Ten, koho miluješ

(festivalový názov)
  • Dánsko En du elsker (viac)

Thomas Jakob je rocková hvězda, jejíž sametový hlas zhrublý divokým životem milují fanoušci po celém světě. Thomas píše nádherné písně o lásce, které mu otevírají cestu do dámských ložnic, ale cestu domů k rodině už mu dávno zavřely. Když se vrací do rodného Dánska natáčet nové album, setkává se s dcerou, která zrovna odjíždí na protidrogové léčení a Thomasovi svěřuje na hlídání pubertálního vnoučka, o jehož existenci neměl tušení. Drogy, sex a rokenrol se pro Thomase najednou změní v tvrdý střet s nenapravitelnými chybami minulosti, ale i v cestu k porozumění s těmi, které miluje, v dánském dramatu P. F. Christensenové. (Febiofest)

GAVIN17

Vynikající film o lidské osamělosti, vině, trestu i procitnutí a záchraně. Dvanáctiletý Noe (Sofus Ronnov), syn dcery, kterou vlastně téměř neznal, se stal živým svědomím i nástrojem k pochopení toho, co má v životě význam a smysl. Svým neuhýbavým pohledem donutil svého egoistického slavného dědu, aby pohlédl až do holubi svého nitra a vymýtil vše špatné, co ho stahovalo ke dnu. Chtěl ho mít rád, chtěl být s ním, ale ne za každou cenu - a byl šťastný, když to jeho děda na opravdu poslední chvíli pochopil. Scéna na konci filmu, kdy spolu děda a vnuk čurají u silnice je emoční tečkou za výborným příběhem, jež je zahrán skvěle s výborným hereckým obsazením. Chvílemi jsem ani nedýchal a vysloveně jsem se třásl o tom, co se stane v nejbližším okamžiku a teprve v internátním pokojíku jsem začal bytostně cítit, že teď se stane něco velkého, co rozhodne a že to nesmí dopadnout špatně, že to prostě není možné. V souhrnu všeho, co jsem uvedl, nemůžu jinak, než mu dát plné hvězdičkové ohodnocení. ()

Mishqo

60% ... Žiaľ scenár bol taký povrchný, že filmu chýbala vierohodnosť a nedalo sa mi takmer vôbec vcítiť do danej situácie a už vôbec nie uveriť im, že to myslia vážne. Snažili sa ísť až moc na city a nedomysleli to. Inak námet pekný, ktorým sa málokedy čo pokazí pri dobre odvedenej práci. A hudba tiež príjemne oživila tento inak seversky ponurý film. ()

LucillaP

Vynikající, melancholií prošpikovaný film. Námět jako takový už tu byl mnohokrát, přesto je snímek svým citlivým a víceméně úsporným zpracováním nadprůměrný. Mikael Persbrandt v hlavní roli táhne celý příběh, je velmi přesvědčivý a jeho zpěv je balzámem pro uši. Vřele doporučuji nejen shlédnutí, ale i poslech samotného soundtracku. (Viděno v rámci Severského filmového podzimu 2015) ()

bllm

Tak tohle mě docela mrzí, protože jsem se na další film s MP těšila. Bohužel to jenom klouže po povrchu a celé je to postavám těžko uvěřitelné, počínaje Thomasem a přes dceru, divnou managerku (která dělá spíš takovýho poskoka, takovou práci dělá spíš asistent než manager superstar) i producentku. I když Mikael Persbrant má s hraním depresivních typů mraky zkušeností, tady to prostě nevyšlo, nevěřila jsem mu ani slovo ani pohyb. Ve scénách kdy zpívá na pódiu mi za něj bylo i docela trapně. Navíc ta hudba byla opravdu příšerná, texty taky, angličtina trochu komická. Ale na druhou stranu mě svým zpěvem docela překvapila Trine Dyrholm. Ale líbil se mi kluk, jak postava tak jeho představitel, jedinej mi přišel přesvědčivej. A našlo se samozřejmě i pár pěkných scén a film má dobrou, takovou tu seversky chladnou vizuální stránku, tu já mám ráda. ()

hansel97

Asi vždycky mě bude udivovat, kde v sobě berou severské filmy "to něco", co v sobě nemají filmy jiných národů. Tohle je opravdu slušný kousek, přestože jsem doufal v trochu hlubší prozkoumání vztahů a tak, ale s výsledkem jsem nad míru spokojený, přestože to bylo jiné, než jsem očekával. Jen mě mrzí, jak málo tam byla Birgitte, kvůli které jsem do toho šel. ()