Parta mladých lidí se vydává tábořit do hlubokých lesů. Přes varování nedbají a utáboří se uprostřed krásné, ale divoké přírody. Od začátku je však někdo sleduje a je jim v patách. Začínají se dít podivné věci, které vyústí v teror a nepředstavitelnou noční můru... (Flipnic)

*CARNIFEX*

Na hixploitation reznutý slasherom (dokonca aj na 80’tky) veľmi nevýrazné. Neviem, koho toto čím nadchlo, no v posledných dňoch som videl viacero filmov v rámci tohto žánru, pričom tie napriek tomu že medzi horor zaradené neboli, ponúkli ďaleko väčšiu zábavu ako táto hlúpota bez kvality po všetkých stránkach. Ani krv, ani gore, atmosféra jakš tak, herecké výkony z drbškoly, správanie postáv musím tolerovať, lebo to už je vynúteno akceptovateľné mínus v rámci tohto žánru. Slabota .. ()

corpsy

Po podobnom lane sa skĺzlo už veľa klasík žánru, ako napr. THE FINAL TERROR, THE TEXAS CHAINSAW MASSACRE, THE HILLS HAVE EYES či EATEN ALIVE a preklučkoval po ňom aj tento vydarený ´´nature slasher´´, v ktorom rozhodne nejde o gore scény, ale o napätie, ktoré sa tu šrubuje pozvoľna závit po závite. Nečakal som od tohto dielka veľa, zato ma príjemne prekvapil a myslím si, že všetci, ktorý videli minimálne 2 vyššie zmienené trháky a majú k nim kladný postoj, rozhodne nezavrhnú ani tohto športovca. ()

Omnibus

Jak si zavzpomínat na zlatá osmdesátá léta? Vyrazit si do hlubokého lesa na fajnový horor-čundr. S kamarádkami, co rády ukážou kozičky. A pak si užívat honění mládeže mezi duby a buky a nakonec její vyloženě radostné mordování, v téhle romanticky krvavé vykopávce. "Tichá a chladná noc je provoněná dýmem, po kmenech stromů tančí mihotající se stíny. Jiskřičky z ohně poletují jako světlušky nad křovinami vzhůru až do korun stromů. Do praskání hořícího dřeva se jen tu a tam zdálky ozve tklivé pískání, strašidelně zvláštní hvízdání. Snad jen nějaký neznámý noční pták... A ve stínech, těsně za hranicí světla vrhaného plameny, se zřejmě dusí nějaké zvíře. Je slyšet vzduch unikající se svistotem z jeho mordy, až se zdá, jako by se sípavě smálo... To zvíře musí být hodně velké, neboť pod jeho vahou praskají na zem spadlé větvě, když ve tmě obchází v kruhu kolem tábořiště." Prima čundr, jehož scénář napsal tramp nebo aspoň nějaký hajný. Příběh je 100% uvěřitelný a bez jakýchkoli nelogických vylomenin a atmosféra hutná, že bys ji mohl mačetou krájet. A to tklivé pískání? Brrr... husí kůže po celém těle, snad i uvnitř žaludku! To nemělo chybu! Já si můžu jen gratulovat, že jsem to neviděl v době natočení, kdy jsem měl za sebou teprve prvních pár spaní pod širákem. Bych s tím vandrováním hned seknul! Než by mě někdo seknul. Parádní přerostlej kňour s mačetou, to jsem byl celej já... Hned od zítřka začínám hubnout! ;-) ()

Shit

Oproti obdobným filmům Deliverance nebo Rituals to působí jako normální více méně nereálná vyvražďovačka bez většího napětí, která má několik docela viditelných logických chyb a často používá zaběhnutej vývoj hororových scén, kvůli kterýmu někdo jako já, ví dopředu, co se přesně stane a ono to bohužel vždycky vyjde ()

darkrobyk

Přežije blbá bloncka nebo debilní blonďák? Lesní slashery mám rád a tohle je příjemná, byť tuctová a předvídatelná osmdesátková naháněčka. Čekal jsem poněkud více nápaditosti, překvapení a originality, avšak nakonec jde pouze o variaci oblíbeného tématu: parta mladých frajerů vyjede tábořit do hor, jsou dvakrát varováni, leč oni si z toho nic nedělají. Na tehdejší dobu skromná nahota a jen trocha krve. Závěr jsem si představoval dosti jinak... Les s řekou a vodopády za plný počet, fajn hudba + Blondie: Heart Of Glass a obstojná kamera. Na jedno podívání dostačující. ()

• Aj napriek svojmu starému ošumelému vzhľadu a dojmu autentickosti, starý kostol z filmu nie je skutočnou stavbou, ale iba filmárskou kulisou. (beso74)
  • Režisér Jeff Lieberman povedal, že v deň, keď sa mala filmovať scéna, v ktorej Jamie Rose (Megan) plávala bez vrchného dielu plaviek, sa na mieste natáčanie pohybovalo množstvo zvedavcom zo širokého okolia. (beso74)