Hagen Baden - Průša

všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Československo, 1992, 4 min

Jara.Cimrman.jr

Legendární videoklip o úchylném Průšovi v dlouhém kabátu mne nikdy nenadchl obrazově, hudebně ani textově, ale co naplat - je to legenda, které jsem byl přítomen. A takové legendě bych se nikdy neodvážil dát méně než tři hvězdy, ale víc by jich bylo snad jen tehdy, kdyby vesničané, na protest proti mému hodnocení, hromadně mlátili cepy mne a nikoli kdysi populárního devianta. ()

MM_Ramone

Lou Fanánek Hagen, spevák a textár pražskej kapely Tři Sestry, sa v roku 1992 dal dokopy s okuliarnatým blbečkom Davidom Matáskom a založil svoj vlastný hudobný projekt Hagen Baden. Podarilo sa im natočiť dva oficiálne štúdiové albumy. Tie sa ani zďaleka nepribližujú kvalite a nadhľadu toho, čo vyprodukoval s Troma Sestrami. Hagen Baden bol nudný, nezáživný a neotesaný. Slabota. Ich najväčším hitom sa stala pieseň "Prúša". Bol ku nej natočený aj nezabudnuteľný video klip. Hlavnú úlohu si v ňom strihol nebohý Franta Sahula. Vtipne stvárnil napitého a nadržaného burana Petra Prúšu. Hlavne za tento jeho spontánny herecký výkon a aj ako spomienku na jeho pamiatku dávam tomuto video klipu tri hviezdičky. *** ()

mchnk

"Hledá, kde nechal tesař díru!". Věta, která dostávala po každé mé "dětské" pětiletce nový smysl. Text, hudba i klip, který rozesměje i za dalších 23 let. ()

PKD

Tohle by se mělo digitálně remasterovati a uložit v NFA. :))) Jestli tohle není cz klasika, tak už nevím, co.;-) ()

L_O_U_S

Porevoluční punk šel úplně mimo mě, protože jsem na to neměl věk. Mám tenhle klip ale spjatý s jedním blogerem, který rovněž vystupoval jako sexuálně frustrovaný vesničan. Nevím, co po zrušení svého blogu dělá, ale doufám, že se od Růži drží dál. (923.) ()

ghatos

Časem oprávněně uznaná legenda :) . On ten klip sám o sobě má takový svůj nevázaný styl + ty lidi, co v něm vystupovali, co jim stalo v životě atd...82%. ()