Bosch - Season 3

(séria)
USA, 2017, 8 h 31 min (Minutáž: 51–52 min)

Tvorcovia:

Eric Ellis Overmyer

Predloha:

Michael Connelly (kniha)

Hudba:

Jesse Voccia

Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Madison Lintz, Lance Reddick, Troy Evans, Paola Turbay, Paul Calderon, Arnold Vosloo, Gregory Scott Cummins (viac)

Necrotongue

Třetí sezóna ve mně zanechala pocit lehkého zklamání a já ji považuji za zatím nejslabší. Těšil jsem se na pochmurnou atmosféru předchozích řad a na pořádnou dávku napětí, ale tvůrci mi tentokrát nasadili přísnou dietu. Atmosféru příběh sice měl, ale byla výrazně slabší, s napětím jsem se prakticky nesetkal a vadil mi i zkratkovitý závěr, aby zbyl ve druhé polovině posledního dílu čas na přípravu další řady. Netvrdím, že jsem se u této série nudil, to v žádném případě, jen jsem se těšil na pořádnou hostinu a dostal jsem jen vegetariánskou porci. ()

yvona

Tento seriál naprosto ničím nepřekvapí. Jedno klišé vedle druhého. Pro mě je v kriminálkách čím dál těžší potýkat se s bezvýznamnými dialogy puberťáků s jedním z rozvedených rodičů, což už je takové pravidlo. To prostě nikdy nesmí chybět. Stává se z toho klišé tak odporné, že mi to dokáže zkazit celý seriál. Je to vata, ve které se ti dva buď nenávidí nebo se zbožňují, tatíček fízl chodí v noci přikrývat 16ti letou pipinu, má ochranitelský syndrom nebo se potomkům neustále za něco omlouvá otec i matka, ale matinky mají s dcerami vždy problém a tak "dítka" cestují, pokud možno, přes celé státy od jednoho ke druhému na zmrzliny a čínské hotovky v igelitkách, aby se vzájemně ujistili, jak moc si chybí nebo jak moc si nechybí a podobné naprosto bezduché kecy. Nesmím zapomenout na fakt, že rodiče, ač rozvedeni,  jsou vždy v idylicky přátelském vztahu. Zvracím. Pak se asi po 15. epizodě přihodí konečně jedna akce a  v dalších dvou se řeší otázka, jak se cítí náš chlapec, který si poprvé vystřelil?  A opravdu se nemůžeme vyhnout manželským šarvátkám ohledně bezpečnosti rodiny, když  ta pinda  věděla , že si bere policistu? A opravdu k tomu musí nakonec dojí? Bože, to je všechno tak strašně otřepané. Téměř každou scénu můžete předvídat. Je to dokonalý koncentrát  všeho, co jsem kdy v  kriminálkách i jinde už viděla. ()

marhoul

Tahle Boschovka mě moc nebavila. Plácalo se to od ničeho nikam, často zdlouhavé, úvodní tři díly chaotické, přitom mě ani moc nezajímalo, co z toho vyleze, v závěru dost iracionálních momentů, které bych od Connellyho nečekala, Boschova kyselá exbába na ránu, vlastně každá z hlavních postav se vyznačovala nesympatickým projevem, až na šéfku, Bosch byl mrzutý, až mě nebavil, jeho zpruzená  puboška, v bledě modrém. Spousta vaty, sečteno, podtrženo za tři z nostalgie. Kdyby to mělo pět dílů, možná by se konal výšvih, jako v obou sériích předešlých, to se ale nestalo. Do dalších se ale pustím, doufám, že si tímto Titus vybral slabou chvilku.    Široký s Dlouhým a s Jerrym tomuhle dali nejvíc, Irvin Irving to ale taky solidně rozsvítil, ten chlap tam nemá chybu, čili série, kde zářily vedlejší role. ()

Loki_Six

"The blameless protagonist... yours truly... swept up in a pulp-novel fiction spun by this self-appointed accuser and executioner. But he will get his hard reversal in the final act, when all mysteries are revealed. Son of a whore. Literally. His mother was killed by one of her clients. Vengeance boils in Harry Bosch's blood. It all gives me the chills. But like any good villain, Bosch sees this world through the narrow filter of his broken childhood. He wants to save his mother. He wants to punish her killer. He sees in me all the things that roil him... success and sexuality and... and a healthy disregard for his tenuous authority." ()

petikacka

Harry Bosch je zkušený detektiv ze staré školy, s nímž to nemají jeho nadřízení dvakrát jednoduché. Nyní však musí v ulicích Los Angeles vyřešit vraždu bývalého vojáka. V seriálové adaptaci populárních kriminálek spisovatele Michaela Connellyho se představí neprávem přehlížený Titus Welliver. Za mě 90% ()