Rick Jarmin (Mel Gibson) je v ochrane svedkov už 15 rokov. Teraz pracuje ako automechanik na benzínovej pumpe a volá sa Bill Ray. Jedného dňa sa tam náhodou objaví jeho bývalá priateľka Marianne (Goldie Hawnová). Tá je však presvedčená, že Rick zahynul pri leteckej havárii pred 15 rokmi. Rick okamžite volá do FBI, aby mu našli iné krytie. Jeho prípad však prevzal iný agent, ktorý dá echo dvom bývalým agentom z protidrogového, proti ktorým Rick kedysi svedčil. Je jasné, že sa chcú Rickovi pomstiť a zabiť ho. Našťastie mu pomôže Marianne a od tej chvíle sú obaja na úteku pred zabijakmi... (TV JOJ)

rublik05

Klasická, ničím výjimečná akční komedie, jejíž největší předností je ústřední duo herců, kteří víceméně táhnou celý film a zároveň představují to jediné, co mě na filmu nějakým způsobem zaujalo, jinak je to spíše taková ta sázka na jistotu. Humoru moc není, občas hraničí s trapností, akčních scén je rovněž poskrovnu, příběh se na můj vkus trochu vleče, ale to se tak nějak dalo očekávat. Všechny tyto neduhy zachraňují herci, takže i když je to podprůměr, tak se to dá v pohodě zvládnout. 4/10. ()

Homer.p

Ale tak to jasné že ten film natočili jenom kvůli prachům, přičemž producenti těžili pouze z tehdejší popularity hlavních protagonistů. Dnes na podobném principu funguji například nekonečné série od Marvel. Jenže tady to proste Melovi s Goldie prostě sedlo a navíc jim to i sekne a i ta ústřední píseň je bomba. Takže u mne dobrý. ()

Malarkey

Mel Gibson, Goldie Hawn a hudba Hans Zimmer. Já zklamaný nebyl. Vzpomínám totiž na chvíle, kdy jsem film viděl jako malý a hrozně se mi líbil. V té době totiž Mel Gibson pro mě byl obrovskej frajer, kterej lítal z jedný Smrtonostný zbraně do druhé a já ty jeho neurotiky měl hrozně rád. Nicméně tady mi tu nádhernou vzpomínku zprznil televizní kanál Universal Channel, který snad předabovává všechny klasický komedie, který já znám. A věřte, že to fakt nasere. Už si ten kanál nikdy nezapnu. ()

Grimaldi

Akční komedie s Goldie a Melem, sem s tím a hned, říkal jsem si. A vskutku, potenciál pro skvělý filmový zážitek v rámci daného žánru byl vidět od první minuty. Úvodní setkání legendárních záporáků Davida Carradina a Billiho Duka opravdu potěšilo, snad i víc než první setkání skutečných hlavních hvězd filmu. Interakce Mela a Goldie byly z počátku vcelku sympatické, ale bohužel po chvíli přešli do stále se opakující rutiny. I když je tak film víceméně nonstop naháněčka, výsledný dojem z filmu je čistě průměrný. A to přesto, že tu je všechno, co bych očekával že mě bude bavit, zvláště pak automobilové a letecké honičky a nápadité finále v zoo. Jak se tvůrcům povedlo všechny kreativní nápady takhle zazdít, tomu vlastně pořád nerozumím. ()

MartinTerran

Ztřeštěná akční komedie s Malem v hlavní roli. Malovi tyto role zřejmě vyhovují (např.: série Smrtonosná past) a je v nich dobrý. Goldie mi svým ustavičným křikem ke konci už lezla na nervy, ale to se dá čekat, když si projde něčím takovým. U filmu jsem se dobře pobavil a párkrát jsem se u vtípku fakt zasmál, takže to účel splnilo. Akce je taky v pořádků, až na pár nesmyslností, ale to se dá přežít, akorát na 3*. Hodnocení: 58/100. ()

• Na zalievanie všetkých rastlín v dažďovom pralese boli zamestnané dve polievacie skupiny na plný úväzok, priamo počas natáčania v zoo. (Arsenal83)
  • Videný pavián bol podľa poznámok k produkcii filmu na DVD jediným paviánom samcom na svete, ktorý bol vycvičený na prácu pred kamerou. (Arsenal83)