých aktérů, z nichž má většina svého kostlivce ve skříni. Tentokrát jsem opravdu zvědav, co bude s detektivem Mathiasem. A pozor, Harrington se konečně usmál, byť jen krátce! Mořské pobřeží, letní obloha, mlha, noc, letící tmavá oblaka, déšť. Wales je opravdu temný. ()