Eva byla úspěšnou atletkou a chtěla vyhrát olympiádu. Ale její krása ji nakonec zavedla do krutého světa modelingu, kde ji čekala sláva i pád na dno... Mnoho modelek tvrdí, že nechtěly být modelkou. Eva skutečně nechtěla, nebyla to póza. Byla úspěšnou běžkyní na 400 m a chtěla vyhrát olympiádu. Myslela si, že je moc vysoká a ošklivá a nelíbí se klukům. Žila s matkou a bratrem v dost chudých podmínkách, přesto byla celkem spokojená, i když jí vadilo, jak se matka dře, aby je uživila. Evina kamarádka Chloé však vidí Evu jinak a pošle její fotografie do agentury v Paříži. A Eva dostává pozvání na pohovor. Matka s tím nejprve vůbec nesouhlasí, ale nakonec jede s ní a podepisuje s agenturou smlouvu. Evinu fotku ve sportovní rubrice spatří londýnská agentka Foxová. Okamžitě zavětří zdroj peněz a kontaktuje Evinu matku. Odpověď, že už mají smlouvu s jinou agenturou, nebere jako konečnou a díky svému obchodnímu duchu získává Evu pro sebe. Eva je jiná než ostatní, i její rovnátka ji staví do jiného světla než ostatní nudné krásky. Eva odjíždí do Londýna, aby zde vydělala peníze pro svou rodinu. Foxová to má všechno promyšlené. Nejprve bude fotit a pak budou na řadě přehlídky. Eva fotí s tím nejlepším fotografem a objevuje se snad ve všech časopisech. Podle Foxové je nyní připravená na svou první přehlídku, ale nemůže jít jen tak něco. Foxová chce toho nejlepšího, a Eva to dokáže. Zaujme Klause Garfielda. Tím to pro Evu teprve začíná. Nejenže musí držet dietu, dostává i pohybového kouče, který ji učí nejen chodit, ale i to, jak se má tvářit. Kadeřník a vizážista, drahé hotely a cesty po celém světě jsou samozřejmostí. Eva však nemyslí jen na sebe. Podporuje svou rodinu, jak jen to jde, a matka konečně může opustit nepříliš lukrativní, ale zato hodně těžkou práci uklízečky v restauraci. Bohužel se moc nevídají, Eva pro samou práci nemá čas, a tak žije dost osamělý život. Trpí nespavostí, bere prášky na spaní, které už moc nezabírají, a kombinuje kdeco. První milování s chlapcem má skandální dohru v novinách, ale ve světě modelingu to jen trochu zčeřilo vodu – skandály jsou zde na denním pořádku. Eva si připadá zrazená a jako by v ní něco umřelo. Chová se jinak a přichází o svou největší kamarádku Chloé. Matka se seznamuje s novým mužem, ale Evě to nevadí. Přestože stále myslí na mrtvého otce, matce její štěstí přeje. Cítí povinnost se o ni stále starat, aby jí vrátila to, co pro ně matka dělala celý život. Ale jak už to v modelingu chodí, o Evu přestal být zájem. Bylo jí všude plno a Foxové se už moc nehodí. Přesto stále vydělává i na kampaních nižší úrovně, a tak ji přenechává svému asistentovi. Sama se jí už nezabývá.

Eva se seznamuje s mladým mužem Tomem, snad ho má i ráda, ale chová se k němu podivně. Rozchází se s ním, ale občas se za ním zastaví. Tomovi to nevyhovuje, ale radši je s ní tímto způsobem než vůbec. Eva je vyčerpaná. Bere spoustu léků – na to, aby spala, na to, aby nespala, na to, aby neměla hlad atd. – a situace, že již není tou vyhledávanou top modelkou a že její práce je už spíš podřadná, ji vrhá do stále hlubší a hlubší deprese. Především před matkou dělá, jako by se nic nedělo, ale matka tuší, že něco není v pořádku. Jen neví co. Jednoho dne se dozví krutou zprávu. Eva, která byla, podobně jako její otec, velmi hrdá a měla pocit, že je teď hlavou rodiny, neunese celou tíhu, kterou si naložila, a rozhodne se ukončit svůj život skokem z vysoké budovy. (TV Prima)

mira.l

No žádná sláva to nebyla. Příběh modelky, která začala spíš jako dítě a co se nestalo, celý ten byznys jí dokonale semlel, nakonec to nedala a hópla. Hmm. Neustálé střídání časových rovin mi docela vadilo, bylo to takové chaotické. Na jedno podívání za bídně průměrné tři*. ()

solisoli

Dosadiť do hlavnej úlohy Solweig Lizlow, skvelý ťah réžie. Táto originál modelka, nieherečka zatienila mnohých vyštudovaných Hollywoodskych hercov, zaostanú v jej tieni, môžu sa aj potrhať. Ďalší bonbónik Claire Bouanich a potom to šlo. Príbeh mal spád, trochu pokulhávala hlavná predstaviteľka, v úlohe atlétky, ale už ostatné zvládala na jednotku. Trošku si to žiadalo art nádych, ale hlavne, že to nebolo modelingom prehnané, ako to chodí v tejto branži.O to bolo vierohodnejšie a zaujímavejšie. ()

filipvrbik

Takže film o odvrácené straně modelingu....no, já jsem prošel střední i vysokou,celkem jsem na škole strávil 18let a byla to hrůza, kvůli nemoci jsem ji tak tak dochodil- potom jsem práci stejně nenašel a teĎ beru dvakrát víc léků než hlavní představitelka, a hluboké deprese mám taky.....prostě to je případ od případu, za její stav modeling nemohl-stačí se podívat na Táňu Gregor Brzobohatou (Kuchařovou) , jak je úspěšná....jinými slovy měl jsem byl být model dokud jsem byl mladý a šťíhlý, místo lození po nesmyslných školách... No k samotnému filmu, příjemně překvapil, jediné co vadilo bylo, že nám v ukázce ukázali konec a pořád dokola říkali Eva byla....tím bylo vše jasné, hodně to filmu ublížilo....70% ()

Nikol10

Takhle ma vypadat Amerika hleda top modelku. Dívčina byla nádherná. Na to ze to byla neherecka,vubec neva, byla slušná. Jinak film se mi libil, aneb, jak ošklivý muze byt svět krásy. Pokud mate slabe nervy a nesnasite prohry, ktere bohuzel mohou přijít, raději se modelingu vyhněte. Film báječně znázorňuje, jak rychle se meni trendy a co je in jeden den, druhý nemusi byt. Bohužel presne tak.je to i s modelkami, asi to nebude, tak skvela a jednoduchá prace, jak si kazdy mysli. :) ()

dogma97

Příběh je nám předkládán ve vzpomínkách lidí, kterým hlavní hrdinka Eva prošla životem - přes chronologické řazení to způsobuje značnou roztříštěnost a neumožňuje vtáhnout diváka do děje. Druhá polovina je výrazně lepší, nebo přinejmenším zajímavější. Představitelka hlavní role Solweig Lizlow je skutečnou modelkou a jako neherečka se své úlohy zhostila velmi dobře. Ke zdejšímu obsahu: zahrnuje podrobný popis děje od začátku do konce, takže pokud ho přečtete celý, nemusíte se vlastně už dívat. ()