Útěk z vězení se změní v boj o život. Největším nebezpečím pro uprchlé trestankyně však nejsou policisté, ale žraloci... Vězeňkyně se zmocní vězeňské dodávky a zajmou dva dozorce, kteří je doprovázeli. Útěk zorganizovala jedna z vězeňkyň Anita se svou společnicí z civilu, Honey. Honey odveze vězeňkyně na opuštěnou chatu v lesích, kde se skryjí. Vězeňkyně však netuší, že se v okolí vyskytují prehistoričtí žraloci, kteří jsou schopni se prohrabávat i v půdě. Tyto bestie se ve zdejších lesích ocitly po té, co geologická firma odstřelila kus skály, a ony se do místních vod dostaly dírou v zemské kůře z podzemního oceánu. Žraloci už předtím roztrhali jakéhosi geologa. Jeho kolegu shodou náhod našli detektivové, kteří v tamních lesích pátrají právě po vězeňkyních. Vězeňkyně brzy zjistí, jaké jim hrozí nebezpečí. Jeden ze žraloků totiž napadne jednu z nich a ukousne jí na souši nohu. Žena vykrvácí a ostatní ji najdou před vchodem do chaty. V tu chvíli se na místě objeví jakýsi profesor geologie a jeho asistent. Ten ženy poučí, jaké jim od zemních žraloků hrozí nebezpečí. Velení se opět ujímá jeden ze strážců, Carl. Druhý strážce vězeňkyním už utekl, v lese ho ale sežral žralok.

Profesor vymyslí plán, jak se dostat do jeskyně, kam se za prchajícími kvůli kamenné struktuře jeskyně žraloci nebudou moci dostat. Skupinka najde způsob, jak žraloky odlákat a získat čas na útěk do jeskyně. Při realizaci plánu však dojde k sežrání profesorova asistenta. Profesor totiž při útěku upadl a jeho asistent se za něj obětoval. Skupinka se dostane do jeskyně a postupuje k únikovému východu na druhém konci jeskyně. Cestou však narazí na podzemní řeku. Když se skupinka snaží řeku přeplavit v gumovém člunu, který v jeskyni náhodou našla, z vody vyskočí žralok a profesora sežere. Carl, vězeňkyně Michelle a Shannon se přeplaví v pořádku na druhou stranu řeky. Vězeňkyně Anita se však rozhodne Carla a zbývající dvě vězeňkyně (Michelle a Shannon) zastřelit palbou přímo z člunu. Při palbě však spadne do řeky a žralok ji sežere. Její společnice Honey ve vodě zmizí také. Anita při palbě zabila Shannon a z jeskyně se dostává do bezpečí jen Carl a Michelle. Carl se nad Michelle slituje a nechá ji uprchnout. Přijíždějícím detektivům oznamuje, že ostatní byli sežráni zemními žraloky a že přežil jen on. Kdesi v jeskyni se však z podzemní řeky vynoří Honey. (TV Prima)

LIVINGDEAD

Žraloci, kteří se brodí ve hlíně v lese, v jeskyni a na asfaltce, to mi ani tak nevadilo, jako ty příšerné amaterské herecké výkony levných kurev. ()

Viktooorka odpad!

[4. Kladenský festiválek] Nejvtipnější na celém tohle filmu je, ten český název, jinak nuda k uzívání. Tolik potencionálních koz a ani jedna je neukáže. Velké zklamání. :D ()

tron

V dávnom roku 1997 sa do kín dostali filmy Lolita s Jeremym Ironsom a akčné peklo Johna Woo Tvár toho druhého. V oboch hrala talentovaná Dominique Swain, ktorej bola predpovedaná ružová budúcnosť. A nakoniec skončila vo videosračkách, ako je táto. Sharkansas je nevydarená, béčkovo-céčkarská, televízna a navyše nízkorozpočtová žumpa s neskutočne trápnymi trikmi, mizernou výpravou a mizivým kastingom (ďalej bývalá pornoherečka Traci Lords). Naivne som si myslel, že pôjde o vážny močaristý horor á la Frankenfish, ale kruto som sa mýlil. Čo je škoda, lebo horory, odohrávajúce sa v močiaroch, zbožňujem. A nápad skombinovať (suchozemského!) žraloka s Tremors a dinosaurom (či čo to bolo?) nie je zlý. Teda, je. Jasné, že JE zlý. Je priamo strašný a megablbý. Ale so správnym prístupom sa z toho napriek tomu mohol vykľuť vydarený bažinatý horor. Čo sa nestalo. Proste blbosť á la Pavúky útočia (tiež od Jima Wynorskiho). ()

