Ostrov pokladů znovu navštíven

• USA Treasure Island Revisited
všetky plagáty
USA / Holandsko, 1970, 52 min

berg.12

Matná dětská vzpomínka na celkem akční a dobrodružnou animovanou verzi Ostrova pokladů s uhrančivým koncem proměny zvířecích postav ve skutečná zvířata v honbě za mamonem. Osvěženo po drahně letech zhlédnutím monochromatického japonského originálu z r. 1965 a následně i tohoto barevného remaku. Animace na rok vzniku vypadá velice moderně, v původním monochromu snad i lépe, je plná skvělých nápadů a zemi původu rozhodně nezapře. Určitě stojí za vidění! ()

majo25

Animácia je síce vzhľadom na počet obrazov jednoduchá a šetriaca, ale na druhej strane je veľmi sympatická a plná situačného animovaného humoru a nápadov. Zvieracie postavičky si robia vtipy aj zo seba - najviac asi sudca v podobe prasaťa. Svieži príbeh síce občas vytŕča zo Stevensonovej predlohy, ale všetko v duchu vtipu a akcie. Veľmi príjemný a tempom nabúchaný animák. ()

Chejpao

Bože, co já se tohohle filmu nahledala! Kdysi jako dítě jsem ho viděla v TV a moji dětskou dušičku mimořádně zasáhl. Pak film za rok opakovali a od té doby už jen zoufale toužím na něj znovu narazit. Akorát jsem doteď žila v domění, že byl bulharský - sice to po těch letech nemůžu tvrdit se stoprocentní jistotou, ale jsem skálopevně přesvědčená, že v TV programu to tenkrát tak psali. ()