Karsten a Petra - nejlepší kamarádi

• Nórsko Karsten og Petra blir bestevenner (viac)

Film o přátelství dvou malých kamarádů a jejich plyšáků. Karsten a Petra chodí do stejné školky. Oba dva mají své oblíbené plyšáky. Petra Slečnu zaječici, která se o Petru stará, když někdy moc riskuje. A Karsten má Lvíčka, který v noci perfektně vidí a umí karate. Když má Karsten strach, tak na něj Lvíček dává pozor. Jednoho dne se ale Slečna zaječice ztratí a Petra se ji za pomoci Karstena vydá hledat. Podle knih Tora Ågeho Bringsværda. (Česká televize)

otík

Pro děti u v ČR rozhodně přijatelné, pro dospělé vůbec. Podobné jako Karsten a Petra slaví Vánoce, možná o chloupek horší. ()

ostravak30

A zase ten úvodní text tak trochu kecá. Když má Karsten strach, lvíček ho má tím tuplem, je to strašpytel. Slečna zaječice se sice ztratí, ale Petra ji nemůže najít a pak už ji moc nehledá. Pomůže až narozeninový dárek v podobě psa. Karsten a Petra by klidně mohli být animovaný seriál, jako že hraný seriál vznikl, který by popisoval příhody těchto dvou. Ve stejnému duchu se nejspíš nese i původní kniha. Přesně to totiž připomíná film. Soubor epizod, které spolu ti dva prožívají víc, než ucelený film s jednou táhnoucí se dějovou linkou. Na druhé straně, je to snímek pro nejmenší a samotného mě překvapilo, že svým pojetím, a díky dětským hrdinům, film nejenže není úplně špatný, ale malé děti by zaujmout mohl. Vrací se k fantazii, na níž už dospělí zanevřeli. Dětský svět je přeci jen jiný než ten náš. Mnohem hezčí, barevnější, příjemnější... Line Fougner Christensen si napsala svůj první filmový scénář. ()