George Stobbart

Jeden z tých filmov, kde je už podľa názvu jasné o čo asi pôjde a predovšetkým, že to bude uletená kravina... A komu to jasné nie je, ten možno pochopí pri pohľade na meno režiséra. Wynorski sa stále snaží, ale už mu to príliš nevychádza. Ja som mal rád jeho starú tvorbu, kde vzal sexi ženské a ohodil to niečím zábavným / béčkovým / hororovým. Teraz už tie ženské obklopuje radšej absurdnými / digitálnymi monštrami a dokopy je to skôr nuda. Raz za čas to (aspoň mne) síce neuškodí, ale ani to nijak nepoteší. ()

Wacoslav1

Tak už nám padla bída i na velkého Jima. Předchozí Gila! už byla taky pěkně podfinancovaná srajda, ale ještě mi přišla dostatečně zábavná, Tohle už je jenom sračka a i když Wynorski vždycky točil levný filmy, tak přeci jenom byla výprava a efekty aspoň trošku na úrovni, ale tohle je tragédie. Pár modelek (údajných vězenkyň) pobíhá s pár dalšími zbytečnými postavami po bažinách občas někoho sežere digitální žralok a to je asi tak všechno. Není už ani krev, není už ani vidět pořádně jediný útok žraloka, nebylo ani na levné cgi, nebylo na nic, fakt by mě zajímal rozpočet... a tak se furt kecá na délku 77 min je žvástů o ničem neúměrně vkrádá se nuda a znechucení, to jsem fakt nečekal. Nebudu to rozpitvávat hvězda tradičně za hudbu a úvodní titulky hvězda za to, že Jimovi nadržuji, ale tohle už je sranec i v jeho měřítku. Sorry Jimbo snad příště.35% ()

kingik

Céčková, nebo cecková záležitost? V každém případě se uchazečky o role trestankyň nemohly obejít bez toho, aniž by v jejich podprsence nebylo sympatické plno. O ostatní už si ani tak nemusely dělat starost. Režisér nedbal na jejich herectví, ono když se to tak vezme, nedbal vůbec na nic. Král filmového odpadu Jim Wynorski skutečně dostál své pověsti. Před kameru nahnal pět sličných trestankyň, jednoho postaršího dozorce, dva geology a Dominique Swain, na niž už zbyla jen role lesby unášející svou milou a vydatně u toho mávající pistolí. A tahle početná partička, která má všechno, jen ne herecký talent, svádí uprostřed arkansaských končin souboj s prehistorickými suchozemskými žraloky. Znalosti z biologie ponechme raději stranou, neb žralok, co ryje na asfaltové cestě, příliš nesvědčí o příčetnosti autorů, raději je dobré se zaměřit, jak si snímek vedl z hlediska gore, originality a zábavnosti. Zábavnost citelně absentuje, i když film má blízko svým pojetím k sérii Sharknado, značně za ní zaostává v její přiznané, mnohdy zábavné stupiditě. Tenhle počin se bere kupodivu vážněji, než by bylo záhodno. Pokud jde o gore, je to ještě větší zklamání. Oběti jsou potřené červeným džemem, jedna či dvě utržené končetiny jsou okatě plastové. Většina úmrtí je nenápaditých, jdou do ztracena, takže po pár minutách, kdy některá z postav zmizela ze scény, už si bylo těžké vybavit, jak vlastně zemřela. Originální je film v některých úsecích, jenže režisér řešil vše tak bez zájmu a dokonale určité nápady odbýval, až to posunul mezi nudný a ultra stupid flák, na němž nic ke chválení nezbylo. Ke všemu mu bylo asi zatěžko svléknout ty štětky, takže je to mimořádně cudné i skoupé na explicitnost. Nejnápaditějším se tentokrát jeví český distribuční název, přijít na takovou slovní hříčku, to si zaslouží bod. Druhý bodík sklízí režisérův vkus na ženy, který tedy má, ovšem z tvůrčího hlediska se dá Wynorski označit za Zoufálka. 2/10 ()

