Bosch - Season 5

(séria)
USA, 2019, 7 h 35 min (Minutáž: 43–48 min)

Tvorcovia:

Eric Ellis Overmyer

Predloha:

Michael Connelly (kniha)

Hudba:

Jesse Voccia

Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Madison Lintz, Lance Reddick, DaJuan Johnson, Mimi Rogers, Troy Evans, Gregory Scott Cummins, Jacqueline Obradors (viac)

Necrotongue

Už v komentářích k jednotlivým epizodám jsem tvůrce pochválil za to, že nepřišli se stejnou (nebo horší) sezónou, jako tomu bylo v případě čtvrté řady. Tentokrát mě příběh bavil, udržel si mou plnou pozornost po celých deset dílů, děj sice neměl původní dokonalou atmosféru, odvíjel se ale ve velmi dobrém tempu, nechyběla ani akce a napětí, a ani Maddie mi tady nelezla na nervy. Solidně zvládnutá série. ()

M.i.k.e

hlavní linka (respektive linka s největším prostorem) ve které Harry vyšetřuje v utajení je tentokrát slabší než byl divák zvyklý, ale naštěstí je tu opět kopec vedlejších, různě se protínajících linek, které to táhnou nahoru. Ať už to je J. Edgarova haitská linka, o něco větší prostor pro Bednu a Suda a nebo Boschovo spojení s Honey Chandler. Tvůrci navíc velmi dobře umí to, že i přes velké množství postav a dějových zákrut je Bosch stále velmi přehledný a zvládá držet nastavenou laťku...70% ()

Davies182

Opět ryzí esence detektivního seriálu v tom smyslu, že tvůrci nemají problém v nahození hned několika případů najednou, a divák se v tomto organizovaném chaosu vůbec neztrácí. Naopak, ten v očekávání smyslplného protnutí všech linek prostě zapomíná dýchat, a jen čeká, kdy půjde ve finále do tuhého. Takže je za námi další fantastická sezóna plná parádních postav a hruzných záporáků, a karty do té další jsou rozdány nadmíru uspokojivě. Po Shieldu (chystám se!) a The Wire opravdu zdaleka nejlepší "true police stuff" v televizi, prvenství letos znovu úspěšně obhájeno. P.S. Na co bych asi tak trávil prosluněný Velký pátek venku, když Amazon útočí s novým maratónem Heironyma Bosche, že?? ()

jjjerry

Vau, to byla jízda. Ani v 5.serii neztrácí Bosch na dechu. Vyšperkovaný scénář do nejmenších detailů. Ne tak silná příběhová linka jako v minulé serii. (ta mě pohltila trochu víc), ale za to více rozvětvení příběhu. Henry jako vždy skvělý charakter. Doplněno několik dalších postav, které určitě neubírají na kvalitě. Vzhledem k finále, se už nyní těšim na 6.serii. ()

sonycat

Po zhliadnutí piatej sezóny Boscha sa žiaľ musím zaradiť k tým sklamanejším divákom, ba sa až čudujem päťhviezdičkovým ováciám. Úprimne sa priznávam k neznalosti knižnej predlohy, i keď aj tá už čaká v poradí na očnú prehliadku. Nemyslím si však, že neznalosť predlohy musí byť na škodu, aspoň teda pri kvalitnej a premyslenej scénaristickej práci by to tak nemalo byť. Netuším kombináciou koľkých dielov knižnej série je piata sezóna, ale jedna kniha to isto nebude. A to je myslím aj jeden z problémov, ktoré s touto sezónou mám - príliš veľa dejových liniek, poťažmo prípadov. Je to potom nejaké rozmrvené, rozťahané, pár okamihov trvá kým sa človek v novej scéne zorientuje, že vo co gou, plus vďaka toľkým mikropríbehom mi niektoré boli tak akosi ukradnuté, ba dokonca nudili. A to by sa diať nemalo. Preč je údernosť a zhustenosť prvej, prípadne aj druhej sezóny, tu je akýsi málochutný a občas nevýživný guláš. Zo všetkých dielov ma bavili 2, ale aj v nich sa našla nejaká tá pre mňa prebytočná chvíľa. A to nespomínam facky logike. Posielať do utajenia policajta, ktorého xicht je prefláknutý na verejnosti už od prvej sezóny, kde predsa kúpil svoj dom tuším za predanie práv na sfilmovanie svojho prípadu, plus toľko prepieraný prípad, v ktorom Honey Chandler žalovala Boscha a tak ďalej.. Veď v novinách a na nete musel byť pečený varený.. A on pohodka len neosprchovaný a krívajúci akože vágus ide undercover... Bez akejkoľvek zmeny vzhľadu... Wtf? A storka ako sa to prevalilo.. To akože kde chlapci v púštnom tábore zohnali práve dnešný Nový Čas s Boschom na titulke? A takýchto za mňa blbostí tam bolo oveľa viac. Nuž ktožvie, možno sa to tak dočítam i v knihe a nemohli za to scenáristickí chalani , uvidíme. Ale piata sezóna za mňa dosahuje len priemer, slabšie tri hviezdy. A aj to len za Titusa, ktorý sa pre túto úlohu evidentne narodil. Koniec slohovej prace :D ()