Komikado a Mayuzumi (Masato SakaiJui Aragaki) tentokráte čelí v soudní síni silnému oponentovi. Hanyu Haruki se poté, co složil právnické zkoušky a chvíli pracoval v úřadu prokurátora, rozhodl, že jeho místo je spíše mezi právníky, a založil si právnickou kancelář. Je přesvědčený, že soudní spor nemá vítěze, jen poražené, a proto chce svým klientům pomoci dosáhnout spokojenosti. Samozřejmě se tak dostává do střetu s Komikadem, kterého je rozhodnut porazit. (Lex.San)

Lex.San

Jednotlivé případy, které Komikado a Mayuzumi řeší, se vezou na stejné vlně jako v první sérii. Přesto mě sledování téhle řady bavilo o trochu víc. Snad za to mohl fakt, že jsem si na vážno-humorné ladění případů zvykl, též se na tom možná podepsal Hanyu-kun, které byl díky svým ideálům až děsivý. Proto i když jsme vždy sjeli do komické roviny, tak vzadu v hlavě zněl varovný zvonek, protože zmanipulovat lidi je až hrozivě snadné.*** Kromě hlavního oponenta ústřední dvojice seriálem projde více kvalitních vedlejších postav – např. soudkyně Beppu Toshiko, obviněná z vraždy Ando Kiwa nebo státní prokurátor.*** Hudba? Ona tam nějaká byla? Ne, vím, že tam zněl opening, ale ten mě spíš zaujal po vizuální stránce a endingovou melodii jsem nějako vypustil.*** Hodnotím o fousek víc než předchozí sérii, tudíž slabé 4* a doporučení k pokračování téhle právnické doramy. (7/10) ()