Kudly4

Kdyby se mě někdo zeptal, zda jsem viděl Horor "BĚŽENKY A KAPŘI" tak ho pochválím za podařený vtípek a odpovím mu, že parodii na Sněženky a machři, jsem opravdu neviděl. No musel jsem tohle epický dílo zhlédnout už kvůli názvu, který se Primě fakt povedl. Celkově, je celý film dost vtipný, stejně jako název a podobně jsou na tom i efekty, děj, dabing a jediný za co dávám hvězdu, je za ty některé pohledný herečky, alias casting do porna. Čekal jsem tedy alespoň nějaké kozy či pořádnou lesbickou scénu, když už teda režisér natáčí porna, ale bohužel. Na zasmání dobrý. ()

korbitch22

Wynorski je démon. Existuje určitě tuna zábavnějších debilit typu Žralokonád, Lavalantulí a Šestihlavých žraloků, ale Wynorski má v tomhle oboru zetkových sraček svoje výsostné postavení a zaujal mě název. V každým případě jsem se nad tou hroznou demencí a laciností plavil celou dobu. Ve filmu je spousta hnusných hereček s obřím dekoltem a Jim ani jednu neodhalí, což je smutné, navíc když dvě jediné hezké nechá zemřít jako první, ale dokáže pobavit jiným způsobem. Dialogy jsou tak strašné, že ten úsměv vám to vykouzlí, plastové hračky jako zbraně mě dokonce nahlas rozesmály, nebo to, když žraloci před chatou rozrejou zem a Wynorski si s partou ani nedá práci vzít lopaty a zeminu před domem vykopat, aby v dalším záběru byla rozrytá. Ne, prostě žádná snaha o nic. To mě pobavilo asi nejvíc, ta upřímná lenost. Traci Lords měla zůstat u péčka. Proč ta 1*? Netuším, asi mám dobrou náladu. ()

SOLOM.

Jim Wynorski nikdy nebyl zárukou kvalitní podívané, ale během své opravdu bohaté kariéry se mu občas povedlo natočit i několik docela zajímavých filmů. Poslední roky to s ním jde však doslova z kopce a tento film není žádnou výjimkou. Jakoby se snažil zdatně konkurovat společnosti Asylum v co možná nejbizarnější podívané. Pod hlavičkou Syfy se tentokrát zaměřil na žraločí téma, jako by podobných céčkových filmů za poslední roky nevzniklo už tak dost. Sharkansas Women's Prison Massacre měl DVD premiéru již na podzim roku 2015 v Thajsku, ale jinak je u něj často uváděn až letošní rok. Jak ovšem prorazit v tom počtu stejně ujetých nízko-rozpočtových braků, když konkurence je opravdu veliká a diváky to pomalu ale jistě přestává bavit? Jim na to šel pěkně po svém, otázkou však zůstává, jestli mu to bylo něco platné (vzhledem k nízkému hodnocení i nelichotivým odezvám). I proto si přizval jednu vysloužilou porno hvězdu, která má svá nejlepší léta už dávno za sebou, leč dostala jen vedlejší roli. Mnohem větší prostor dostala docela známá Dominique Swain, ale ani ona se nestala základním kamenem, na kterém by se dalo stavět. Podtrhla jen celkový zmar tohoto díla, stejně jako nepříliš úspěšné poslední roky své kariéry. Pořád se jí nedaří navázat na úspěšný start, který zaznamenala ve svých počátcích. No a v neposlední řadě tu pak máme naše vězeňkyně, které si tu střihlo několik modelek. Chtěl bych vidět ženské trestankyně takhle pěkně upravené, našminkované a vylepšené silikonem. Už jen tohle sráželo kvalitu směrem dolů a to jsem se ještě nedostal k tomu ostatnímu. Atmosféra tu byla až na pár krátkých záchvěvů docela nulová, většina speciálních efektů k smíchu (tohle mělo být gore?), spousta nezáživného klišé a situací při kterých nevíte, jestli máte brečet, nebo se smát. Žraloci možná nevypadali úplně nejhůř, ale mockrát je v celé kráse neuvidíte. Většinou jen pohybující se ploutev ve vodě po kotníky, v mokré půdě pokryté listím, nebo i na lesní cestě. Takže je vám asi jasné, že tohle prostě nemělo šanci na úspěch. 30% ()

