Ten, koho miluješ

(festivalový názov)
  • Dánsko En du elsker (viac)

Thomas Jakob je rocková hvězda, jejíž sametový hlas zhrublý divokým životem milují fanoušci po celém světě. Thomas píše nádherné písně o lásce, které mu otevírají cestu do dámských ložnic, ale cestu domů k rodině už mu dávno zavřely. Když se vrací do rodného Dánska natáčet nové album, setkává se s dcerou, která zrovna odjíždí na protidrogové léčení a Thomasovi svěřuje na hlídání pubertálního vnoučka, o jehož existenci neměl tušení. Drogy, sex a rokenrol se pro Thomase najednou změní v tvrdý střet s nenapravitelnými chybami minulosti, ale i v cestu k porozumění s těmi, které miluje, v dánském dramatu P. F. Christensenové. (Febiofest)

Malarkey

Standardní rodinné drama ze Skandinávie, které je navíc ozvláštněné skvělou hudbou. Hlavně samotný závěr jsem si musel zopakovat několikrát za sebou. Vůbec jsem totiž netušil, že Mikael Persbrandt dovede tak skvěle zpívat. Takže pokud se chcete nechat uhranout nějakým tím smutným rodinným příběhem a zároveň víte, že Skandinávci jsou na podobná témata profíci, tak neváhejte. Dostanete to i s bonusem. ()

emma53

Ta vyhořelost a prázdnota byla tak silná, že jsem se v ní málem utopila i já. Ještě, že se tak nestalo, protože to nebylo v mých očích dostatečně věrohodné. Chyběla mně empatie k otci s dcerou a v podstatě jsem jí cítila jen k tomu malému klučinovi. Za plus považuji písničku, kterou si střihnul Mikael a tím celé tohle drama uzavřel. ()

bllm

Tak tohle mě docela mrzí, protože jsem se na další film s MP těšila. Bohužel to jenom klouže po povrchu a celé je to postavám těžko uvěřitelné, počínaje Thomasem a přes dceru, divnou managerku (která dělá spíš takovýho poskoka, takovou práci dělá spíš asistent než manager superstar) i producentku. I když Mikael Persbrant má s hraním depresivních typů mraky zkušeností, tady to prostě nevyšlo, nevěřila jsem mu ani slovo ani pohyb. Ve scénách kdy zpívá na pódiu mi za něj bylo i docela trapně. Navíc ta hudba byla opravdu příšerná, texty taky, angličtina trochu komická. Ale na druhou stranu mě svým zpěvem docela překvapila Trine Dyrholm. Ale líbil se mi kluk, jak postava tak jeho představitel, jedinej mi přišel přesvědčivej. A našlo se samozřejmě i pár pěkných scén a film má dobrou, takovou tu seversky chladnou vizuální stránku, tu já mám ráda. ()

hansel97

Asi vždycky mě bude udivovat, kde v sobě berou severské filmy "to něco", co v sobě nemají filmy jiných národů. Tohle je opravdu slušný kousek, přestože jsem doufal v trochu hlubší prozkoumání vztahů a tak, ale s výsledkem jsem nad míru spokojený, přestože to bylo jiné, než jsem očekával. Jen mě mrzí, jak málo tam byla Birgitte, kvůli které jsem do toho šel. ()

Eweak

Jedním slovem nádhera. Typicky severský melancholický film. Mikael Persbrandt v hlavní roli je naprosto okouzlující. Nejen, že skvěle hraje, ale navíc nádherně zpívá. Sofus Ronnow v roli vnuka taky příjemně překvapil. Děj filmu sice není nijak extra originální, ale na kvalitě mu to rozhodně neubírá. Doporučuji! (Viděno v rámci Severského filmového podzimu 2015) ()