Tom (DMX) a Sincere (Nas) si žijí na vysoké noze díky prodávání drog a všem těm vloupáním, při kterých jim pomáhají jejich kamarádi. Po nějaké době se odstěhují z Queenského ghetta kde vyrůstali na Manhattan, protože se stali konkurencí pro tamějšího drogového bosse a jde po nich i FBI. Sincere se snaží přemluvit jeho přítelkyni, aby s ním odjela do Afriky. Toma potká náboženské procitnutí vůči Islámu.

Film Belly je prvním celovečerním snímkem režisére videklipů Hypea Williamse. (hynn3k)

Unterschleif

Klasika, jeden z filmov ktoré som videl x krát a môžem ich z pamäti citovať. Hype vybrúsil vizuál a Nas s DMXom to uhrali v celku dobre. Je to tak trochu ako jeden-a-polhodinový klip. ()

boul

Konečně po dlouhé době jsem sehnal film Belly a spatřil jsem hlavní výkony DMXe a Nase, společně jim to vyšlo dobře a příběh odehrávající se z ulice drog a vražd, kde jedou blunty a herák v plným proudu a slovo fuck se používá víc než Hi tak film je na skvělé úrovni a s postávajícím Method Manem, který dává filmu laťku výš, jak to u něj bývá zvykem je film daleko lepší. Soundtrack zvyšuje pohodlí filmu a celkově Belly spadá do lepší řady filmů spjatých s drogami. Hype ukázal, že nejenom klipy má v malíčku a škoda že nepokračoval ve více snímcích. 80% ()

ink flo

Hype Williams je člověk, kterej se naprosto zásadním způsobem podílel na vytváření vizuálu videoklipů na přelomu 90s a 00s (takový ty točený rybím okem, kde se rappeři motají uvnitř železného krouhače). Točil je pro lidi jako Missy Elliott, Jay-Z, Busta Rhymes, TLC, Kelis, No Doubt, Snoop Dogg a spoustu dalších. Tak si zkusil natočit i film, kterej vypadá přesně jako ty jeho klipy, tzn. dokonale vyleštěná přesaturovaná filtrovaná opulentní podívaná se spoustou zpomalených záběrů. Hlavní roli hrají rappeři DMX a Nas (ve vedlejší roli je tam i Method Man), s Nasem si k tomu společně napsali scénář. A jako o děj tu jde až v druhé řadě, je to taková generická gangsta záležitost šitá horkou jehlou, která je zajímavá tím, jak je chaotická a "all over the place", kdy to celý skončí u oslav nového millenia a motivačního křesťanskýho mesiášství (Nas trademark). Kdyby se z dialogů odstranilo veškeré "fuck, shit, bitch, nigga", tak zbyde tak 20 procent, oni se tam vlastně mezi sebou neironicky baví úplně stejným stylem, jako ti dva týpci na začátku klipu "Windowlicker" od Aphex Twina, kteří na ulici balí ženský. Ale to je všechno celkem jedno, protože je to prostě megastylový. Plus za jamajskou dějovou linku. ()

Real Tom Hardy

"NOT ONLY SHE KNOW YOU BUT SHE SAID SHE SUCKED YOUR LITTLE BLACK DINGALING LAST NIGHT!" ---------- Možno trochu odvážnejšie vyjadrenie, ale stojím si za ním – vycibrenejší vizuál ako Belly nemá ani Matrix, ani Blade Runner a ak budem moc zlý, tak ani či Mad Max. Legendárny režisér hudobných videoklipov Hype Williams dostal možnosť natočiť film, alebo v jeho hlave 95 minútový videoklip, a podarilo sa mu to vo viac než grandióznom štýle. Pôvod z jeho branže a ten rukopis je proste neprehliadnuteľný v každom zábere a drvivá väčšina z nich sú proste gurmánske lahôdky. Belly je skutočne film ako videoklip a videoklip ako film v jednom. V rámci hood filmov sa po obrazovej stránke rozhodne jedná o dielo bez konkurencie, po príbehovej síce žiadne terno, pohrávam sa však s myšlienkou, že o ten tu ani nešlo. ----------- (1.4.2020) Díva sa mi na to ešte lepšie ako prvý krát, úplne porobené, vyšperkované, vyštylizované do poslednej bodky a záberu, každom jednom! Ghetto masterpiece... Hype tomu všetkému proste kraľuje. ------- Back to Life ()

• Väčšiu časť rozpočtu ukrojilo natáčanie úvodnej scény zo známeho newyorského klubu Tunnel. (Real Tom Hardy)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 186krát, což je 1,93krát za 1 minutu. (Dixxx)