Zatímco se Bosch věnuje vyšetřování vraždy lékárníka a osvětlování jejího pozadí, nová okresní zástupkyně pracuje na znovuotevření případu Prestona Borderse, v němž se údajně objevila nová stopa v podobě předsmrtného přiznání jednoho z vězňů k vraždě, za níž byl Borders odsouzen... Cleek, řidič auta, které mělo na gangstery čekat po loupeži v lékárně, ale ujelo před policií, je svými kumpány Carterem a Hartem chladnokrevně popraven. Auto pak zločinci zapálí … Mezitím je nalezeno tělo neznámého muže v kontejneru, kam ho vrazi hodili. Na místě zahajuje vyšetřování detektiv Robertson, který se konečně dočkal kýženého přeložení. Na chodbě oddělení vyšetřování pochybení potkává Bosch starou známou Christinu Henryovou a detektiva Sunga. Oba se podílejí na znovuotevření případu psychopata Borderse. Boschova bývalá milenka má očividně radost, že ho bude moci poškodit. Mají prý nové poznatky, včetně předsmrtného přiznání jednoho spoluvězně. Nyní proběhne analýza DNA a v případě, že bude patřit tomuto muži, může být nařízen přezkum rozsudku. V domě Esquivelových najdou vyšetřovatelé důkaz o tom, že José Esquivel starší podal žalobu na jistého dr. Garcíu kvůli příliš častému předepisování oxycodonu. Právě to mohl být důvod hádek otce se synem, který stále není k nalezení. Maddie se mezitím střetne s Tomem kvůli případu Skylerové, protože se jí zdá, že mladík pochybuje o Boschově čestném postupu při vyšetřování. Detektiv Pierce navštěvuje manželku muže, která postrádá svého manžela. Měl se pohybovat nedaleko lékárny, v níž došlo k přepadení. Policie předpokládá, že by se mohlo jednat o mrtvolu nalezenou v kontejneru. Poručík Billetsová vyšetřuje příčiny srážky policejních aut při akci u lékárny a čelí nátlaku, aby oba zúčastnění – detektivové Johnson a Moore – byli posláni do důchodu. Bosche si k sobě zve náčelník Irving, aby ho obeznámil s možností, že případ Borders bude přešetřován. Slibuje, že bude stát na jeho straně. Totéž naznačí i nové ambiciózní okresní zástupkyni Hinesové. Edgar žádá dávného známého Garyho Wise, aby se spojil s policií kvůli případu dvou zastřelených chlapců ve věku 8 a 10 let. Tom se snaží usmířit si Maddie a zve ji spolu s dalšími kolegy do baru. Maddie se domů vrátí až ráno … Robertson navštěvuje manželku muže nalezeného v kontejneru, ta ho ale nepustí dovnitř. Vyžaduje, aby jí bylo umožněno identifikovat jeho mrtvolu, což se také stane. Boschovi je jasné, že pokud bude případ Borderse znovu otevřen a on bude případně propuštěn, on sám se nevyhne obviňování z chybného postupu při vyšetřování. Jako právního zástupce si zvolí starou známou Honey Chandlerovou, která mu představuje svého vyšetřovatele Hectora Bonnera. Spolu s Edgarem pak sleduje dodávku, do níž nasedají lidé působící jako drogově závislí. Z malého letiště pak kamsi odlétají. Policisté mají podezření, že gangsteři nutí narkomany, aby si pod falešnou identitou vyzvedávali na recepty oxycodon, který jim pak vezmou a nechají jen tolik, aby se nezhroutili. Poté, co se nějakou dobu skrýval u přítelkyně, vyhledá José Esquivel mladší kamaráda. Oscar Pineto slibuje pomoc, protože José musí zmizet. Chandlerová volá Boschovi: DNA se shoduje, údajné otisky prstů patří mrtvému vězni, Bordersovi svitla naděje na svobodu… (TV Prima)

jedna_vrana

Ide mi na nervy mladý, pekný Tom! Ale asi sa mu Maddie páči, keď sa robí múdry a dôležitý. Jay: „Otec zabil zlatú hus, čo znášala vajcia.“ Bosch: „vajcia sú zlaté, nie husi.“ J: „Myslel som si, že to bola hus.“ B: „Občas zabúdam, že angličtina nie je tvoj rodný jazyk.“ J: „W´ap enpoze´m manje, M´ap enpoze´w kaka. (Príslovie kreolsky: Nebude jedlo, nebude ho..o). Je to to isté, ako zabiť hus.“ ()

warrenur

To co sa mi vzdy n atejto serii pacilo. Nie len dianie okolo pripadu, ale i linie vo vedeni oddeleni, napriec nimi a i osobne zivoty postav. Navrat stareho dobreho a previazanie s dianim a postavami predoslych serii. ()

Necrotongue

Proti předchozímu dílu jsem lehce přidal na hodnocení, protože se mi na druhou epizodu zkrátka lépe dívalo. Tradičně se vyšetřuje ne zrovna jednoduchý případ, Bosch se stejně tradičně dostává do potíží kvůli dění uvnitř sboru, a přestože se tvůrci snaží jít svou cestou, Michaela Connellyho jsem si v tom našel. ()