Richie Lanz (Bill Murray) se vždycky snažil být rockovým manažerem. Svého posledního zbývajícího klienta vezme na USO tour po Afghánistánu. Po sérii nepředvídatelných náhod se Richie ocitá v Kábulu na pospas osudu. Opuštěný, bez peněz a bez pasu. Pokračuje série nepředvídatelných náhod. Při jedné takové náhodě objeví mladou dívku s mimořádným hlasem a rozhodne se ji přemluvit a připravit pro Afghánskou verzi American Idol. (geklon)

Rakosnicek77

Murray, Willis, Hudson. Celkem nesourodá trojice v tomto multikulturním bijáku, kde pěvecký talent překonává i staletí zaběhlá pravidla. Stačila televize napájená autobaterií a trocha talentu a hvězda byla rázem na světě. Murray opět s humorem sobě vlastním nezklamal a s vytrvalostí pitbula odolával všemu, co mu stálo v cestě a že toho nebylo málo, počínaje bláznivým tatíkem, až po ústí hlavně AK47 u své hlavy. Osobně bych to zabalil už po tom výbuchu pod Hammrem :-) to by ale asi nebylo to pravé. Willis mi trochu zapadl, jeho drsňácká role filmu sice svědčila, ale Bruce si tady odehrál plnohodnotně druhé housle. No a na Hudson se prostě dobře kouká. Takže pokud se chystáte vidět, tuhle afghánskou verzi American idolu, tak si myslím že nebudete zklamaní, ani nikterak nadšení. ()

silentname

Rozmýšľal som dlho prečo bol tento film hodnotený ako jeden z najväčších prepadákov, roku 2015. Koniec koncov, s tým koľko známych osôb sa vo filme objaví by sme z toho mali mať veľký zážitok. Situácia sa má ale tak, že prvú polku filmu som rozmýšľal, ako sa do tohto projektu vôbec títo ľudia dostali, a v druhej polke som si hovoril, že to stále nie je dobré, ale aspoň už netápame v mizernom humore zostavenom z komického ponímania skratiek a menovania všetkých možných speváckych hviezd, ktoré asi existujú. A je to veľmi rýchlo otravné. Mali tu toľko reklamy, že vo filme sme nepotrebovali ani product placement. Potom ma rovnako štve, že sa tu nič nedarí vyťažiť z talentov našich hviezd a skôr len tápajú. Zooey Deschanell má tu snáď absolútne najhoršiu rolu svojej kariéry a sledovať ju je pre mňa maximálne utrpenie, Bruce Willis je v pohode, ale absolútne nevyužitý a Bill Murray je viac otravný, než sympatický. Potom mám pocit, že druhá polka filmu je o niečo lepšia asi len preto, že sa rozhodla povedať celkom iný príbeh a proste len úplne odbočili od témy, lebo nevedeli kadiaľ ísť a je to potom veľa dejov a nič čo by vynikalo. Ani raz som nemal pocit, že by sme boli v reálnej komédii a myšlienky, ktoré chcel film adresovať by sa skôr hodili do nejakého dokumentu. Pre mňa je to skutočne tragédia a absolútne premrhaná šanca o to, aby sme videli opäť talent Billa Murreyho. A plus soundtrack, ktorý absolútne nepasuje k názvu filmu a je tak farebný, že tam nepasuje. Jednoducho tragédia. Hodnotenie: D ()

Visáč

Dosť staromódna záležitosť, na ktorú sa dá pozerať najmä kvôli hlavnému protagonistovi, hoci aj ten ide na pol plynu. Príbeh, veľmi pozvolna inšpirovaný hviezdnou dráhou účastníčky speváckej súťaže Afghan Star, je politicky neomalená a naivná báchorka plynúca v oddychovom režime. Ak pristúpite na túto hru a ste zvedaví na Billa Murrayho v ujetom, hoci zostarnutom móde, prežijete to bez väčšej ujmy. ()

venison

Zajímavě obsazený sranda film přitažený za vlasy z jiného prostředí, než je zvykem.. Bill Murray to celé perfektně utáhl a ostatní velmi povedeně sekundovali.. Bruce Willis si zahrál starého armádního pardála zase z jiného úhlu, Kate Hudson byla ta nejlepší posh prostitutka a Zooey Deschanel zvládla i méně populární polohu. Chápu, proč to u diváků propadlo, ale i tak bych tenhle pohodovej film zas tolik nezatracovala :-) ()

Jara.Cimrman.jr

"Na Woodstocku hrál Jimi Hendrix americkou hymnu, protože jsem ho já o to poprosil." A Richie taky možná vynalezl Madonnu a snad i osouložil celý Hollywood, ale to s v Afghánistánu zase tak moc nepočítá. Mě tedy Richie zase tak moc nebavil, ale vzteklý Bombay Brian nebyl tak špatný a podnikavá Merci rozhodně měla něco do sebe. Nicméně do Afghan Star jsem neposlal a ani nepošlu ani jednu esemesku a nic na tom nezmění ani tamní bojovníci, i kdyby mě honili na velbloudech nebo Hummerech. ()

• Název filmu je odkaz na píseň stejného jména od punkové kapely The Clash. Píseň ve filmu nezazní, protože filmařům bylo odepřeno právo ji používat. (BloodMax)
  • Snímek se zařadil na 1. místo největších propadáků roku 2015 podle časopiseu Forbes z listopadu toho roku. (Žralok)
  • Film byl natočen v Maroku a Afghánistánu. (BloodMax)

Největší propadáky roku 2015

Největší propadáky roku 2015

29.11.2015

Člověk občas slýchá zábavný argument, že nemá ten či onen film předem odepisovat, ale má si na něj udělat názor až poté, co ho uvidí. Vzhledem k tomu, že jde do českých kin zhruba 250 filmů ročně (a… (viac)