eraserhead666

Na tenhle film jsem se docela těšil hlavně kvůli jménům. Wynorski, Staci Lords a má oblíbená Dominique Swain. To je zajímavá kombinace. O ději a provedení jsem si nedělal žádné iluze. Sračkoidní béčko té nejnižší inteligence. A zklamán jsem nebyl. O tohle ale ve filmech Wynorského přeci nejde. Jde o zadky a prsa. A já pořád nechápu, proč to Wynorski dělá ve formátech, kde si tohle on ani diváci nemůžou moc užít a tak jen naznačuje. Sakra, kdyby šel ještě do levnějších (a nebo ne tak závislých a omezujících) produkcí, tak by mohli ukázat více. A jeho filmy by tak byly mnohem zajímavější. Tohle je prostě abnormální sračka (ale stylová sračka). Považte, jakýsi prehistorický žralok (ale vypadá dobře, to se musí nechat) si to plave doslova v pár centimetrech vody a dokáže se prohnat i hlínou. Navíc, když tou hlínou propluje, v dalším záběru je zase pěkně rovná a uhlazená. No která pak (pa)ryba tohle umí? Vězenkyně prchnou z vězení, schovají se v jakési chatě, ale všechny se dokáží během několika hodin minimálně třikrát kompletně převléknout. Ne, že by to nevypadalo hezky. Tedy částečně. Wynorského babský výběr tentokrát nebyl dvakrát moc kvalitní. Co jsem to chtěl vlastně říci? Jo, dostal jsem přesně, co jsem čekal. Traci (v pro děj, zápletku, pointu a závěr níjak důležité "dějové" linii) a Dominique. pravdou je, že to nemá takové kule jako Sharknado, tohle má kozy. Tedy prsa. A ne všechna vytuněná silikonem, to už je skoro zázrak. 2.5* ()

DDT

"Schováme se do podzemní (!) jeskyně, protože má kamenité dno a tím se žralok neprohrabe." Boží! Chtěl bych psát dialogy k takovým filmům. ()

hous.enka

Doteď jsem neviděla film, ve kterém by hrála banda prostitutek. Teda nejspíš viděla, ale tady je to tak nějak do očí bijící už na začátku, kdy ty sexy holky nastupujou do auta. Asi jsem teda čekala víc pobíhaček, než že holky budou řešit, co dál. Tenhle film nemá stát na zajímavých dialozích, ale na akci. A taky mohly mít lepší zbraně, protože pardon, ale jít se samopalem na žraloka, co vám provrtal zem mezi nohama, je trochu nuda. Mám ráda tyhle céčkový horory, ale přišlo mi, že Shakansas je moc mírnej, protože se bojí toho, že bude moc stupidní. Takže žraloci za mě dobrý, beženky i kapři taky (ten překlad je výbornej!!!), ale dohromady to prostě je tak někde napůl cesty. ()

JohnMiller odpad!

Mal by som sa preventívne prefackať za to čo teraz poviem.. Ale aj SYFY by si mal držať ako takú úroveň. Ide o to, že ich filmy sú síce hrozné až zetkové, niekedy naschvál vtipné, inokedy tak zlé až sú vtipné ale Sharkansas Women's Prison Massacre tento ich kult absolútne kazí.. Nie preto, že by bol lepší ale práve naopak. Ono to už je tak zlé, že sám by som dokázal spraviť lepší film. Herecké výkony bývalých pornoherečiek na ktorých je vidieť, že majú svoje odmakané a strih sú tak neuveriteľne zlé, že sa na to fakt nedá pozerať. Je to na 100% točené bez scenára. Nemá to ani hlavu ani pätu, nemá to poriadny začiatok ani koniec. Akoby to nakrútili za tri dni. Paradoxne rád vyhľadávam takéto primitívne filmy ale toto bolo na mňa priveľa. ()

rakovnik odpad!

Jediné, co je na tomto filmu zajímavé, je název parodující oblíbený český film. S ním ale nemá naprosto nic společného. Hrozně zbytečný film, kde pěkné děvy stejně nic neukáží a krtkožraloci jsou zoufalí. ()

Rodriguez odpad!

Tak jsem čekal, že aspoň bude na co koukat a nakonec dvě nejhezčí kurvy zabijou a zbytek zařízne rejža a dialogy s amatérskou cháskou. "Vo" co tady vlastně jde??? 0% ()

LukeUp odpad!

Miluju, když Cool dává tyhle totální odpady, u kterejch nevíte, jestli se smát nebo brečet nad tím, že tohle někdo dokázal vytvořit. Žraloci jedoucí lesem v bahně, casting jak do špatnýho porna a česká distribuce to totálně dorazí naprosto krutym překladem filmu. Chtěl jsem dát 5 hvězd, ale zachoval jsem soudnost a objektivitu. Skvělý! :DDDDD ()

otík

Debilní český překlad (název) originálního anglického názvu filmu předpovídá, jak kvalitní bude toto filmařské veledílo:-) ()