Naoto Takayama je obyčejný středoškolák toužící po pohodlném životu při práci pro Japonskou národní železnici, která nikdy nebyla privatizována. Skončí jako člen ochranky v zácviku a musí se vypořádat s bláznivými kolegy, stejně jako se skupinou extremistů zvaných RJ, kteří bojují za privatizaci železnice. (Harroc)

JackStrange

Holčiny mají japonské železnice pěkné, což o to, ale, někdy je více méně, těch prsou, ošahávání, trhání šatů a náhlých upadnutí už na mě bylo moc. Příběh tu prakticky neexistuje, jediné co váže epizody k sobě, jsou postavy a fakt že se v každém díle dozvíte pár technických informací o lokomotivách, železnicích, atd. I přes relativní akčnost a fanservice jsem se nudil. Když budu chtít civět na kozy, je tu spousta lepších alternativ ve formě hentai. ()

adamulefa

Choo-choo motherfuckers!!! All aboard the hype train!!! Ako naučiť ľudí niečo o vláčikoch? Treba zrobiť seriál kde je 10% faktov a technických informáciach o železniciach a vlakoch, 20% samoúčelnej akcie a 70% percent fanservicu. Geniálne... Je vždy zaujímavé vidieť zrod nového animačného štúdia a prvý seriál, ktorým sa svetu prezentuje. V roku 2013 sme tu mali Trigger a Kill La Kill a teraz (2014) máme až dve nové štúdia, a to MAPPA so seriálom Terror in Resonance a Passione s Rail Wars! Skevelý čas byť fanúšikom anime... BELIVE THE HYPE! IT IS REAL! There are no brakes on the hype train... Tenouttaten!!! Anime of the century. Must watch! Aoi Sakurai = best girl EVER! ()

DaweForeman

Zpočátku jsem čekal nějakou dokumentární blbost o vlacích, ale byl jsem celkem překvapenej, že z toho vylezlo něco akčního ve smyslu bezpečnostní služby u vlaků. Musím říct, že v tomhle smyslu to bylo celkem osvěžující téma a akce rozhodně není špatná. Sem tam se člověk také dozví něco o těch vlacích (což se dalo tak nějak čekat) a není to úplná nuda. Dvě věci mě tam ale velice zklamaly. Zaprvé naprosto iritující postava Takayami (určitě by se ta postava dala zpracovat mnohem lépe) a zadruhé ten konec (ten tam prostě žádnej není - nebo respektive náznak tam je, ale to zpracování je naprosto odfláklý). Co se týče hudby a animace, tak obojí je super. Sem tam se člověk dočká nějakých těch peprnějších situací, ale výslovně ecchi to není. ()