Bosch - Season 1

(séria)
USA, (2014–2015), 7 h 14 min (Minutáž: 39–47 min)

Tvorcovia:

Eric Ellis Overmyer

Predloha:

Michael Connelly (kniha)

Hudba:

Jesse Voccia

Titus Welliver, Jamie Hector, Amy Aquino, Lance Reddick, Annie Wersching, Jason Gedrick, Sarah Clarke, Troy Evans, Steven Culp, Scott Klace, Madison Lintz (viac)

Hpatrik

Pro mě příjemné překvapení. Bosh je taková nenáročná, příjemně plynoucí detektivka se zajímavou atmosférou a hodně sympatickým hlavním hrdinou. Harry Bosh není žádná primadona, nemá problém s egem, naopak je to fajn chlápek a příkladný rodič. Finále série přinejlepším slabší a zbytečně uspěchané. Slabší 4. ()

bearmeedek

Možná jsem trochu přidal, ale líbilo se mi to. Atmosféra i chování Bosch(e) má nádech kriminálek z minulého století, a to se počítá. V závěru mě překvapilo, že starší policejní šéfka - běloška (sakra, zase jsem použil rasistický výraz) přizná, že má  láskyplný vztah s mladou černoškou. Bez toho by to neprošlo? ()

davidh76

Není to špatně. Není to špatně napsané ani natočené. Ale vše vysloveně srážejí místy až ochotnické herecké výkony. Tak průměrné a místy až podprůměrné zahraný seriál jsem už dlouho neviděl. Až na pár výjimek (bývalá Boschovy žena, Boschovy šéfka, Boschuv černošky šéf) je to občas až směšne. Takhle blbě to nehrají ani v Ulici apod. ()

Kaluž

Po první sérii jsou dojmy prozatím vlažné, detektivka je to slušná, Harry Bosch (Titus Welliver) je sympaťák a vůbec ta krimi narace s odkazy na jeho pohnutou minulost celkem šlape, ale samotné finále řady mi přišlo poněkud banální, neřku-li odfláklé. Ale neházím předmět doličný do řeky a dávám Connellymu šanci ve druhé sezóně. ()

M.i.k.e

Connellyho knížky jsem nečetl, ale asi to budu muset časem napravit. Bosch je na tom velmi podobně jako Linclon Lawyer. Chytrá, svým způsobem obyčejná, ale o to víc chytlavá a vtahující podívaná se skvělou atmosférou a charismatickým hlavním hrdinou. Svojí atmosférou se Bosch mnohem víc blíží severským detektivkám a sám Bosch je extrémní sympaťák, který sice má svoje mouchy, ale divák mu je velmi rád odpustí. Titus Welliver byl pro hlavní roli velmi dobrá volba a Bosch tak naprosto v pohodě chytí hned na začátku a nepustí až do konce. Osobně jsem z téhle série, kterou sem si dlouho sušil upřímně nadšený, nicméně pátou hvězdu si ještě chvilku pošetřím…85% ()