0cm4

všetky plagáty
Krátkometrážny
Japonsko, 2001, 22 min

Madsbender

Experimentovanie s kamerou ako podklad pre príbeh farboslepého muža, ktorému zostáva 6 dní do operácie. Šion Sono sa opäť ukazuje ako všestranný rozprávač príbehov a týmto krátkym filmom sa zaraďuje po bok tvorcov, ktorí sa rozhodli sprostredkovať divákom ten "iný svet", v ktorom žijú niektorý z nás. Forma je podobná ako u Sonových ranných filmov, teda sa čiastočne približuje dokumentu a dominuje mu ručná kamera - tu je však striedaná aj s inými a v titulkovom úvode je silne abstraktná, vizuálne uhrančivá, vťahujúca, dychberúca. Oceňujem kvalitný výber hudby. Po celú dobu mi behal mráz po chrbte. 85% ()

cunesk8

Co je červená? Sto lidí můžou vidět 100 různých odstínů červené. Zajímavý příběh barvoslepého muže (Maeda), který se bojí se, že po operaci nebude jeho svět stejný. 85% ()

ScarPoul

Príde mi to ako zaujímavejšia a dlhšia verzia Sonovej prvotiny. Ústrednou postavou je farboslepý muž, idúci o 7 dní na operáciu očí. Sono sleduje dokumentárnym štýlom pochybnosti a úvahy hl. hrdinu. Ak vieme, že nás život sa o niekoľko dní od základov zmení uspokojí nás to, že ostatní tú zmenu považujú za niečo prirodzené? No a nad týmto film premýšľa. No Sonových filmoch mám vo všeobecne rád, jeho digitálnu kameru, ktorá si nerobí ťažkú hlavu z prepalov a zrna a stále rozpráva príbeh po svojom. A skoro vždy mu to zožeriem. ()

rivah

Filosofický příběh barvoslepého muže sedm dní před operací. Obává se, že jeho svět se změní.A hraje si s videokamerou...(Ve filmu se mění barevná v černobílou a zpět.(....Nic moc, jen hříčka. ()