Svatební cesta

Novomanželé Paul a Bea vyrazí na svatební cestu k odlehlému jezeru, aby si tu užili trochu romantiky. Brzy po příjezdu najde Paul Beu uprostřed noci v lese, zcela zmatenou. Bea se mu začíná vzdalovat, chová se čím dál podivněji. Paul pomalu tuší, že té noci potkalo Beu v lese něco mnohem děsivějšího než jen pouhá náměsíčnost. (Cinemax)

Necrotongue

Velice dobře si uvědomuji, jaké hrůzy dokáží kanadští filmaři vyplodit, takže jsem byl i přes kladné hodnocení JASONA_X připraven na nejhorší; v tomto případě byly ale mé obavy zcela liché. Pravda, úvodní patnáctiminutovka mě vyděsila, protože jsem se lekl, že se ke mně dostaly úplně jiné Líbánky, a roztomiloučké novomanželské ňuňání mi začínalo devastovat zbylá dosud funkční nervová zakončení, jenže pak přišla výrazná změna, atmosféra se od podlahy (či spíše od jezera) změnila a já jsem najednou sledoval kanadský snímek s minimem akce, minimem herců a maximem napětí. Přesně takových hororo-thrillero-dramat bych snesl mnohem více (na úkor "hororů" postavených na stupidních lekačkách a furtdokolovém zabíjení nablblých studentských partiček), protože jsem se k mému vlastnímu obrovskému překvapení velmi dobře bavil, cítil jsem napětí a užíval si, jak to dva mně neznámí herci s přehledem dávají na výbornou. Abych to nějak shrnul; díky výše jmenovanému uživateli jsem se dostal k filmu, na který bych jinak asi nenarazil, kromě patnáctiminutové otvíračky jsem se skvěle bavil a jsem fakt rád, že tuhle atmosférickou záležitost natočila žena, protože tak můžu stále doufat, že se najde nějaká její následovnice, která se vykašle na v současnosti tolik protlačované femdom filmy a natočí místo toho podobnou lahůdku. Vím, vím, je to příliš optimistické myšlení, které se mi nepodobá, ale když já bych si to tak moc přál... / Poučení: Už Schindlerův seznam ukázal, že ne každá skrýš je skrýší bezpečnou. ()

George Stobbart

Ach, táto mládež. Hrnie sa to do manželstva po krátkej známosti, nasledujúc iba hučanie pohlavných orgánov a potom to tak dopadá. Nieže by si užívali rozmaznané líbanky v peknej prírode – namiesto toho sa v občasných medzisúložných prestávkach nestíhajú hádať a diviť; ktože to je námesačný, ktože to je úzkostlivý a kto do famílie priženil akú chorú hlavu. Ale aby to nebola iba beznádejná telenovela, treba do toho primiešať aj trochu záhady a možného nadprirodzena, keby náhodou... No ja neviem, skôr než horor by som to videl na neisto pojatú, charakterovú drama štúdiu, kde som si však hlavnú dvojicu nijak neobľúbil a prial som im radšej ten hororový prístup. Celkovo dosť stereotypné a rozkradnuté z viacerých starších nápadov (i novších filmov), ktoré tu ale dokopy celkom nepasovali a rozporuplne na mňa pôsobila aj pointa „ako“ z inej galaxie, i keď len ten záver to vlastne dotlačil aspoň na slabšie 3*. ()

TedGeorge

Začátek je skvělej. Zrzavá bohyně z Downton Abbey a Game of Thrones jede na líbánky na chatu u jezera (kamarád má podobnou. Chatu). Dávají si společně sprchu, možná i najde odvahu požádat o anál (to se musíte podívat sami), prostě klasický líbánky na chatě. Pak ale natrefí na jejího divného přítele z minulosti, věci se zkomplikují a jednou v noci Rose není v posteli. Její přítel jí najde nahou v lese (jedna bradavka) a Rose je najednou hrozně divná. A až do konce filmu je čím dál divnější. Je to na vás. Pokud máte rádi nahé zrzky, asi jo... ()

AlistairMir

Velmi příjemné překvapení a opět ukázka, jak se dá na minimu prostoru s pár herci natočit parádní horor. Atmosféra hustá, že by se doslova dala krájet, že něco není v pořádku je čím dál tím více jasné a posledních cca 25 minut už se jede nonstop tíživá, znepokojivá pecka, která člověka nenechá vydechnout až do titulků. Veliké plus za to, že film není snadno předvídatelný a divák tak může dumat, co se vlastně děje. Prokouknout se to dá, ale to nemění nic na tom, že snímek patří mezi těch pár originálnějších. Osobně mi to hodně připomnělo jeden starý kultovní horor, ale zmínit ho nemohu, jelikož bych zkazil veškeré tajuplno. Herci své role zvládli parádně a já jsem absolutně spokojený. ()

stration

Vcelku sympatický kousek, který těží hlavně z tajemné atmosféry, sympatických herců a pěkného prostředí. Celé mi to trochu připomínalo delší epizodu z Akt X, což konec konců až zas tak nevadí. Film k závěru celkem přitvrzuje a dočkáme se i nějaké té chuťovky. Závěr je pak celkem přijatelný, sice nijak překvapivý, ale řekněme odpovídající. Celkově to není nic, o čem bych musel psát domů, ale za podívání to stojí. ()

• Film byl kompletně natočen v USA, přesně v Severní Karolíně. (herr_carter)
  • Ve scéně, kdy Paul (Harry Treadaway) svazuje provazem na posteli Beu (Rose Leslie), tak jde vidět, jak ji provaz váže kolem nohou dost nesystematicky. V dalším střihu je vidět, jak má Bea provaz dokonale obvázán. (Jimmy15)