Bosch - Season 2

(séria)
USA, 2016, 7 h 38 min (Minutáž: 42–49 min)

Tvorcovia:

Eric Ellis Overmyer

Predloha:

Michael Connelly (kniha)

Hudba:

Jesse Voccia

Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Sarah Clarke, Madison Lintz, Jeri Ryan, Brent Sexton, Lance Reddick, James Ransone, Erika Alexander, Leisha Hailey (viac)

Necrotongue

Při sledování druhé řady seriálu jsem několikrát zapochyboval, zda si udrží kvalitu předchozí sezóny, ale teď už vím, že se to podařilo.Tvůrci použili výbornou atmosféru a napětí z první série, naroubovali je na velmi propracovaný příběh s mnoha sbíhajícími se dějovými liniemi a nechali Tita Wellivera, aby si v roli Hieronyma Bosche při vyšetřování prošel i nejistotami osobního života, což je jedním z důvodů, proč mě seriál tak baví. Přestože série nemá nijak hektické tempo a často se vyšetřování vůbec nevěnuje, na úkor řešení rodinných záležitostí jednotlivých postav, ani na chvíli jsem se nenudil a těším se, s čím přijde třetí řada. ()

Hpatrik

Znovu poctivě natočená a pomalu odsýpající detektivka s nebývale sympatickým Welliverem v roli detektiva Bosche. Nebál bych se říct, že o dost lepší než první série s výbornou hlavní i vedlejší zápletkou. Asi bych si jen postěžoval na absenci českých titulek na Amazon Prime, protože se tady dost rychle mluví a dost často je v tom i dialekt (policejní, lokální), takže se v tom občas ztratím. Na další sezóny se těším každopádně. ()

M.i.k.e

a já Harrymu tu plnou palbu dám. Stačily dvě série abych si tenhle seriál a jeho hrdiny zamiloval a přijal Bosche jako plnohodnotnou náhradu za Wire. Druhá řada krom hlavního případu opět řeší ještě pár dalších odboček a postupem času do sebe většina krásně zapadne. Píši většina, protože podobně jako ve Wire tak ani tady nedojde vždy k uspokojivému rozuzlení přesně tak jako v reálném světě. I když sice úplně nechápu proč sem Bosche minul při premiéře, ukazuje se tohle opomenutí ve finále jako výhoda a v klidu se tak bez čekání mohu vrhnout na další sérii...85% ()

petikacka

Mrtvé tělo nalezené v kufru auta na Mulholland Drive má jak se zdá spojení na mafii a vede detektiva Harry Bosche po nebezpečné stezce korupce a nekalých praktik, která se táhne do Las Vegas a zpět. Případ se stává složitější a osobní, a Bosch je v hledání pravdy neúprosný, temné stranky policie přichází na světlo. Za mě 90% ()

klukluka

Druhá série začíná tím, že Harry Bosch běží do kopce, aby se dostal do formy, než ho povolají zpátky do služby. V tu chvíli to vypadá, že je na tom dobře a hned o pár minut později to i prodá, když chytí zločince na útěku. Po zbytek série už se pak ale jen tak kolíbá na těch svých ikskových nožičkách- žádnej atlet to vážně není a já si říkám, že měl Titus z prdele kliku, když na tyhle rozbolavělý kolena chytil v té ohromné hollywoodské konkurenci podobnou roli. Protože ten seroš je po všech stránkách nadstandardní a jen představitel hlavní role mi paradoxně přijde poměrně všední a nikterak výraznej. Napsaný je to ale moc dobře, jen to není nic jinýho, než dobrá krimi a pro mě trochu ztráta času. To je ale můj problém, Bosch za to nemůže. Snaží se mě potěšit, seč může. ()